Ceza sistemi önerim

• Konuyu başlatan Barış Şentürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben 4 kere ceza aldım ve hiçbirinde uyarılmadım. Ceza aldığım konular içerikle ilgisi olmayan konu başlığı ve imla hatası. Yani uyarsanız düzeltebilirdim :) @Silinen üye bence gayet iyi olur öyle olsa.

Ben de hiç uyarı almadan direkt ceza aldım kaç defa. Sırf bu yüzden yazmıyorum ve tanıdığım bir kaç kişi de bu yüzden yazmıyor. Bu sistemin acil değişmesi gerekli.

Ayrıca ekşi ve uludağ sözlükte de yazıyorum fakat bu iki yerde bile bu kadar sıkı bir sistem yok. Bir keresinde de ''2. el satış'' bölümünde bir yazar bilgisayarını satılığa çıkarmıştı ve fiyatı bayağı bir üstte tuttuğu için doğal olarak eleştirilmişti. Bunun sonucunda o eleştirenlerin hepsi ceza almıştı. Bu saçmalık ve oldukça komik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 senedir Technopat'ı takip ediyorum başka hesaplarım vardı. Uyarı çok nadir. Uyarı sistemi var ama kullanılmıyor. Ceza vermeye çok meraklılar diyebilirim. Ben yazı yazarken dikkat ederim ve küçük hatalarda uyarı vermesi lazım. Gereksiz mesajlar yüzünden de ceza veriyorlar şimdi. Sosyal'de 1-2 değişik mesaj görmeye tahammmül edemiyorsanız kapatın Sosyali gitsin. Bende saçma cezalardan sıkıldım. Yöneticilerinde yazım yanlışlarını bir kaç kez rastladım. E tabi onların dokunulmazlığı var.

Ben 2 senedir Technopat'ı takip ediyorum başka hesaplarım vardı. Uyarı çok nadir. Uyarı sistemi var ama kullanılmıyor. Ceza vermeye çok meraklılar diyebilirim. Ben yazı yazarken dikkat ederim ve küçük hatalarda uyarı vermesi lazım. Gereksiz mesajlar yüzünden de ceza veriyorlar şimdi. Sosyal'de 1-2 değişik mesaj görmeye tahammmül edemiyorsanız kapatın Sosyali gitsin. Bende saçma cezalardan sıkıldım. Yöneticilerinde yazım yanlışlarını bir kaç kez rastladım. E tabi onların dokunulmazlığı var.
Sonuna kadar katılıyorum. Uzun zamandır ceza almıyorum fakat nedense sen sürekli ceza alıyorsun. Forumda eşitsizlik var. Moderatörlerin daha dikkatli ve anlayışlı olması lazım.

Sonuna kadar katılıyorum. Uzun zamandır ceza almıyorum fakat nedense sen sürekli ceza alıyorsun. Forumda eşitsizlik var. Moderotörlerin daha dikkatli ve anlayışı olması lazım.
Bu aralar çok alıyorum. Yani cezam bitiyor 2 mesaj yazıyorum yine ceza alıyorum.

Birde şimdi bu yazdıklarım yüzünden kesin yine ceza verecekler uyarı değil. Banlamazlarsa çok iyi ama durum böyle. :)

Batuhan boşver. Sonra sana da ceza verirler. :) Sağol. Bu arada Salih isimli bir üye vardı ona da 2015'e kadar ceza vermişler niye aldığını merak ediyor. Konu açacaktım valla dedim şimdi 1 sene de bana verir en iyisi boşver. :D

Hiçbir ceza sebepsiz yere verilmiyor. Kimseyi canımız istediği için cezalandırmıyoruz. Ayrıca defalarca söyledik ama hala aynı şeyi söylüyorsunuz. Ceza vermeden önce defalarca mesajları düzenliyor, gerekirse uyarıyoruz arkadaşlar. Örneğin bu konudaki hemen her mesajı düzenlemek zorundayım. Siz bir mesajı yanlış yazıyorsunuz, biz onlarca mesaj düzenliyoruz. Empati kursanız ne demek istediğimizi anlarsınız.

Ayrıca insanları konu içinden uyarmak yerine mesajların altındaki "Rapor Et" butonundan bize bildirmeniz gerekli. Aksi takdirde hiçbir yönetici mesajı görmeyebilir.

Biz ne diyoruz siz ne diyorsunuz. Biz uyarı sisteminden bahsediyoruz ama siz halen yanlışlar var onları düzeltin diyorsunuz. Bizler türk dil kurumundan gelmiyoruz ve kesinlikle burada mesajlar biraz keyfi, biraz da ego tatminliği yada adını veremediğim bir sebepten dolayı cezalandırılabiliyor. Buna rastladım, buna rastlıyoruz çünkü bu kadar şikayetin olduğu bir konuda en az bir sorunun olduğunu kabul etmelisiniz. Dediğim gibi biraz işimden biraz da internet bağılmısı olduğumdan dolayı onlarca sitede yazıyorum fakat ilk defa bu durumla karşılaşıyorum. Ben de isterim türkçenin en iyi şekilde kullanılmasını ama bu yaptığınız üye kaybettirmekten başka bir işe yaramayacak.
@Recep Baltaş
@Akif

Bir türlü bitmedi şu "üye kaybedeceksiniz" muhabbeti. Forumda 100 kişi varken de böyle tehdit ediyorlardı, 1000 kişi varken de, 10,000 kişi varken de... Şimdi üye sayımız 20,000'i geçti ve Sosyal tıkır tıkır çalışmaya devam ediyor.

Merak ediyorum da ana dilinizi düzgün yazmak bu kadar mı zor geliyor size?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı