Ceza sistemi önerim

• Konuyu başlatan Barış Şentürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B

Barış Şentürk

Ziyaretçi
Bildiğiniz üzere çoğu kullanıcı bu cezalardan şikayetçi nokta yüzünden harf hatası yüzünden moderatörler cezayı yapıştırıyor hemen benim şöyle bir önerim var mesela futbol kuralları gibi 4 sarı 1 gün ceza direk kırmızı 2 gün ceza argo konuşmak 1 hafta gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten belli bir mesaj seviyesi altına ve ufak hatalara sadece uyarı veriyoruz. Bu kadar ceza alındıktan sonra da akıllanmamak elde değil diye düşünüyorum. Ayrıca futbolda 3 değil 2 sarı 1 kırmızı kart eder. ;)

Ufak hatalar derken ? Aldığım cezalarda bu zamana kadar uyarı almadım kullanıcıların uyarı mantığı cezasız uyarı moderatör arkadaşlar önce ceza veriyor sonra mesaj gönderiyor dikkat edin diye. :D

Doğru söylüyorsun düzelttim demek istediğim 4 hafta sarı 1 hafta cezalı olacaktı. @Berke Kan

Ben de 2 kere ceza aldım hiç birinde uyarı gelmedi :) Fakat 2.cezayı alırken yönetici arkadaş sağ olsun mesaj attı :),''de'' bağlacı ile virgül konusunda hatam vardı. Tam o sırada sistem hakkında bilgileri sonlandıracağım derken hoop 1 gün ceza bekle babam bekle.

Arkadaşlar birazcık da siteyi biz kurduk biz ne dersek o olur havasındalar. Böyle bir üslupla cevap veren bir moderatöre de diyecek bir şey yok zaten :D

Noktayla, virgülle, potasyum içinde boncukla uğraşacağınıza azcık insan ilişkilerini ve tatlı dili öğrenin zira türkçe kurallarına uyarak yazdığınız kibirli cümleler, türkçe kurallarına uymayan ama iyi niyetli cümlelerden daha kötü.

Benim moderatörü olduğum forumda bir uygunsuzluk ilk kez fark edilirse 1 aylık puansız uyarı veriyorduk. Tekrarlanırsa 1 aylık 1 uyarı puanı veriyorduk. 10 uyarı puanı alırsa kişi 1 aylık uzaklaşma cezası alıyordu. O forum da XenForo kullanıyordu. (Ne kadar iyi bir şey XenForo.)

Arkadaşlar birazcık da siteyi biz kurduk biz ne dersek o olur havasındalar. Böyle bir üslupla cevap veren bir moderatöre de diyecek bir şey yok zaten :D

Noktayla, virgülle, potasyum içinde boncukla uğraşacağınıza azcık insan ilişkilerini ve tatlı dili öğrenin zira türkçe kurallarına uyarak yazdığınız kibirli cümleler, türkçe kurallarına uymayan ama iyi niyetli cümlelerden daha kötü.
Cümlemi tatlı dilinizle düzeltip tekrar yazabilir misiniz acaba sayın üyemiz?

Forumda ki yönetici kesimin bilgi ve birikimi konusunda diyecek laf yok, harikulade. Ancak hoş sohbet ve tatlı dil de güzel şeyler, hiçbir şey söylenmiyor açıkcası. Anlayacağınız dokunan yanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı