Ceza sistemi önerim

• Konuyu başlatan Barış Şentürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir türlü bitmedi şu "üye kaybedeceksiniz" muhabbeti. Forumda 100 kişi varken de böyle tehdit ediyorlardı, 1000 kişi varken de, 10,000 kişi varken de... Şimdi üye sayımız 20,000'i geçti ve Sosyal tıkır tıkır çalışmaya devam ediyor.

Merak ediyorum da ana dilinizi düzgün yazmak bu kadar mı zor geliyor size?

Benim basit blog sayfam bile 5000+ takip ediliyordu ve twitter'da da 6000+ takipçim var. Bu mudur yani, bu şekilde mi cevap vereceksiniz. Ama aslında haklısınız. Zaten ben de istemiyorum arka sıradakiler mesut'u avatar yapmış çocuklarla burada yazmak. Benim de hoşuma gitmiyor ve kendimi garipsiyorum. :) Yanlış anlamayın bunu hakaret olarak da almayın. Her neyse üyeliği nereden iptal ettirebiliyoruz? Böyle bir seçenek göremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı verildiği falan yok. Kime verdin uyarı söyle bana. Adam dalga geçer gibi konu açıyor, ona yorum yapınca 1 ay ceza veriliyor. Hani nerde uyarı? İspatla bana.

Soru işareti ayrı yazılır :)
Sende cümle sonuna nokta koymadın. Hadi atın.

Son düzenleme:
Soru işareti ayrı yazılır :)

Kesinlikle bu konu da ayrı. (da ayrı) Kendileri de hata yapıyorlar fakat onlara ceza verecek kimse yok.

Mesela az önce ''Diğer Konu Dışı'' kategorisinde ''Technopat Capsları 3'' Diye bir konu var. Bu konu içeriğini yazan moderatör arkadaşımızın bazı yanlışları.

1: ''Direk'' değil ''direkt'' olacak.
2: Türkçede ''caps'' diye bir kelime yok! Caps kelimesinin türkçe karşılığının bulunması gerek.

ve daha bir kaç şey.

Kesinlikle bu konu da ayrı. (da ayrı) Kendileri de hata yapıyorlar fakat onlara ceza verecek kimse yok.

Mesela az önce ''Diğer Konu Dışı'' kategorisinde ''Technopat Capsları 3'' Diye bir konu var. Bu konu içeriğini yazan moderatör arkadaşımızın bazı yanlışları.

2: Türkçede ''caps'' diye bir kelime yok! Caps kelimesinin türkçe karşılığını bulunması gerek.

ve daha bir kaç şey.

Caps = Şapkalar :D . Biz şimdi 'Technopat Şapkaları' mı diyeceğiz :D .

Benim basit blog sayfam bile 5000+ takip ediliyordu ve twitter'da da 6000+ takipçim var. Bu mudur yani, bu şekilde mi cevap vereceksiniz. Ama aslında haklısınız. Zaten ben de istemiyorum arka sıradakiler mesut'u avatar yapmış çocuklarla burada yazmak. Benim de hoşuma gitmiyor ve kendimi garipsiyorum. :) Yanlış anlamayın bunu hakaret olarak da almayın. Her neyse üyeliği nereden iptal ettirebiliyoruz? Böyle bir seçenek göremedim.
Arka Sokaklar değil miydi o? :D

Hayır bir alternatifi vardır. Yani söylemek istediğim burada bir sorun var. Sitenin ismi de başlı başına bir facia. O halde onu da değiştirin. Az önce arkadaş yazdı ya ''Merak ediyorum da ana dilinizi düzgün yazmak bu kadar mı zor geliyor size?'' Evet bu kadar zor muydu?

@Cytex99

2: Türkçede ''caps'' diye bir kelime yok! Caps kelimesinin türkçe karşılığının bulunması gerek.

ve daha bir kaç şey.
Kapaklar anlamına geliyor. Biraz saçma olur aslında. :D

Caps = Şapkalar :D . Biz şimdi 'Technopat Şapkaları' mı diyeceğiz :D .
Technopat Kapakları da olabilir. :D

Ama ceza sistemi konusunda haklılar yani daha sitede ilk yazdığım mesajda 1 gün ceza yemiştim yazım yanlışı nedeniyle. İnsaf yahu ilk mesaj daha.

Hayır bir alternatifi vardır. Yani söylemek istediğim burada bir sorun var. Sitenin ismi de başlı başına bir facia. O halde onu da değiştirin. Az önce arkadaş yazdı ya ''Merak ediyorum da ana dilinizi düzgün yazmak bu kadar mı zor geliyor size?'' Evet bu kadar zor muydu?

@Cytex99

Bu forumda tüm kelimeleri Türkçe kullanmak zorundasın diye bir şey mi var? Hayır. Biz mesela 'sürücü' yerine 'driver' kelimesini kullanıyoruz. Bu nedenle 'caps' kelimesini kullanmanın bir sakıncası yok. Selfie yerine özçekim mi diyeceğiz? Saçmalama. Terimleri orjinal halinde kullanalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı