ChatGPT hatası

Furkaninkosesi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Çok uzun zamandır Binance gibi kripto borsalarda birçok indikatörü inceleyip alım-satım yapan bot geliştiriyordum. Linux ile uyumlu olması için TA-LIB kütüphanesinden Pandas_ta kütüphanesine geçiş yaptım ve bunu kodlarıma dökmek için 1.5-2 haftadır uğraşıyorum. Bu yolda ChatGPT bana çok yardımcı olmadı. ChatGPT yüzünden yaklaşık 2-3 günüm gitti. Kütüphanelerin içinde olmayan fonksiyonları varmış gibi gösterip kod yazıp duruyor. Eğer profesyonel bir şey geliştirecekseniz hiç ama hiç önermiyorum. En son ChatGPT'ye hatayı ben anlatıyordum.

gpt.png

1674083160807.png

1674083456111.png

1674084290861.png

Yapay Zekay'a da hatasını anlatmak çok hoş hissettiriyor. Kafayı yedim iyi Sosyaller.:D

1674083306237.png

1674083952765.png

"Benim yaptığım hatalar için özür dilerim, umarım bu size zarar vermemiştir."
"Tekrar özür dilerim, yaptığım hatalar için. İşlemlerinizde size yardımcı olabilmem için elimden geleni yapacağım."

1674084884133.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çıldırtıyorum bunu. Politik doğrucu olucam diye nasıl kıvırıyor. Dünya IQ ortalaması var, bilimsel araştırmalar vs. Neden Afrikanın IQ ortalaması düşük diyorum. Şartlar imkanlar vb. diyeceğine, inkar yolunu seçiyor :)

2 şey yapmıyorsun ve sorunun çözülüyor.
Turkce ChatGPT kullanmak.
ChatGPT'ye kod sormak.

Kötü kod yazmasını geçtim daha söylendiği gibi önceki konuşmaları aklında tutmaktan aciz.
Denemek için kod soruyorum, 15 yıl öncenin standardına göre yazıyor. Dedim şurayı söyle yap. Ever, o daha güncel bak öyle yaptım diyor. Ama burayı da böyle yap deyince az önce yaptığı değişikliği iptal edip ilk haline en son dediğim değişikliği yapıyor. İkisini de yap deyince sapitip kodun yarısına yapıyor.

Bu arada istediğim şey C++'ta dosyadaki sayıları okuyup kareerini alıp tekrar dosyaya yazmaktı. Daha bunu yapamiyor.

Günlerce kullanıp kötü kod yazdığını anlamamaniz üzücü.
Profesyoneli geç, amatör şey için bile kullanılmaz. 10-15 satır kodu düzgün yazamıyor.

Çok uzun zamandır Binance gibi kripto borsalarda birçok indikatörü inceleyip alım-satım yapan bot geliştiriyordum. Linux ile uyumlu olması için TA-LIB kütüphanesinden Pandas_ta kütüphanesine geçiş yaptım ve bunu kodlarıma dökmek için 1.5-2 haftadır uğraşıyorum. Bu yolda ChatGPT bana çok yardımcı olmadı. ChatGPT yüzünden yaklaşık 2-3 günüm gitti. Kütüphanelerin içinde olmayan fonksiyonları varmış gibi gösterip kod yazıp duruyor. Eğer profesyonel bir şey geliştirecekseniz hiç ama hiç önermiyorum. En son ChatGPT'ye hatayı ben anlatıyordum.

Eki Görüntüle 1637601

Eki Görüntüle 1637604

Eki Görüntüle 1637606

Eki Görüntüle 1637611

Yapay Zekay'a da hatasını anlatmak çok hoş hissettiriyor. Kafayı yedim iyi Sosyaller.:D

Eki Görüntüle 1637605

Eki Görüntüle 1637609

"Benim yaptığım hatalar için özür dilerim, umarım bu size zarar vermemiştir."
"Tekrar özür dilerim, yaptığım hatalar için. İşlemlerinizde size yardımcı olabilmem için elimden geleni yapacağım."

iyi olmuş

image.png

O da bir şey mi? Buna ne demeli? Sanırım burada başkasının sorusu ile benim sorum karıştı.
ChatGPT aynı sohbet üzerinden giderken bir süre sonra benzer yanıtlar veriyor ve hata oranı yükseliyor. Bunu bilerek yeni bir sohbet oluşturmak gerekebilir.

Geri
Yukarı