CHP'nin Asgari Ücret Teklifi

Asgari ücrete ses çıkarmaktansa alım gücünü arttırmaya yönelik çalışma yapmalarını beklerdim. Asgari ücret 10 bin TL olursa da resmen ülkenin iflası olduğunu söyleyebiliriz.

Sanki ekonomiyi kendisi yönetiyor. İşverenler ölsün mü? Ancak halkın gözünü boyamak için yüksek fiyat söyleyin.
Bana bu tanıdık geldi, A ile ismi başlıyordu, neydi ya?

Onu 2880 TL'lik asgari ücreti 4250'ye, 4250 TL'lik asgari ücreti 5500 TL'ye çıkaranlara söyleyeceksin. İşverene 0 destek veren hükümete söyleyeceksin, Almanya da bilmem kaç milyon avroluk yardım yapılıyor. Senin ülkende ise işçi başına 100 TL'lik destek veriliyor. Asgari ücretin bu seviyeye gelmesini sağlayanları suçlamak yerine muhalefeti suçluyorsunuz ya, onu ben anlamıyorum.

Korkunç bir israf var. Sadece Sarayın sağlık harcaması 113 milyon TL harcanıyor.

Fiyatların düşmesi daha mantıklı olurdu aslında asgari ücreti zam gelecek tamam güzel ama bizim ülkemizde her şey zamlandığı için üstüne bir de keyfi zamlar uygulandığı için pek bir fark olmayacak yazan fiyat değişecek alım gücü üç aşağı beş yukarı yine aynı. En iyisi daha iyi bir fiyat politikası uygulamak olur.

Geri
Yukarı