Rehber Chrome Tavsiye Ettiğim Ayarlar ve Uzantılar

Ayrıca ben Kaspersky reklam ve izleyici engelleme ayarlarını kapalı tutuyorum. Ublock origin bu konularda daha iyi. Zaten Kaspersky filtreleri bazı sitelerde reklam engelleyici kapatın uyarısı vermesine neden oluyor.

VP8 ve VP9 Codec'lerini engelleyip, videoları H264 çalıştırmaya zorluyor. Uzantı sayfasında daha detaylı açıklaması var.

Biraz daha açıklayabilir misiniz uBlock Origin HTTPS ve clear urls eklentisini ekledim peki bu ne işe yarıyor tam olarak?

Ublock origin reklam ve izleyici engellemeye yarıyor. HTTPS desteklemeyen alan adlarının bazıları zorla HTTPS açıyor ve daha fazla güvenlik sağlıyor. ClearURLs arama motorları, alışveriş sitelerindeki uzun bağlantılardaki izleme seçeneklerini kaldırıyor ve bağlantıları kısaltıyor.

2 YouTube sekmesi açtığımda 600 700 MB'e varan bir kullanım oluyor normal mi?

Video sekmeleri için gayet normal. Tarayıcı ya da uzantı dışında, sitelerin kendilerini optimize etmesi gerekiyor. Bu konuda sizin yapabileceğiniz bir şey yok.

Video sekmeleri için gayet normal. Tarayıcı ya da uzantı dışında, sitelerin kendilerini optimize etmesi gerekiyor. Bu konuda sizin yapabileceğiniz bir şey yok.

Evet, 2 tane video sekmesi açıkken bir de Technopat sekmesi açtığımda oluyor. Değerler normalse benim için sıkıntı yok. RAM'i kullanmayacaksak niye dursun ki zaten?

konuyu hortlatmış gibi olucam aam görsellere bakıyorumda dedıklerınız yaptıktan sonra bende adres çubuğu felan beyaz kalıyo sızın resımlerdekı gıbı sımsıyah olmuyo bı yontemı varmı acaba..

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-15 185701.jpg
    22,6 KB · Görüntüleme: 111
Konuda koyu mod'a nasıl geçileceğini anlattım. Windows 10 koyu mod yapın. Ya da konuda gösterdiğim ''--force-dark-mode'' kodunu kısayol hedef kısmına ekleyin.

aynen dediklerini yaptım heryer karanlık oldu ama adres çubuğu kısmı olmadı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…