Chrome ve Yandex'in hızları

Doğru olup olmadığını bilmiyorum ama yandex bildiğin virüs. Bence yaptığı politikalar yüzünden ilerde çok üzülecekler. Yandex kendini düzeltse diğerlerinin önüne geçse bile ben kullanmam şahsen. Kurmadığım halde yandexe katlanmak zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yandexin nesi virüs ? Bana Chrome virüsle dolu gibi geldi.

Öncelikle bir çok ücretsiz yazılım bilgisayarınıza istemediğiniz halde size sormadan yandex kurar. En ünlüsü KMplayer'dir. 1 yıl öncesi için konuşursak yandex.com'a kazayla 10 saniyeliğine bile girseniz sonuçları sisteminize yandexin kurulması. Tüm tarayıcınızda yandex.com'un ana sayfa olması. Yandex'ten başka arama motoru kullanamamanız. (Google, Bing.vs.) ve yandex'i kaldıramamanız.

Yandex'in size ekstra reklam göstermesi ve diğer tarayıcılarda arama motoru veya anasayfa değiştirememenin yanı sıra adres çubuğunuza herhangi bir adres yazdığınızda örn: Teknoloji tutkunu Technopatların ortak adresi: Technopat.net! yandex sayfasına yönlendiriyor ve siteye ancak yandex üzerinden ggiriyorsunuz. Google' gibi sitelere hiç giremiyordunuz. Durum böyleydi şimdi biraz düzelmiş galiba ama biraz yukardaki olayların birçoğu hala mevcut diyorlar.

Yandex gördüğümde uzuak duruyorum. Yandex dediğin direk virüstür. Yandex'i ancak hiç bir bilgisayar bilgisi olmayanlar kullanır.
www.google.com.tr: tarayıcıdan silinmeyen - Google'da Ara
Googleda bir arama yapınca çıkan sonuçlar herşeyi doğruluyor zaten.

@19yusuf05 Programları yüklerken okumadan ileri derseniz bu durum gayet normal. Firmaya çamur atmanızın bir anlamı yok.

Çok merak ediyorum böyle kesin bir yargıda nasıl bulundun ? Nereden biliyorsun okumadığımı. En son kmplayer değişmediyse kurulumu yapmak zorunda bırakıyordu. 1 ay önce oldu bu olay ve yandexi virüs programı ile sildim. Hangi programdı tam hatırlamıyorum. Lütfen mesajımada cevap verme sana verilecek çok cevap var ama senin gibi bukadar basit bir yorum atan biriyle münakaşaya giremem.

Ben eskiden Chrome kullanıyordum ama son zamanlarda eskisi kadar performanslı çalışmıyor. Ayrıca Chrome kullandığım dönemlerde tarayıcı virüsleriyle çok sık uğraşmak zorunda kalıyordum. Şuan Yandex kullanıyorum ve oldukça memnunum. Rusların en büyük arama motoruna virüs demek biraz saçma olur :D Destek konusunda da oldukça iyiler. Bu zamana kadar program yüklerken bir kere olsun tavsiye edilen program bilgisayarıma benim iznim dışında giremedi. KMplayer da kullandım. Senin dediğin gibi bir dayatma yoktu.

Yandex bir virüs değil ama bir virüs gibi yayılıyor. uTorrent ve benzeri programlarla kurulmaya çalışması tam bir Adware yaklaşımı. Yandex bu kafayla sempati toplayamaz. Bu bağlamda Yusuf'a kesinlikle katılıyorum. Yandex'in güzel servisleri var Haritalar ve Navigasyon gibi ama arama motoru konusunda zorlaması hoş değil.

Ana konuya gelince: HTML5 testi sadece uyumluluğu belirtir. Performans testi değildir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı