Çiğ yulaf yenir mi?

ooredoo

Decipat
Merhaba. Marketten eti yulalif aldım ama talihsizlik Blender bozuldu. Ben böyle alıp süt ve muz katsam içine yesem sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sorun olmaz. Zaten tüketime hazır şekilde fabrikadan çıkıyor. Koyduğun tabakta ki yulafın üzerini geçecek kadar sıcak su, muz dilimleri ve tarçın favorimdir. Tavsiye ederim.
Ayrıca süt, yoğurt ile birlikte tüketebilirsiniz. Laktoz hassasiyetiniz varsa sıcak su ile tüketmeniz daha uygun olacaktır.

Hiçbir sorun olmaz. Zaten tüketime hazır şekilde fabrikadan çıkıyor. Koyduğun tabakta ki yulafın üzerini geçecek kadar sıcak su, muz dilimleri ve tarçın favorimdir. Tavsiye ederim.
Ayrıca süt, yoğurt ile birlikte tüketebilirsiniz. Laktoz hassasiyetiniz varsa sıcak su ile tüketmeniz daha uygun olacaktır.

Hocam soğuk su ile muz parçaları ve laktozsuz süt ile yediğimde biraz kaldı tabakta midem bulanmaya başladı nedeni ne olabilir acaba.

Galiba alerjim var yulafa

Süt ve suyu karıştırarak mı yedin? Birinden birini tercih etmelisin. Ben yulafı o sert yapısından ziyade sıcak su veya sıcak süt ile tüketmeyi tercih ediyorum. Hem sindirimi daha rahat oluyor hem yerken geviş getirmek zorunda kalmıyorum :)
Vücudunuz da kızarma, şişme, ödem tutma gibi reaksiyonlar yoksa alerjiden ziyade doğru tarifi bulamadığınız için canınız yemek istemiyor olabilir.

Geri
Yukarı