CİMER şikayeti Emniyet Genel Müdürlüğüne sevk edildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dininizi sormak ve sorgulamak bana düşmez. Ama soruyorum cevap vermiyebilirsiniz. Müslüman mısınız?

İnanmayabilirsiniz fakat elhamdulillah Müslüman'ım ve Müslüman olarak insanların fikirlerine saygı duyuyorum. Herkes herkesin fikirlerine saygılı olsa ne o toplumda kutuplaşma ne de kargaşa olur. Şu anda İran'ın halini görüyorsunuz şahsen ülkemizin o zihniyete dönmesini istemem.

İnanmayabilirsiniz fakat elhamdulillah Müslüman'ım ve Müslüman olarak insanların fikirlerine saygı duyuyorum. Herkes herkesin fikirlerine saygılı olsa ne o toplumda kutuplaşma ne de kargaşa olur. Şu anda İran'ın halini görüyorsunuz şahsen ülkemizin o zihniyete dönmesini istemem.

Ülkenin güncel durumuyla ilgili hiç bilginiz yok sanırım. Bakış açınız gerçeklikten çok uzak Türkiye için.

Tamam o zaman sen müslümansan seni uyarmak benim vazifem. Bana soracaklar niye uyanmadın, bu yüzden de uyarıyorum. Anne babaya küfür ifade özgürlüğü değil. Uygun bir dille ifade özgürlüğünü kullanabilirsin. Cidden biri sana küfür ediyorsa ve sen sessiz kalıyorsan helal olsun. Ama işte ortada bir suç var bunu da bildirmek sana düşer. Atatürk'e hakaret diyelim. Dinimizce küfürden dolayı günah, yasal olarak ise suç. Her türlü ifade özgürlüğü olmuyor yani.

Tamam o zaman sen müslümansan seni uyarmak benim vazifem. Bana soracaklar niye uyanmadın, bu yüzden de uyarıyorum. Anne babaya küfür ifade özgürlüğü değil. Uygun bir dille ifade özgürlüğünü kullanabilirsin. Cidden biri sana küfür ediyorsa ve sen sessiz kalıyorsan helal olsun. Ama işte ortada bir suç var bunu da bildirmek sana düşer. Atatürk'e hakaret diyelim. Dinimizce küfürden dolayı günah, yasal olarak ise suç. Her türlü ifade özgürlüğü olmuyor yani.

O kişi zaten kendine zarar sağlıyor sözlü söylemler şiddete dönüşmedikçe evet herkes istediğine sövebilir ve bu insanları sorguya çekecek olan da Allahtır.

Ayrı olarak Müslüman'lar için bir şey diyeyim. Hz. İsa gökten inecek ve çoğu kişi Müslüman olacak. 7 yıl boyunca kalacak ve her şey çok güzel olacak. Ama o zaman da teknoloji olmayacak ayrı mesele. Kimse sesini çıkarmasa bence daha uygun olur. Peygamber Efendimiz zamanında Müslüman olmayan ama Müslümanlar ile çok iyi anlaşan krallar vardı.

Şu anki düzenin doğru olduğunu savunmuyorum ben herkesin bu dünyada özgür olması gerektiğini düşünüyorum.

Ayrı olarak Müslüman'lar için bir şey diyeyim. Hz. İsa gökten inecek ve çoğu kişi Müslüman olacak. 7 yıl boyunca kalacak ve her şey çok güzel olacak. Ama o zaman da teknoloji olmayacak ayrı mesele. Kimse sesini çıkarmasa bence daha uygun olur. Peygamber efendimiz zamanında Müslüman olmayan ama Müslüman'lar ile çok iyi anlaşan krallar vardı.

Olması gereken bu zaten mekkeli müşrikler karşısında yahudilerin Müslüman'larla bir olması da özgürlük sayesinde yaşandı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı