Cinayet sonrası idamı mı seçerdiniz, müebbet hapsi mi?

Bazen teröristlerin - tecavüz zanlılarının idam edilmemesine kızarız, buna ben de dahil. Ama o kişiyi öldürmektense ömür boyu 4 duvar arasına mahkum etmek çok daha büyük bir cezadır.

Başta müebbet isteyen kişiler bile sonradan mutlaka "Beni idam edin, kurtulayım" diye yalvaracaktır. Müebbet kolay şey mi :D

Sürünmek istiyorsan: Müebbet.

Kurtulmak istiyorsan: İdam.

Bir de şu idam gelsin, şunları, bunları yapanlar idam edilsin diyor bazı zekiler. Sen idamı getirerek kolay yoldan yaptıklarından kurtulma kapısını adama açıyorsun. Müebbet yediğinde her gece, her sabah o adama ölümlerin ölümü olacaktır zaten.
Muebbet yedigin de sanki farkli mi oluyor? 20 yilda bir af geliyor zaten. Cinayet isleyen adam en fazla 16 yil yatip cikiyor muebbet ceza verir hakim ama temyize gider 30 yil yer 20 yil yatar cikar. Muebbet diye bir ceza uygulanmiyor cinayete. Idam edilmeli aldiklari nefese harcadiklari oksijene yazik. En onemli seydir yasam o yasami almak hapishane de beslemekten daha agir bir cezadir. Koskoca bir evren ve evrenin otesin de evrenlerin oldugu konusuldugu zaman da boylesine devasa bir yer de kucucuk toz tanesinden bile kucuk bir yer kaplarken ve yasam sansi verilmisken sen bunu can alarak yasiyorsan yasama. Bana gore boyledir.

Bu idami istediklerimin disinda agir tahrikten dolayi birisini olduruyorsaniz zaten idam edilmesin onlar. Son olarak eger siz kamu da buyuk biri olarak taninimiyorsaniz zaten adalet islemiyor sizi tehdit eden de caniniza kast edende dolasiyor disarida boyle bir adalet duzenimiz var maalesef.

Müebbeti seçerim, bu dünya illa ki benim yaşadığım zamanda bir gün 3. Dünya savaşını görecek ve askere ihtiyaç duyacak.

Ekleme yapayım eğer mümkünse parasını verip vücudumun dondurulmasını da isterim, bir nevi idam oluyor o da ama gelecekte uyandırılma ihtimali olarak.

Herkes idamı seçerdim diyor da o anda müebbet hapis seçmeyecek herhangi bir insan yok dünyada. İnsanın yaşama güdüsü vardır, şuan rahat koltuklarınızda oturduğunuzda o güdü sizi dürtmemektedir :D
İnançsız biriyim, öldükten sonra ne olacağı konusunda herhangi bir fikrim yok ancak yok olmaktansa dinlerin dediği cehennem denilen bölgede kalmayı tercih ederim. Neden yok olayım canım :D

Peki idamı seçtikten sonra adam tam idam edilmek üzereyken aklından "Canımı almayın sürüne sürüne yaşayayım da yine de bi şekilde yaşarım sonuçta. " geçmez mi?
Bunun bir canlandırması var. Tam olarak söylediğin şey değil ama tarifine uygun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı