Cinsiyetsiz WC'ler cinsiyetsiz bir toplum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Duş başlığına hallenen zihniyet çocuğa hayvana hallenebilir, istatistiksel olarak kadınların çocuk istismarı oranı erkeklere oranla daha fazla :)

Çocuk istismarından kasıt cinsel istismar ve istatistiksel olarak erkeklerin çocuk istismarı oranı çok daha fazla. Erkeklerin taciz ve tecavüz oranıda ezici olarak kadınlara göre fazla. Kadınlara tecavüz dışında, erkeklere cinsel saldırılarda da yine ezici çoğunluk saldırgan erkek. FBI'ın resmi verilerine araştırıp bakabilirsin oranına. Ayrıca ülkemizde taciz ve tecavüz olaylarında istatistik olarak olayların ezici çoğunluğu gerçek. Yalan iftira gerçek olaylara oranla çok az.

Duş başlığına hallenen zihniyet çocuğa hayvana hallenebilir, istatistiksel olarak kadınların çocuk istismarı oranı erkeklere oranla daha fazla :)
Tamam o zaman ailendeki herhangi bir kadının bir erkekle aynı tuvalette bulunması senin için rahatsız edici bir durum değilse yazdıkların normal.

Yahu WC'de cinayet işleniyor, hemcinsler birbirini kesip biçiyor ona lafınız yok mu? Yoksa toplum olarak aklımız fikrimiz bel altı mı? (Nız- niz daha uygun)

Bize herhangi bir katkisi olmayacak eylem tuvaletlerin unisex olmasi. Kaldi ki erkekler tuvaletinde sira olmaz, kadinlar tuvaletinde surekli sira olur. Sahsen hic tercih etmem, 2 saat suruyor isleri iceride. Ayrica kiz arkadasimi da sokmam ortalama bir unisex tuvalete, 30+ senedir icinde bulundugum toplumu gayet iyi taniyorum, yemisim unisex tuvaletini. Yarardan cok zarar getirir. Hatta sadece zarar getirir.

Tamam o zaman ailendeki herhangi bir kadının bir erkekle aynı tuvalette bulunması senin için rahatsız edici bir durum değilse yazdıkların normal.
Değil, medeniyet beraber yaşamaktır. O zaman kadınlarla aynı otobüse de binme aynı asansörle de çıkma sonu nereye kadar ?

Ne yani WC'ler cinsiyetsiz olunca cinayet işlenmiyecek mi? Bir yenisi daha eklenmesin dedik diye mi bıktın bizden? Ayrıca illa ki pisuvara yapmak zorunda degılsın, kabınlı olanları kullanabılırsın rahatsız oluyorsan. Daha neyi nasıl savunacağını bilmiyorsun.

Sürekli erkekleri kötüleyen zihniyetinizden bıktım, ona bakarsan bir kadın da suçsuz bir erkeğe iftira atıp bana tecavüz etti, taciz etti diyebilir. Yasalarımızda kadının beyanı esas olarak geçiyor ne yazık ki. Ayrıca dediğim gibi istatistiksel bir veri yok olmadığı için de taciz tecavüz olur diyemezsiniz. Kişi sırf erkek diye neden kadına zarar versin? Kaldı ki eşcinseller de var. Eğer hiçbirini kabul etmiyorsanız kabin olsun, ben biseksüelim kadınlara da erkeklere de ilgi duyuyorum bu benim erkeklere karşı bir tehdit olduğumu mu gösteriyor? Veyahut ben hoşlandığım hemcinsimin yanında bu işi halledemiyor muyum?

Senin veya benim bir tehdit olmasıyla alakası yok. 1 tane bile bu niyette insan olması yeterli. Niye bunu riske atıyorum ben? Ailemin öyle bir yerde tuvalete girmesini istememek kadar doğal bir durum yok. Taciz sadece fiziken değil, gözle de yapılır. Bu bile benım ıcın bir sebep.

Bu dediklerinizin tuvaletle alakasını anlayamadım ben. Ben tuvalet olmasın diyorum, sen sadece erkekler mi yapıyor bunu diyorsun. Bence başka fikrin var da, bunu buraya yazmak için bahane aramışsın.

Twitter. İşte olup bitenler. burada fikirlerini paylaşabilirsin. Orada tartışabilirsin mesela.

Son düzenleme:
Ben sağlık açısından iyi olcağını sanmıyorum. Malumunuz erkekler tuvaletinde bazı erkekler klozetin oturma yerini kaldırmadan işedikleri için arkasından girecek bir kadın mecbur oturmak zorunda olduğu için hastalık kapma ihtimali artacak. Malesef toplumumuz için böyle bir medeniyet çok erken, ayrıca kadınların da erkeklerin de rahat edemeyeceğini düşünüyorum. Bilgi üniversitesinde bir tane vardı cinsiyetsiz tuvalet. Bir kere kullanmıştım, belki de alışmadığımdan dolayıdır rahat edememiştim. Ülkenin zaten bundan önce bir sürü sorunu var. Bunu tartışmaya değmez bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı