Cinsiyetsiz WC'ler cinsiyetsiz bir toplum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

M4VER1CK

Hectopat
Makaleler
1
Her gün binlerce eşcinsel hemcinsleri ile aynı Wc'yi kullanıyor, kimse kimseye tecavüz etmediğine göre Kadın-Erkek karışık olunca neden tecavüz olsun? Taciz tecavüz ile WC kullanımı arasında bilinen bir korelasyon yok. Tamamen zan ile tahmin ile belirleniyor. Cinsiyetsiz WC olursa tecavüz artar" önerisi istatistiki açıdan da anlamsızdır. Kaldı ki erkekler sadece erkek olduğu için kadınlardan, kadınlar ise sadece kadın olduğu için erkeklerden izole bir yaşam sürmemeli. Zihniyeti kötü olanın cinsiyetinin bir önemi yoktur. ODTÜ'nün cinsiyetsiz WC sistemini kutluyorum. Medeniyet bir arada yaşamak demektir. Peki sizce cinsiyetsiz toplum için daha kaç yılımız var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz gerçekten bu insanlara güveniyor musunuz? Adamlar eşek, ördek, tavuk ne bulsa peşindeler. Ben açıkcası kendi ailem için bunu istemem. Hiçbir toplumda bunun olmasını kendi şahsi fikrim olarak istemem.

Ayrıca bunu kadınlara sorsak istemezler bence. Haklı da olurlar yani. Zihniyeti kötü olanın tabii ki cinsiyeti yoktur. Ancak fiziki güç olarak bir kadının bir erkeğe göre zayıf olduğu da bir gerçek. Zihniyeti kötü olan bir erkekse, o kıskaçtan kaçmak kolay olmaz.

Siz gerçekten bu insanlara güveniyor musunuz? Adamlar eşek, ördek, tavuk ne bulsa peşindeler. Ben açıkcası kendi ailem için bunu istemem. Hiçbir toplumda bunun olmasını kendi şahsi fikrim olarak istemem.

Ayrıca bunu kadınlara sorsak istemezler bence. Haklı da olurlar yani. Zihniyeti kötü olanın tabii ki cinsiyeti yoktur. Ancak fiziki güç olarak bir kadının bir erkeğe göre zayıf olduğu da bir gerçek. Zihniyeti kötü olan bir erkekse, o kıskaçtan kaçmak kolay olmaz.
Sürekli erkekleri kötüleyen zihniyetinizden bıktım, ona bakarsan bir kadın da suçsuz bir erkeğe iftira atıp bana tecavüz etti, taciz etti diyebilir. Yasalarımızda kadının beyanı esas olarak geçiyor ne yazık ki. Ayrıca dediğim gibi istatistiksel bir veri yok olmadığı için de taciz tecavüz olur diyemezsiniz. Kişi sırf erkek diye neden kadına zarar versin ? Kaldı ki eşcinseller de var. Eğer hiçbirini kabul etmiyorsanız kabin olsun, ben biseksüelim kadınlara da erkeklere de ilgi duyuyorum bu benim erkeklere karşı bir tehdit olduğumu mu gösteriyor ? Veyahut ben hoşlandığım hemcinsimin yanında bu işi halledemiyor muyum ?

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden bunu mu tartışıyoruz 😂 O zihniyette birisi elinden gelse kadın, çocuk ,hayvan'a da aynısını yapabilir bunu demeye çalışıyorum.
Duş başlığına hallenen zihniyet çocuğa hayvana hallenebilir, istatistiksel olarak kadınların çocuk istismarı oranı erkeklere oranla daha fazla :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı