Cinsiyetsiz WC'ler cinsiyetsiz bir toplum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her ne kadar cinsiyetsiz tuvaletleri desteklesem de bunun bu ülkede uygulanması bir şeyi değiştirmez. Hatta daha da kötü olabilir.

Ben şahsen kadınlarla aynı tuvaleti kullanmak istemem. Mümkün mertebe hepsinden uzak olmaya çalışıyorum. Bi aynı tuvaleti kullanmadığımız kalmıştı.

Dostum bizim ülkemizde bu tarz şeyler beklemeyin. Kültür ve din farklılıkları çok ağır basıyor. Bırak aynı tuvaletleri kullanmayı, otobüste boş koltuğa bile otururken iki kere düşünür oldu insanlarımız. Benim açımdan bir sıkıntı teşkil etmemesine rağmen herkesin poposunun cinsiyetine göre kapı seçmesine saygı duyuyorum. Ekonomi, sosyal yaşam gibi konularda resmen kabus gibi dönemlerden geçiyoruz. Bence tuvalet vb. konular ilerleyen yıllarda çözülebilir. :)

Bu tarz uçuk bir fikri, müslüman bir ülke de dile getirmek bile delilik ve aynı zamanda saygısızlık olur.

Ben şahsen kadınlarla aynı tuvaleti kullanmak istemem. Mümkün mertebe hepsinden uzak olmaya çalışıyorum. Bi aynı tuvaleti kullanmadığımız kalmıştı.
Kullanınca ne oluyor ? Bizim tepeören çay ocağında wc'ler cinsiyetsiz, hiçbir şekilde sapıklık olmuyor. Aynı wc ye girip çıkıyoruz. Hayır yani kadın olunca neden ekstradan uzak duruyorsun ki ?
Bu tarz uçuk bir fikri, müslüman bir ülke de dile getirmek bile delilik ve aynı zamanda saygısızlık olur.
Ateist olduğum için benim için normal. Kutuplaşmalar müslüman ve ortadoğu zihniyetlerinden beklenir
O zaman tuvaletleri kadın - erkek - lgbt olarak 3'e ayırsınlar.
Lezbiyen ve gay'ler aynı tuvalete mi girecek ? O zaman hetero erkek ve kadınlar da aynı tuvaleti kullansın. Çelişkili ifadeler kullanıyorsun
Ne yani WC'ler cinsiyetsiz olunca cinayet işlenmiyecek mi? Bir yenisi daha eklenmesin dedik diye mi bıktın bizden? Ayrıca illa ki pisuvara yapmak zorunda degılsın, kabınlı olanları kullanabılırsın rahatsız oluyorsan. Daha neyi nasıl savunacağını bilmiyorsun.

Senin veya benim bir tehdit olmasıyla alakası yok. 1 tane bile bu niyette insan olması yeterli. Niye bunu riske atıyorum ben? Ailemin öyle bir yerde tuvalete girmesini istememek kadar doğal bir durum yok. Taciz sadece fiziken değil, gözle de yapılır. Bu bile benım ıcın bir sebep.

Bu dediklerinizin tuvaletle alakasını anlayamadım ben. Ben tuvalet olmasın diyorum, sen sadece erkekler mi yapıyor bunu diyorsun. Bence başka fikrin var da, bunu buraya yazmak için bahane aramışsın.

Twitter. İşte olup bitenler. burada fikirlerini paylaşabilirsin. Orada tartışabilirsin mesela.
Risk sadece karşı cins için mi geçerli ? Ona bakarsan hemcinsler birbirini wc'lerde bıçaklıyor öldürüyor o zaman kabin kabin wc koysunlar. Ben neden risk altına gireyim ? Ayırca eşcinseller de var onlar neden bizimle aynı wc ye giriyor ?

Son düzenleme:
Kullanınca ne oluyor ? Bizim tepeören çay ocağında wc'ler cinsiyetsiz, hiçbir şekilde sapıklık olmuyor. Aynı wc ye girip çıkıyoruz. Hayır yani kadın olunca neden ekstradan uzak duruyorsun ki ?
"Hiç bir şekilde sapıklık olmuyor." Pardon?
Namus bekçiliği mi yapıyorsunuz nasıl bu kadar emin oldunuz acaba?

Şaka mısın biraderim? Çay ocağı sahibi nereden biliyor elalemin gözünün nerelere kaydığını?
Ben sana mı sorucam ne diyeceğimi?
Elalemin gözü kaysa ne olur bakmak suç mu? Şikayetçi olan ve rahatsız olan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı