Cinsiyetsiz WC'ler cinsiyetsiz bir toplum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence ayrı olması gerekir. Çünkü erkekler, erkeklerin olduğu yerde; kadınlar, kadınların olduğu yerde rahattır. Bu konuda cinsiyetli olmak kesinlikle lazım örneğin kimse bir kadının yanında nasıl nezaketen gaz çıkartmıyorsa aynısını tuvalette yapamaz. Ben mesela tuvalette mahremiyetime yüksek derecede önem veririm. Aynı şekilde başkaları da önem verir ki müslüman bir ülkedeyiz evli değilken el ele tutuşmak bile zina sayılıyor iken bunun olması çok saçma.

Arkadaşım bu nasıl bir kafa? Ben yurt dışında yaşıyorum sence bizim kültürel yapımızla onların kültürel yapısı ve eğitimi aynı mı? Aile yapıları aynı mı? Ben iyi niyetli yaklaşırım bu konuya fakat bir başkası taciz eder. Ayrıca WC mahrem bir alan belki kadın erkeklerin görmek istemediği bir şey yapacak. Hukuk ve eğitim sistemimizi geliştirip, bilime yatırım yapıp medeni olabilmek varken siz medeniyet göstergesini cinsiyetsiz tuvalet olarak mı görüyorsunuz?

Demek ki annesi veya kız kardeşi tuvaletteyken bir erkeğin onu fiziksel veya sözlü taciz etmesi hoşuna gidecek arkadaşın. Sen bizden fikir alacağına git ilk önce ailene sor bakalım bu fikri ne kadar destekliyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir durum var. Bu ülkede her ırktan, dinden, kesimden insanlar var. Şahsen ben o WC'de bir kadın görsem yanlış bölmeye mi girdim diye bir dikkat ederim ve ihtiyacımı görürken rahatsız olurum. Ayrıca uygulamaları fırsata çevirebilecek çok sapık var ülkede.
Milletsiz bir toplum yaratılamayacağı gibi yaradılış fıtratını da yok sayıp cinsiyetsiz bir toplum yaratılamaz. Günümüzde kullandığımız kamu ve ortak alanlarında hep beraberiz ama işi helaya kadar da götürmemek lazım. Aydınlanma ve çağdaşlaşma ayağına her şey yapılmamalı.

Kısmen uygun, kısmen uygun değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı