Clean bulk iyi olur mu?

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar yağ oranım 17-18 iken clean bulka girmeye karar verdim. 3 gündür falan yapıyorum pirinçe vs. odaklanıyorum. Çok yağ alımım olur mu kaslarım parçalı gözükmüyor şu anda ama antrenmanlara devam ediyorum 62 kiloyum hedefim 75 falan yaza parçalı girsem iyi olur.

Kabaca günlük yaktığın kaloriden fazlasını almak demek bulk yapmak demektir. Çok değişken var. Günlük kaç kalori yakıyorsun? Bazal metabolizma hızın ne alemde? Aktivite düzeyin nasıl? Lakin ortalama bir şey söylemek gerekirse gün içerisinde 4000 kalori alman sağlıklı olacaktır. Tartıda değil, aynada yağ oranını kontrol ederek ilerle. Böylelikle kaloriyi kısman gerektiğinde daha net anlarsın. Bulktayım diye kardiyo yapmayı es geçme. Kardiyo demek daha yüksek oksijen kapasitesi demek. Daha yüksek oksijen kapasitesi demek daha verimli antrenman, daha optimal büyüme demek. Ayrıca yağlanma durumunu da ekarte edersin.

Kabaca günlük yaktığın kaloriden fazlasını almak demek bulk yapmak demektir. Çok değişken var. Günlük kaç kalori yakıyorsun? Bazal metabolizma hızın ne alemde? Aktivite düzeyin nasıl? Lakin ortalama bir şey söylemek gerekirse gün içerisinde 4000 kalori alman sağlıklı olacaktır. Tartıda değil, aynada yağ oranını kontrol ederek ilerle. Böylelikle kaloriyi kısman gerektiğinde daha net anlarsın. Bulktayım diye kardiyo yapmayı es geçme. kardiyo demek daha yüksek oksijen kapasitesi demek. Daha yüksek oksijen kapasitesi demek daha verimli antrenman, daha optimal büyüme demek. Ayrıca yağlanma durumunu da ekarte edersin.

3000 kalori almayı çalışıyorum günlük. Kalori ihtiyacım 2500. aktivite düzeyim haftada 3-4 gün antrenman şeklinde. Bazal metabolizmam hakkında bir fikrim yok yalan olmasın. kardiyo için ne öneririsiniz açık hava da kardiyo yapabiliyorum bir tek.

3000 kalori almayı çalışıyorum günlük. Kalori ihtiyacım 2500. aktivite düzeyim haftada 3-4 gün antrenman şeklinde. Bazal metabolizmam hakkında bir fikrim yok yalan olmasın. kardiyo için ne öneririsiniz açık hava da kardiyo yapabiliyorum bir tek.
Antrenman şiddetini arttırıp kaloriyi de biraz arttırabilirsin. Düşük şiddetli uzun süreli kardiyolar öneririm. Ağırlık antrenmanın bittikten sonra glikojen depoların boşalmış olacak. Boş glikojen depoları ile koşu bandında yüksek eğimde 30-40 dakika tempolu yürüyüş öneririm. Yağ yakımı konusunda da çok faydasını görürsün.

Antrenman şiddetini arttırıp kaloriyi de biraz arttırabilirsin. Düşük şiddetli uzun süreli kardiyorlar öneririm. Ağırlık antrenmanın bittikten sonra glikojen depoların boşalmış olacak. Boş glikojen depoları ile koşu bandında yüksek eğimde 30-40 dakika tempolu yürüyüş öneririm. Yağ yakımı konusunda da çok faydasını görürsün.

Koşu bandım yok maalesef öğrenciyim. Fakat sabah aç karnına koşabilirim çıkıp

O da olur. Eğer mide sorunun yoksa koşuya çıkmadan önce kahve iç. Termojenik etki yaratır. Hem daha yüksek performans gösterirsin hem de daha verimli geçer.

Çok tartışma var lakin kimse bana aksini iddia edemez. Natural adam definasyon yapmamalı. Bulk esnasında tükettiğin kaloriden yorulduğun zaman vücudunu daha az yoracak bir beslenme planına geçersin sorun değil. Lakin hem kütleli hem parçalı bir görüntü anabolik kullanmadan imkansız. Kimileri genetik olarak çok şanslı, derileri zar gibi. Çok çelimsizler lakin çok parçalı görünüyorlar. Onların da kütle alması çok zor işte. Velhasıl definasyon ile uğraşma. Yağ oranın seni rahatsız ettiği vakit cüzi bir kalori açığı yarat ve kardiyo yap. Gerisi gelir. Sağlam bir bulk döneminden sonra biraz daha ileri seviyeye taşımak istiyorum konuyu diyorsan Clenbuterol'ü araştır. Sadece araştır...

Bulk dönemini de gücün ve kütlen seni tatmin ettiğinde ya da yukarıda da dediğim gibi beslenme seni yorduğunda daha az kalorili bir beslenme programa dönüştür.

Yeni konular

Geri
Yukarı