Clover Bootloader Yükleme (UEFI Anakartlar, Sabit diske)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba Recep Bey kurulumu başarıyla gerçekleştirdim. Kurulumdan sonra USB’den başlamasın diye clover ve fakesmc ve nullpc kextleri yükledim fakat USB çıkarınca yine USB boot ekranı çıkıyor ama mavi ekran seklinde sadece yazılar çıkıyor. Neyi atlamış olabilirim?
Bu arada kextleri ayrı ayrı yükledim biri bitti sonra diğerini yükledim zaten toplamda şimdilik USB’den başlamaması için 2 kext yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mount EFI tıkladığımda flash belleğin EFI bölümü çıkıyor sadece. dısk01 veya dısk02 gibi flash bellek mi yoksa HDD EFI bölümü olmasını seçemiyorum. Mac i yüklediğim EFI klasörünü nasıl açabilirim?

Recep bey gerek videolarla gerek makalelerle mac masaüstüne kadar geldim. Dell inspiron 15R 3520 kullanıyorum. Uefi destekli biraz sıkıntılar yaşadım ama kodlarla hallettim. Fakat videonun altında verdiğiniz linkten indirdiğim clover conf. setup sürümü 3.10 vr sizin 3.4.1 olarak kullandığınız görülüyor videoda. İndirdiğim pack'i çalıştırdığımda [web installer] şeklinde bir yazı geliyor ve hata veriyor hata: an error occurred: a connection failure occurred.

• Hd4000
  • Core i 5

Bu arada internet bağlantı hatasıdır diye düşünüp multibeast ten network driverınıda kurdum. Fakat çalışmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı