CoD Warzone FPS arttırma

Umut D

Hectopat
Ben sistemimi yeni topladım sistem özelliklerim şu şekilde.

Screenshot_1.jpg

CoD Warzone'u indirdim ve ayarları vs her şeyi ayarladığım halde yer geldiğinde 40 FPS - maximum 65 FPSs alıyorum bu sistem için normal mi? Ya da nasıl arttırabilirim?
Ayarları internetten araştırdığım şekilde yaptım önerilen ayarları yaptım fakat hala hafif kasma ve FPS düşüşleri oluyor. Anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani hepsini yaptırdım diye biliyorum ekran kartımın ki en son sürümü var onu biliyorum da. Biosun güncel olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Modeli Asus Prime B450plus DDR4 4400
Sanırsam buldum bakmayı ama güncel mi tam olarak bilmiyorumEki Görüntüle 558993

Ekran kartı son sürümEki Görüntüle 559007
Belgeler klasöründeki Call of Duty Modern Warfare klasörünü silin ardından oyuna girmeden Blizzard üzerinden Scan and Repair işlemini başlatın. Oyuna giriş yapmadan NVIDIA denetiminden oyunun ayarlarını kontrol edin ve ayar yapılı olmamasına dikkat edin. Ayarları oyun içerisinden yapın. Ekran modunun Fullscreen olmasına dikkat edin.

Eki Görüntüle 558839

Eki Görüntüle 558824

Eki Görüntüle 558825

Eki Görüntüle 558826

Aynı şekil PUBG'de Max 100 FPS oluyor.

Eki Görüntüle 558828
Bu arada 250 GB M.2 SSD var ve CoD SSD'nin içinde.
Afterburner'i çalıştırdığımda böyle bir hata vermeye başladı. Kapatınca sorun gidiyor ama açınca oyun oynayamıyorum atıyor direkt.

Eki Görüntüle 558889

Afterburner'ı oyuna girdikten sonra açarsan bu hatayı almazsın. İlk önce oyuna gir sonra Afterburner aç. Bende de oluyor sorunu öyle çözdüm.

Hocam NVIDIA'nın son güncellemesiyle beraber FPS sınırlandırma ve keskinlik ayarları geldi. Belki onlar açık kalmıştır. Onları kapatıp dener misiniz? NVIDIA ayarlarında 3D ayarlarının yönetilmesi görüntü keskinleştirme veya sharpening açıksa kapatın. Onun da biraz aşağısına inerseniz FPS sabitleme olur onu da kapatıp denersiniz.

Hocam NVIDIA'nın son güncellemesiyle beraber FPS sınırlandırma ve keskinlik ayarları geldi. Belki onlar açık kalmıştır. Onları kapatıp dener misiniz? NVIDIA ayarlarında 3D ayarlarının yönetilmesi görüntü keskinleştirme veya sharpening açıksa kapatın. Onun da biraz aşağısına inerseniz FPS sabitleme olur onu da kapatıp denersiniz.
Keskinlik ayarını internetten izlediğim COD ayarları için ben açmıştım o şekilde denedim fakat FPS aynı olduğunu görünce varsayılan ayarlara geri döndürdüm. Şuanda kapalı olduğu halde hala FPS düşük.

Hocam belki gözden kaçmıştır program ayarlarından güç yönetimi modu ayarını optimum güç'den maksimum performansı tercih et seçer misin? Büyük ihtimal sorun bundan kaynaklanıyor ekran kartı düşük güçte çalışıyor.

Hocam belki gözden kaçmıştır program ayarlarından güç yönetimi modu ayarını optimum güç'den maksimum performansı tercih et seçer misin? Büyük ihtimal sorun bundan kaynaklanıyor ekran kartı düşük güçte çalışıyor.
Evet olabilir onu kontrol ettiğimi zannetmiyorum. Şuan işte olduğum için bakamıyorum en kısa zamanda bakıp dönüş yapacam. Teşekkürler.

ASUS Prime B450PLUS DDR4 4400 BIOS güncellemesi yaptınız mı Ryzen 3600 3. nesil anakart 2. nesili destekliyor ama güncelleme atarak 3. nesilide destekleye bilir ama pcl4.0'ı desteklemez sadece BIOS'a güncelleme tavsiye ederim.

Nvidia denetim masasında bir değişiklik yaptı iseniz onu fabrika ayarlarına getirmeyi deneyin. Çünkü Ray tracing bile açık değil bu kadar düşük FPS çok anormal. Ayar kalitesi de düşük sonuçta.
Hocam Warzone sadece shadowlar için Ray Tracing destekliyor, yani Ray Tracing açık olsa bile RTX-2070 gibi bir canavar için hiç normal değil bu FPS değerleri (2K olsa bile). Ben RTX2060'la 1080p de RTX açıkken 110FPS alıyorum.

Geri
Yukarı