CoD Warzone FPS arttırma

Umut D

Hectopat
Ben sistemimi yeni topladım sistem özelliklerim şu şekilde.

Screenshot_1.jpg

CoD Warzone'u indirdim ve ayarları vs her şeyi ayarladığım halde yer geldiğinde 40 FPS - maximum 65 FPSs alıyorum bu sistem için normal mi? Ya da nasıl arttırabilirim?
Ayarları internetten araştırdığım şekilde yaptım önerilen ayarları yaptım fakat hala hafif kasma ve FPS düşüşleri oluyor. Anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS Prime B450PLUS DDR4 4400 BIOS güncellemesi yaptınız mı Ryzen 3600 3. nesil anakart 2. nesili destekliyor ama güncelleme atarak 3. nesilide destekleye bilir ama pcl4.0'ı desteklemez sadece BIOS'a güncelleme tavsiye ederim.
Asus Live uptader programıyla kontrol ettiğimde son sürümde olduğum yazıyor. Uptader düzgün çalışıyor mu bilmiyorum
Fakat sistemimde yazan bu sürüm.
bios.jpg

Ve Asus'un internet sitesinden baktığımda güncel olan bu sürüm. Bunu mu yüklemem gerekiyor acaba?
Screenshot_3.jpg

Hocam belki gözden kaçmıştır program ayarlarından güç yönetimi modu ayarını optimum güç'den maksimum performansı tercih et seçer misin? Büyük ihtimal sorun bundan kaynaklanıyor ekran kartı düşük güçte çalışıyor.

Evet benim de aklıma gelen bu oldu. Denetim masası > Güç seçenekleri içinden "Yüksek Performans" seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. AMD veya NVIDIA'nın kendi güç plânlarından daha stabil çalışıyor.

Aldığınız DirectX hatası da pek normal değil. Sisteminiz DirectX 12 modunda oyunu açmıyor olabilir. Geek uninstaller gibi bir programla DirectX'i izleriyle beraber kaldırıp yeniden kurabilirsiniz (herhangi bir Steam oyununu açarken otomatik yükleyecektir).

Bir de YouTube üzerinden herhangi bir videoyu 2K veya 4K çözünürlükte açıp ekran kartını test edebilirsiniz. Videoda herhangi bir takılma, donma varsa sürücü problemi olma ihtimali yüksek.

Evet benim de aklıma gelen bu oldu. Denetim masası > Güç seçenekleri içinden "Yüksek Performans" seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. AMD veya NVIDIA'nın kendi güç plânlarından daha stabil çalışıyor.

Aldığınız DirectX hatası da pek normal değil. Sisteminiz DirectX 12 modunda oyunu açmıyor olabilir. Geek uninstaller gibi bir programla DirectX'i izleriyle beraber kaldırıp yeniden kurabilirsiniz (herhangi bir Steam oyununu açarken otomatik yükleyecektir).

Bir de YouTube üzerinden herhangi bir videoyu 2K veya 4K çözünürlükte açıp ekran kartını test edebilirsiniz. Videoda herhangi bir takılma, donma varsa sürücü problemi olma ihtimali yüksek.
Deneyip yazacağım çok teşekkürler.
DirectX hatasını genelde MSİ Afterburn programını çalıştırdığımda oyunu oynarken vermiyor fakat ALT + TAB yaptığımda ekran Full Screendan çıkıyor ve o hatayı veriyor. Onun içinde arkadaşların dediklerini deneyip yazacağım.

Önceki mesajımı SS ile destekleyim daha açıklayıcı olur. Nvidia denetim masası ayarlarından genel ayarlardan şu seçeneği seçmeniz gerekiyor. Nvidia default olarak düşük güçte çalıştırıyor kartı. Bununla birlikte @329088 arkadaşın dediklerini de yaparsanız sorun çözülecektir diye düşünüyorum.
Adsız.jpg

Önceki mesajımı SS ile destekleyim daha açıklayıcı olur. Nvidia denetim masası ayarlarından genel ayarlardan şu seçeneği seçmeniz gerekiyor. Nvidia default olarak düşük güçte çalıştırıyor kartı. Bununla birlikte @329088 arkadaşın dediklerini de yaparsanız sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Eki Görüntüle 559402
İşten çıkar çıkmaz deneyeceğim ve geri dönüş yapacağım. Çok teşekkürler ilginiz için

İnternet'te gezerken şu videoyu gördüm. Benim sistemimle aynı Ekran kartı, İşlemci, RAM ve Anakartımız'da yakın birbirine ve CoD'u test ediyor 2K ayarlarda. En yüksek ayarlarda 70-110 FPS Alıyor. En düşük ayarlarda ise 140 FPS kadar alıyor. Ve bir sorun olduğu kesin :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3:23 - 1440P High Settings
4:48 - 1440P Low Settings

Önceki mesajımı SS ile destekleyim daha açıklayıcı olur. NVIDIA denetim masası ayarlarından genel ayarlardan şu seçeneği seçmeniz gerekiyor. NVIDIA default olarak düşük güçte çalıştırıyor kartı. Bununla birlikte @329088 arkadaşın dediklerini de yaparsanız sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Eki Görüntüle 559402

Bu şekilde ayarladım fakat hala aynı FPS maalesef. Bir de BIOS güncelleyip deneyeceğim.

Önceki mesajımı SS ile destekleyim daha açıklayıcı olur. NVIDIA denetim masası ayarlarından genel ayarlardan şu seçeneği seçmeniz gerekiyor. NVIDIA default olarak düşük güçte çalıştırıyor kartı. Bununla birlikte @329088 arkadaşın dediklerini de yaparsanız sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Eki Görüntüle 559402

Selam arkadaşlar öncelikle, problemi çözmek adına dediklerinizi uyguladım. (BIOS güncelleme ve Ekran kartı ayarlarından maksimum performansı ayarladım) fakat yine aynı 40-65 FPS alıyorum. Bu arada monitörüm 144 Hz 27" AOC marka. Buna karşılık bende V-Sync Online test yaptığım zaman Online testte verdiği FPS değeri 100'ü geçmiyor fakat arkadaşın dediği üzere YouTube'dan 2K ya da 4K Video açtığımda donmadan izliyor. Acaba monitörüm de mi bir sıkıntı var? HDML ile bağlantı yapmıyorum DPI ile bağlıyorum monitörü.

Son olarak Windows'u yeniden kurmayı deneyeceğim. Başka bir öneriniz ya da yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise bekliyorum. Yok mu şu FPS olayını çözecek birisi :D

Arkadaşlar hala CoD'da düşük FPS sorunu devam ediyor. Bu problemi çözebileceğim yardımcı olabilecek bir kişi yok mu? Sistemi yeniden kurdum (Tüm ekran kartı ve BIOS güncellemelerini vs yaptım). NVIDIA denetim masasından yüksek performans vs gibi ayarları da yaptığım halde oyun içi en düşük ayarlarda 45-65 arası FPS alıyorum. PUBG'de ise yine düşük/orta ayarlarda 100-140 civarı alıyorum. Acaba oyunda mı bir problem var?

Son düzenleme:
Ben de imzamdaki sisteme sahibim, sizin değerlerinizde gpu kullanımı yüksek olduğu halde fps iniz düşük, benim gpu kullanımlarım da 40-50-60 şeklinde ve 90-100-110 fps lerde oynuyorum. Gpu kullanımı çok çok sorunlu bu oyunda. 1 hafta önce çok saçma bir şekilde bu sorunu config dosyalarıyla oynayarak çözmüştüm, gpu %80-90 lara çıkmıştı ve fps im multiplayerde 140+ warzone da ise 110 120 + olmuştu ve çok akıcıydı. Neredeyse A dan Z ye her şeyini araştırsam da bu sorunu çözemedim, buradan benim de sorunları belirttiğim kısıma ulaşabilirsiniz kimse yardımcı olmuyor ama olur inşallah. :D

Arkadaşlar merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum ve çözebilmiş değilim warzone da çözünürlük ve tüm ayarlar en düşükte 40-50 fps alıyorum en yüksekte 40-50 fps alıyorum bu sorunu çözebilmiş değilim yardımcı olabilecek biri varsa lütfen oyuna girdiğimde ekran kartımı %10-15 CPU %100 kullanıyor gözüküyor bu sorunu hiç çözemedim

Geri
Yukarı