Gamepower PSU neden kötülüyorlar?

kandes2

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu linkte:
Over voltage protection (OVP):Yüksek gerilim koruması
Under voltage protection (UVP):Alçak gerilim koruma
Ower Power protection (OPP):Yüksek güç koruması.
Short circuit protection (SCP): Kısa devre koruması.

Korumaları bulunduğunu söylüyor. Bu sitede yanlış bilgi mi verilmektedir? Eğer bilgiler doğruysa hem verimlilik sertifikası var, hem de yukarıda yazdığım korumalar var, fiyatı da ucuz. Neden Gamepower PSU kötüleniyor? Bir arkadaş açıklayabilir mi?

D334DD9E-2ED1-4473-B4BF-0374FB82FA3B.jpeg

Kullanılan kapasitörlerin kalitesi, PCB'leri ve hatta kablo yapısı bile kalitesiz hissettiriyor, bu arada gerçek 80+ değil.

Bu linkte:
Over voltage protection (OVP):Yüksek gerilim koruması
Under voltage protection (UVP):Alçak gerilim koruma
Ower Power protection (OPP):Yüksek güç koruması.
Short circuit protection (SCP): Kısa devre koruması.

Korumaları bulunduğunu söylüyor. Bu sitede yanlış bilgi mi verilmektedir? Eğer bilgiler doğruysa hem verimlilik sertifikası var, hem de yukarıda yazdığım korumalar var, fiyatı da ucuz. Neden Gamepower PSU kötüleniyor? Bir arkadaş açıklayabilir mi?
O korumalar oraya yazınca bilgisayarı korumuyor.
80+ sertifikası enerji verimliliği ile alakalı ve PSU kalitesini belirlemez. Sertifikaların gerçek olup olmadığı da önemli. Ben 80+ Gold etiketi bastım diye öyle olmak zorunda değil :D

Yani kısacası şöyle açıklayalım. Tahta bir evde yangın söndürme tüpüyle mi beklemek istersin yoksa taş bir evde rahat rahat yaşamak mı ?

Çok saçma bir örnek oldu biliyorum :D

• Sertifika olayı yanlış.
  • 12V üzerinden 408 Watt veriyor.
  • İçinde kullanılan kapasitörler kaliteli değil.
  • Uzun ömürlü değil.
  • İsterlerse 20 tane koruma devresi koysunlar, öncelikle kapasitörleri kaliteli olmalı.
  • Bu fiyata daha kaliteli modeller mevcut.
  • PSU konusunda, Cool Master, Corsair, High Power, FSP, Gigabyte gibi markaları tercih edin. Aklıma gelmeyen PSU modelleri de mevcut.

Teşekürler arkadaşlar PSU hakkında olan bilgim diğer bileşenlere göre neredeyse yok denecek bir seviyedeydi. Bende neden kötüledikleri merak ettiğimden dolayı sormuştum teşekürler.

Teşekürler arkadaşlar PSU hakkında olan bilgim diğer bileşenlere göre neredeyse yok denecek bir seviyedeydi. Bende neden kötüledikleri merak ettiğimden dolayı sormuştum teşekürler.
Rampage, Dark, Frisby, Gametech'de aynı durumda, onlara da bulaşmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı