Çözüldü OS X 10.10.5 Yosemite RAW RTL8191SUve ALC889 çalışmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 10.10.5 Yosemite RAM imajı ile yükledim.
WiFi USB Adaptörü Everest EWN-905
Realtek RTL8191SU - 802.11n
Realtek ALC889 (multibeats'in son sürüyle yüklemeye çalıştım olmadı.)
Yardımlarınızı bekliyorum, iyi günler..

Program EL capitan ile uyumsuz olabilir. Ancak ben pkg dosyasını söktüm ve aşağıda paylaştım. En azından birde aşağıdaki gibi denersin ve kext direk yüklemiş olursun.
İlk olarak RTL' nin kaldırma aracı ile programı kaldır. Sistemi hemen başlatma. Çöp kutusunu boşalt.
Kext Wizard programı ile Rebuild Cache yaptıktan sonra sistemi yeniden başlat.
Yeniden başladıktan sonra aşağıdaki bağlantıdaki klasör içinden RTL8192SU8.kext kurulumunu "Kext Wİzard" ile yap.
Ardından "Wlan.Software.plist" dosyasını /Library/LaunchAgents/Wlan.Software.plist içine kopyala.
Ardından son olarak uygulamayı UYgulamalar klasörüne koy.
Şimdi sistem ayarlarına git ve Kullanıcılar ve gruplar/ Giriş öğeleri içinden uygulamayı ekle.
Ve Kext Wİzard ile tekrar Rebuild Cache yaptıktan sonra sistemi yeniden başlat.
Dropbox - RTL8191 çıkartılmış..zip

Program EL capitan ile uyumsuz olabilir. Ancak ben pkg dosyasını söktüm ve aşağıda paylaştım. En azından birde aşağıdaki gibi denersin ve kext direk yüklemiş olursun.
İlk olarak RTL' nin kaldırma aracı ile programı kaldır. Sistemi hemen başlatma. Çöp kutusunu boşalt.
Kext Wizard programı ile Rebuild Cache yaptıktan sonra sistemi yeniden başlat.
Yeniden başladıktan sonra aşağıdaki bağlantıdaki klasör içinden RTL8192SU8.kext kurulumunu "Kext Wİzard" ile yap.
Ardından "Wlan.Software.plist" dosyasını /Library/LaunchAgents/Wlan.Software.plist içine kopyala.
Ardından son olarak uygulamayı UYgulamalar klasörüne koy.
Şimdi sistem ayarlarına git ve Kullanıcılar ve gruplar/ Giriş öğeleri içinden uygulamayı ekle.
Ve Kext Wİzard ile tekrar Rebuild Cache yaptıktan sonra sistemi yeniden başlat.
Dropbox - RTL8191 çıkartılmış..zip
Çok çok teşekkür ederim şuan mac'den yazıyorum bu mesajı yardımların için çok teşekkür ederim.. Şimdi yapmam gereken hdd'yi formatlayıp sistemi tekrardan kurmak. Gereksiz dosyalar oldu içinde deneme aşamalarında birde bootloader skip yapma imkanımız yokmu bootloader'a ihtiyacım yok F12'den hard disk seçtiğim için sadece sistemi boot etmek isityorum onu nasıl yapacağım ?

Anladığım kadarı ile Clover Boot Menü görmek istemiyorsun. Bunun için Config.plist dosyanı aç ve boot argümanı altına şu kodu ekle:
<key>Timeout</key>
<integer>0</integer>
Örnek:
Kod:
<key>Boot</key>
    <dict>
        <key>Debug</key>
        <false/>
        <key>Secure</key>
        <false/>
        <key>Timeout</key>
        <integer>0</integer>
        <key>XMPDetection</key>
        <string>Yes</string>
    </dict>

VoodooHDA çalışmadı çalışıyor gözüküyor ama ses gelmiyor ayarlardan kurcaladım ama yinede ses gelmedi.

Herhangi bir müzik açıp denemeler yap. Olmadı ise Voodoo bağlantıdan eski sürümleri dene. Ve her yüklemeden sonra sistemi başlatmadan önce rebuild cache yapmayı unutma.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı