Çoğu Kadın Neden Çocuk Yapmak İstiyor?

Madi durumu normal olan ailelerde en fazla 2 çocuk görürsünüz fakat madi durumu düşük kişilerde en az 4 çocuk normal peki bunlarda annelik iç güdüsü var mı? O çocuklar doğru düzgün yiyecek bulamıyorlar ne yapmaya çalıştıklarını anlamıyorum. Çocuğa bakıcak ortamın yoksa çocukta yapmıycaksın bu kadar basit senin yüzünden o çocuklar zor zaman geçirmek zorunda mı?
Düşüncesizlikten ve keyfiye yapıldığı için öyle oluyor genelde. Maddi durumunu bilen ve kendini bilen aileler yarını düşünerek hareket ederler.

Hocam burası cevaplarını bulacağın doğru yer değil sanırım. Böyle konulara meraklıysan araştırabileceğin farklı yerlere yönelmeni tavsiye ederim.

Maalesef, her şey yetiştirmekle olmuyor... O çocuğun da kendi hür iradesi var...

Ne kadar iyi yetiştirirsen yetiştir, ilerde ne olacağını bilemezsin. İşte bu yüzden çocuk yapmak büyük bir sorumluluk.
Yapmak isterse yapar işte. Bu çocuk olmamış diye sokağa atacak halleri yok.

Bunu çok yakın bir akrabamdan duymuştum. Kadın sonuçta bekaretini o erkekte harcıyormuş, başka biri onu almazmış. Bu yüzden de kadının çocuk ile kendini garanti altına alması gerekiyormuş.
İlk duyduğumda kanım dondu. Sonra dönüp baktım ki toplumdaki ensestin, tacizin, tecavüzün ana sebebi toplumun zihniyetiymiş. Taciz haberi olunca herkes linç neferi oluyor birden ama bilmiyorlar ki o kişi o toplumun bir ürünü. Önce bu pespaye zihniyeti düzeltmediğimiz sürece toplumumuz katil ve tecavüzcü fabrikası gibi seri üretim yapıyor. Üzücü.
Sizin bahsettiğiniz bekaret konusunu duymamıştım, yani olmasa bile bunu yapıyorlar ki internette zibilyon tane şu güne denk getiririm anlamaz vs yorumları var. Karşıma 'ecişim bücüşüm şapşikom' diyen birileri çıktığı sürece tek tabancayım sanırım :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı