Çoğu Kadın Neden Çocuk Yapmak İstiyor?

Sorularını yeni bir konu açarak sorabilirsin. Hep birlikte cevaplamaya çalışırız, hoş olur :)

Peki bu evrimden önceki evren nasıl oluştu ?

Evrimde büyü ve Cinler evrimin içinde varmı ?

Cevaplarsan mutlu olurum.
Sorularını yeni bir konu açarak sorabilirsin. Hep birlikte cevaplamaya çalışırız, hoş olur :)

Cevap bekliyorum lütfen beni kırma.

Ben Panteistim. Evren'in Tanrı olduğuna, hep var olduğuna inanıyorum. Ama benim inandığım Tanrı, insanların kişisel istekleriyle ilgilenmiyor. O sadece bu düzeni yarattı ve gerisini bize bıraktı. Evrim de bu düzenin bir parçası :)

Ayrıca, ''Cin'' dediğin şey bir canlı değil. O sadece bir enerji.

Canlı olarak soruyorsan, hayır. Evrimde cin yok.

Büyü tarzı şeyler de yok. Onlar sadece dinlerde var. Çünkü dinleri sadece belli bir yere kadar sorgulayabilirsin. Ama bilim öyle değil... Her şeyi sorgular, araştırırsın.

Ben Panteistim. Evren'in Tanrı olduğuna, hep var olduğuna inanıyorum. Ama benim inandığım Tanrı, insanların kişisel istekleriyle ilgilenmiyor. O sadece bu düzeni yarattı ve gerisini bize bıraktı. Evrim de bu düzenin bir parçası :)

Ayrıca, ''Cin'' dediğin şey bir canlı değil. O sadece bir enerji.

Canlı olarak soruyorsan, hayır. Evrimde cin yok.

Büyü tarzı şeyler de yok. Onlar sadece dinlerde var. Çünkü dinleri sadece belli bir yere kadar sorgulayabilirsin. Ama bilim öyle değil... Her şeyi sorgular, araştırırsın.

Peki nazara inanıyormsun ?

Cevap bekliyorum lütfen beni kırma.
Evrim dediğimiz şey dünya da yaşam ile başlayan bir şey, yaşamın ilk zamanından bugüne kadar milyonlarca yıldır evrim gerçekleşmektedir. Senin sorun şu şekilde olmalı; yaşamdan önce ne vardı ?
Bilemeyiz, kahin değiliz. Teoriler üretir, ortaya atarız. Bilmediğimiz için sorguluyoruz.

Evrim de büyü ve cin diye kavramlar yok. Ki zaten böyle bir soru da saçma ve yanlış. İnancınıza göre bunlar var mı demeliydin.
Cevap ise, hayır zaten onlar var olan gerçekler değil ki. Biz gerçekleri içimizde barındırırız.

Başka konu açın, konu dışına çıkmayın. İnsanlara özelden iletişime geçmeye çalışmayın; bu özellik zaten olmadığı gibi insanlara bu tür soru sorma hakkınızda bulunmamaktadır.

Bir daha ki konunuz da dini kavramlar yerine, bilimsel kavramlar içeren sorular sorun; dini konulara girmek doğru olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı