Coil Whine sorunu geçer mi?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Kısa süre önce MSI 1650 Super Ventus XS modelini aldım ama Coil Whine çıktı ve aşırı rahatsız ediyor. Herhangi bir çözümü var mı?

Çözümü yok. Sesten başka bir sorunu olmaz. Rahatsız etmez diyorsanız böyle kullanabilirsiniz. Ama benim tavsiyem sizin garantiye göndermenizi gerektiği yönündedir. O kadar para veriyorsunuz sonuçta.

Çözümü yok. Sesten başka bir sorunu olmaz. Rahatsız etmez diyorsanız böyle kullanabilirsiniz. Ama benim tavsiyem sizin garantiye göndermenizi gerektiği yönündedir. O kadar para veriyorsunuz sonuçta.

Fazla karşılaşılan bir durum mu? Çok konu açılmış forumlarda.

Nasıl ısrar edebilirim ben dümdüz gönderdim garantiye. Nereye yazmam lazım?
Nvidia kartlarda bu sorunla pek karşılaşılmıyor ancak tabii ki imkansız değil, yeniden yaşayacağınızı sanmam. Gönderin, kabul edilmezse tüketici hakem heyetine verin çabucak yenisini verirler ayıplı üründür bu, garanti kapsamında olması lazım. 14 gün iade hakkınız varsa direkt iade edin uğraşmayın.

Çeşitli çözümleri mevcut ama bunlardan bazıları garantiyi yok edebilir. Bunların hiçbiri de işine yaramayabilir. Yani kesin çözüm yok.

1) Monitörünün framerate'ini kısabilirsin.
2) Ekran kartının üstündeki fanların hızını değiştirebilirsin.
3) Ekranın destekliyorsa v-sync/freesync etkinleştirebilirsin.
4) Ekran kartına giden gücü kısabilirsin, overclock, underclock, undervolt yapabilirsin. Bunlar için MSI Afterburner programını tavsiye ederim.
5) Hiç uğraşmayayım, yanına bir de kulaklığım olsun diyorsan ses engelleyici headphone'lardan alabilirsin.

Çeşitli çözümleri mevcut ama bunlardan bazıları garantiyi yok edebilir. Bunların hiçbiri de işine yaramayabilir? Yani kesin çözüm yok.

1) Monitörünün Framerate'ini kısabilirsin.
2) Ekran kartının üstündeki fanların hızını değiştirebilirsin.
3) Ekranın destekliyorsa v-sync/freesync etkinleştirebilirsin.
4) Ekran kartına giden gücü kısabilirsin, overclock, underclock, undervolt yapabilirsin. Bunlar için MSI Afterburner programını tavsiye ederim.
5) Hiç uğraşmayayım, yanına bir de kulaklığım olsun diyorsan ses engelleyici Headphone'lardan alabilirsin.

Framerate ne demek? Nerden öğrenebilirim ekran kartımın desteklediğini?
NVIDIA kartlarda bu sorunla pek karşılaşılmıyor ancak tabii ki imkansız değil, yeniden yaşayacağınızı sanmam. Gönderin, kabul edilmezse tüketici hakem heyetine verin çabucak yenisini verirler ayıplı üründür bu, garanti kapsamında olması lazım. 14 gün iade hakkınız varsa direkt iade edin uğraşmayın.

İade ile uğraşmak istemiyorum. Garantiye versem yenisi geldiğinde aynı sorunla karşılaşma olasılığım ne kadar?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı