Coil Whine Sorunu Olan Ürünün İadesi

ar89

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımın Asus ROG STRIX Nvidia GeForce GTX 1070 8GB kartında çok fazla coil whine sorunu var. 1 yıl geçmesine rağmen garantiye verip iade edebilir mi?

Aynı karta sahibim servise birkaç hafta önce servise yolladım, bırakın iadeyi coil whine olduğunu bulamadılar ya da kabul etmediler. ''Belirttiğiniz gibi coil whine'a rastlanmamıştır ve tüm testleri başarıyla geçmiştir'' denildi. 2. ya da 3. kez servise yollayıp anca iade işlemi olabilir, zor.

Genelde servisler coil whine sorununu ''bir sorun'' olarak görmedikleri için böyle diyorlar. Yoksa bulamadıklarından değil. Markaların ve servislerin inisiyatifine göre değişiyor durum. Gönderip iade alan da var, benim gibi gönderip alamayan da var. Rahatsız etmiyorsa kullanılabilir.

Çok rahatsız etmiyorsa uğraştığınıza değmez. Video çekin servise gitmeden. Orada coil whine falan yok diyerek geçiştirirlerse kanıt olarak gösterebilirsin.
Çok rahatsız etmiyorsa derken ne kadar sesten bahsediyorsunuz?
Aynı karta sahibim servise birkaç hafta önce servise yolladım, bırakın iadeyi coil whine olduğunu bulamadılar ya da kabul etmediler. ''Belirttiğiniz gibi coil whine'a rastlanmamıştır ve tüm testleri başarıyla geçmiştir'' denildi. 2. ya da 3. kez servise yollayıp anca iade işlemi olabilir, zor.
Coil whine olan kartı mı kullanıyorsunuz şu an?

Ses sizi rahatsız edecek seviyede değilse uğraşmanıza gerek yok demek istemiş. Zaten ufak demişsiniz. Büyük ihtimal odaklanmadıkça fark bile edilmiyordur. Eğer çok ses çıkarıyorsa bunu üstüne basa basa servise söyleyip değişim/iade isteyeceksiniz.

@ar89 Evet aynı kartı kullanıyorum. On board görüntü alabilsem, sesi video çekip tekrar göndericem ya da tüketici hakem heyetine başvuracağım fakat haftalar sürüyor ve mağdur oluyorum. Lanet olsun dedim ve kullanmaya devam ediyorum.
@SideWinder Mail atmayı bende düşündüm fakat nereden atabileceğimi bulamadım bir türlü. Çağır merkezini aradığımda saçma sapan cevaplar verip tekrar servise yollamamı söyledi umursamaz şekilde, sinirlenip kapatmıştım.

Ses sizi rahatsız edecek seviyede değilse uğraşmanıza gerek yok demek istemiş. Zaten ufak demişsiniz. Büyük ihtimal odaklanmadıkça fark bile edilmiyordur. Eğer çok ses çıkarıyorsa bunu üstüne basa basa servise söyleyip değişim/iade isteyeceksiniz.
Aynen odaklanıldığı zaman duyuluyor ama kart kullanımı %80'in üzerindeyken ve 300 FPS'nin üzerindeyken rahat duyuluyor. 144 Hz monitör var ve 144 FPS'ye sabitleyince odaklandığım zaman duyuluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı