Çok asosyalim

Tek, mek olmak iyidir deyip de adamı iyice bezdirmeyin. Yılların asosyaliyim ve pek de memnun olduğumu söylemem. İnsan sosyal bir varlıktır, er ya da geç topluma karışmalı.

O zaman ben asosyal değilim.
Sınıfta falan konuşmakta sorunum yok benim.
Tanışma vb. sorunlu ama yalnızlığı seviyorum.

Konu sahibi için söyleyebileceğimiz tek şey özgüvenli olması, başka ne önerebiliriz ki?
Asosyal olmak ile özgüvenin alakası yok. Özgüven doğuştan gelen veya kendi kendine geliştirilebilen subjektif bir terimdir.
Asosyal olmak dediğin gibi bir tercih veya kimi zamanlarda hastalıktır.

Benimde samimi bir 1-2 arkadaşım var. Onlar okulda teneffüste gidip voleybol oynadıkları için ve ben oynamayı beceremediğim için sap gibi bir kenarda oturup kalıyorum. Arkadaş edinmek o kadar zor bir şey değil bence. Daha ilk cümleden kafana göre biri olup olmadığını anlıyorsun.
Asosyal olmak ile özgüvenin alakası yok. Özgüven doğuştan gelen veya kendi kendine geliştirilebilen subjektif bir terimdir.
Küçüklükten beri özgüven problemim var. Hala yenemedim.

Hocam "Yalnızlık" ve "Asosyallik" terimlerini karıştırıyorsunuz. Asosyallik sadece tercihtir, asosyal olup üzülenler asosyal değil yalnızlar.

Benimde samimi bir 1-2 arkadaşım var. Onlar okulda teneffüste gidip voleybol oynadıkları için ve ben oynamayı beceremediğim için sap gibi bir kenarda oturup kalıyorum. Arkadaş edinmek o kadar zor bir şey değil bence. Daha ilk cümleden kafana göre biri olup olmadığını anlıyorsun.

Küçüklükten beri özgüven problemim var. Hala yenemedim.
Hocam size oynatmayı öğretmelerini isteyin bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı