Çok büyük hayal kırıklığı: Cyberpunk 2077

Oyunu 8 saat oynadım. Hikaye olsun, seçimlerim olsun, vuruş hissi(RPG oyuna göre yeterli) ve araba sürüşü olsun beğendim. Silahlar az vuruyor gibi geldi o yüzden kılıçla oynamayı daha çok sevdim. Dedikleriniz biraz göreceli gibi geldi bana. NPC'ler konusunda haklısınız onları ben de beğenmedim. Bug ve optimizasyon düzeltilebilecek olduğundan çok da önemli değiller bence.

Diyordum, oyunun gameplaylerinde dövüş mekanikleri 2020 oyunu gibi değil leş. Bedava oynamaya değer. 8 yıl uğraşılmış ve çıkardıkları şeye bak. Bir 8 yıl daha çalışsalardı olabilirdi. Leş diyorum. Hype balon!

Lütfen haterlık yapacaksanız düzgün yapın."LEŞ diyorum. Hype BALON!" Dediğinizde sizin nefret kustuğunuzu anlamak zor olmuyor.

Hocam bunlar oyunu bile oynamamışlardır. Nedense bizim ülkemizde böyle bir güruh var. Her şeyi gömen memnun olmayan sevdiği oyun firmasına rakip firmaların oyunlarını Vatan savunur gibi gömen. Ya bayağı güldüm bu incelemeye doğru olan tek şey optimizasyon sıkıntısı onun haricindekilerin alayı yalan ya 9. saatteyim daha doğru düzgün bug bile görmedim :) yaşları da genelde 15-16'yı geçmiyor zaten.
Bende adamın asansörden geçmesi dışında bug görmedim. Ayrıca öyle konuşuyorlar ki sanki oyun çıkalı 1 sene geçti hala optimizasyon çökük her şey kötü. Ya oyun çıkalı daha 2 gün oldu be insaf ne kadar gömmeye meraklılar. Kesinlikle sana katılıyorum.

Bende adamın asansörden geçmesi dışında bug görmedim. Ayrıca öyle konuşuyorlar ki sanki oyun çıkala 1 sene geçti hala optimizasyon çökük her şey leş. Ya oyun çıkala daha 2 gün oldu be insaf ne kadar gömmeye meraklılar. Kesinlikle sana katılıyorum.

Aklı başında olan yetişkin insanlar da zaten oyunu burada höö leş balon diye gömmek yerine adam akıllı oyunu oynayıp eleştirilerini yapıyorlar. Şahsen ben de işten vakit kaldıkça oynuyorum ileride de eleştirilerimi belirtirim şu anlık her şey gayet güzel gidiyor. Bunun gibiler de yalan yanlış konular açıyor yine onun yaşıtındakiler de balon leş çöp gibi yorumlar yapıyor işte klasik TR.

Bomboş bir inceleme olmuş, bence tamamen karalama yapmak için yapılmış bir inceleme, oyunda 12. saatteyim ve araba sürme zorluğu ve buglar ve optimizasyon gibi giderilebilecek sorunlar var o kadar, 720P'de oynuyorum ona rağmen grafikler, kaplamalar nasıl bu kadar iyi oluyor şaşırdım. Vuruş hissi vurduğun şeye göre değişiyor, metal adama vurunca tabii ete vurduğun kadar vuruş hissi almazsın, aksiyon desen gayet iyi evet NPC'ler biraz sıkıntılı ama can sıkacak derecede değil, hikaye desen çok iyi derin ve çekici bir hikayesi var, oyun daha başlarda, oyunu bitirmeden bomboş eleştiriler yazıyorsunuz. Kim bilir oyunun ilerleyen zamanlarında neler neler olacak.

RTX 3070 ile 720P oynattıracak kadar kötü mü yav bu oyunun optimizasyonu? :p

Gerçekten siz daha oyunun türünü bilmeyen kişilerin olduğu ve bu oyun için ağzından köpükler çıkan köpekler gibi bekleyen bir topluluğu herhangi bir oyunun tatmin edebileceğini düşünüyor muydunuz? GTA 6 hatta halflife 3 için bile böyle bir hype yok. Bu oyun balon olsa bile bunu CDPR değil bizzat siz şişirdiniz. Şimdi de iğnesini batırıyorsunuz. Bu arada benim fikrim oyun oldukça güzel ve ortalama üstü bir oyun. Zevk renk değil bunun olayı oyun bildiğin RPG'nin en iyi orneklerinden biri. Eğer oyunu düz bir şekilde bekleseydiniz ya da GTA 6 gibi bir şey cümlesi daha az kullanılsaydı belki gerçekten sevebilirdiniz. Eminim siz de biliyorsunuz dur bir oyuna karşı bu kadar hype yapmanın saçma olduğunu ama çok da takmadığınız belli. En kötü oyunu yerden yere vururum bir şey olmaz demişsinizdir. Şimdi istediğiniz yere vur ama oyunun suçu değil bu tamamen sizin suçunuz.

Gerçekten siz daha oyunun türünü bilmeyen kişilerin olduğu ve bu oyun için ağzından köpükler çıkan köpekler gibi bekleyen bir topluluğu herhangi bir oyunun tatmin edebileceğini düşünüyor muydunuz? GTA 6 hatta halflife 3 için bile böyle bir hype yok. Bu oyun balon olsa bile bunu CDPR değil bizzat siz şişirdiniz. Şimdi de iğnesini batırıyorsunuz. Bu arada benim fikrim oyun oldukça güzel ve ortalama üstü bir oyun. Zevk renk değil bunun olayı oyun bildiğin RPG'nin en iyi orneklerinden biri. Eğer oyunu düz bir şekilde bekleseydiniz ya da GTA 6 gibi bir şey cümlesi daha az kullanılsaydı belki gerçekten sevebilirdiniz. Eminim siz de biliyorsunuz dur bir oyuna karşı bu kadar hype yapmanın saçma olduğunu ama çok da takmadığınız belli. En kötü oyunu yerden yere vururum bir şey olmaz demişsinizdir. Şimdi istediğiniz yere vur ama oyunun suçu değil bu tamamen sizin suçunuz.

Bu arada bizim halka çok laf etmiyorum zaten bizimkilere Türkçe dil desteği ver hypelanıyorlar.

Ki zaten Half-Life 3'ü bekleyenlerin yarısı Half-Life 1 bile oynamamış normieler sırf insanlar istiyor diye HL3 diye tutturuyorlar çıksa bile oynamazlar.

Bu arada oyunun metacritic incelemesini de şöyle bir bırakayım belki gerçekten objektif birkaç inceleme okumak isteyen vardır hani.

Geri
Yukarı