Çok fazla acıkmaya başladım

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Selamlar, 2 hafta önce spora başladım, ilk zamanlarda ufak bir iştah açılması oldu, şimdilerse ise inanılmaz bir açlık güdüm var bastıramıyorum. Amacım kilo almak aslında bir zararı yok ama bu şekilde devam ederse yemeğe para yetiştiremeyeceğim bu nedir yahu? Şöyle 2 örnek vereceğim;

Örnek 1: Dün 1,5 dürüm gömdüm üzerinize afiyet. Yaklaşık yarım saat sonra tekrar aynı açlıktaydım, oturdum 2 lahmacun gömdüm. 1 saat sonra yine aynı açlık.

Örnek 2: Bugün akşam üzeri 5 gibi bütün kokoreç gömdüm, 7 gibi tekrar acıkıp evde bütün ekmek tost hazırladım gömdüm, 11 gibi 2 noodle gömdüm, şimdi yine açım.

1 Haftada 500 Gram almışım, içimdeki canavar uyandı resmen. Bunun bana bir zararı olur mu? Amacım zaten kilo almaktı, hedef 65 kilo olmak. Şu an 183cm boy 50.3 kilo var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, 2 hafta önce spora başladım, ilk zamanlarda ufak bir iştah açılması oldu, şimdilerse ise inanılmaz bir açlık güdüm var bastıramıyorum. Amacım kilo almak aslında bir zararı yok ama bu şekilde devam ederse yemeğe para yetiştiremeyeceğim bu nedir yahu? Şöyle 2 örnek vereceğim;

Örnek 1: Dün 1,5 dürüm gömdüm üzerinize afiyet. Yaklaşık yarım saat sonra tekrar aynı açlıktaydım, oturdum 2 lahmacun gömdüm. 1 saat sonra yine aynı açlık.

Örnek 2: Bugün akşam üzeri 5 gibi bütün kokoreç gömdüm, 7 gibi tekrar acıkıp evde bütün ekmek tost hazırladım gömdüm, 11 gibi 2 noodle gömdüm, şimdi yine açım.

1 haftada 500 gram almışım, içimdeki canavar uyandı resmen. Bunun bana bir zararı olur mu? Amacım zaten kilo almaktı, hedef 65 kilo olmak. Şu an 183cm boy 50.3 kilo var.

Bana da olmuştu 2 3 haftaya gitmişti o canavar bilmiyorum.

Bende de öyledi günde 6 7 yumurta yiyordum yag bitiyordu artık bildigin ama 3 hafta sonra son buldu.
Nereden soktun ki yumurtayı aklıma, yiyecek bir şey kalmadı yemeksepetindeki restoranlar kapandı diye üzülüyordum bak aklıma yumurtayı soktun. 4-5 tane haşlayayım da yiyeyim bari.

1 Haftada 500 Gram almışım, içimdeki canavar uyandı resmen. Bunun bana bir zararı olur mu? Amacım zaten kilo almaktı, hedef 65 kilo olmak. Şu an 183cm boy 50.3 kilo var.
Nasıl çözersiniz bilmiyorum ama noodle, ekmek, dürüm tarzı şeyler sağlıksız karbonhidrat yüklü. Bunları yemeniz açıkçası zararlı diye düşünüyorum. Bunlar yerine sağlıklı karbonhidratlar tüketin. Ayrıca karbonhidratlar vücudumuzda ilk kullanılan enerji kaynaklarıdır ve bu yüzden daha kısa sürede acıkırsınız. Spor da yaptığınıza göre protein yemeniz iyi olur. Proteinler enerji kullanım sıralamasında sonlardadır. Bu yüzden iyi bir proteinin yanında bulgur pilavı tarzı sağlıklı karbonhidratlar tükettiğinizde bir bütün ekmek tosttan daha tok tutacaktır muhtemelen.

1 haftada 500 gram almışım, içimdeki canavar uyandı resmen. Bunun bana bir zararı olur mu? Amacım zaten kilo almaktı, hedef 65 kilo olmak. Şu an 183cm boy 50.3 kilo var.

Dostum öncelikle spor yapmak bazalt metabolizma hızını arttırır. Vücudun glikojen depolarını boşalttığın için normalde aldığından daha yüksek kaloriye ihtiyaç duyar acıkman normal. İlk olarak yapman gereken temiz beslenmek lezzet için değil fonksiyonel beslenmek temiz gıdalardan macrolarını almak. Amaç kilo almaksa eğer vücut ağırlığı X3 gr karbonhidrat ve X2 gr protein senin işini ilk etapta görür. Karbonhidrat kaynakların pirinç ve yulaf protein kaynakların ise yumurta ve tavuk göğsü olarak belirleyebilirsin. Öncelikle yeni başlayan hatalarına düşme kilo alacağım diye önüne geleni yersen skinny fat dediğimiz yağlı ama ince görüntüye ulaşırsın. Şekeri ve ekmeği kes.
Yediğin her şeyi tart örneğin 100 gr çiğ pirinç 77 gr karbonhidrat içerir 50 kilo isen 150 gr karbonhidrat senin işini görür ilk 3 ay için 100 gr protein yeterli 130 gr tavuk göğsü 30 gr protein içerir 5 yumurta 30 gr protein içerir yediğin her şeyi tart şekerden uzak dur. Fatsecret adlı uygulamayı indir oradan kalori ve macro takibini rahatlıkla yapabilirsin spora yeni başladığın için ilk 6 ay mutlaka birleşik ana egzersizlere yönel. Squat barfiks şınav bench press deadlift vb.
Ağırsağlam | Fitness, Vücut geliştirme, Powerlifting ve Sporcu Beslenmesi şu siteye gir her makaleyi dikkatlice oku ücretsiz antrenman programlarından yararlan.

Kokoreçler, dürümler, lahmacunlar... Bunların hiçbiri sporcu öğünü de değil doyurucu da değil full hamur. Düzenli beslenmiyorsunuz.

Bol protein (tavuk göğsü olabilir) ve karbonhidrat (beyaz ekmekten uzak durun, tam buğdaylıları gömün) içerikli bir diyet hazırlayıp 1 hafta da böyle deneyin.

Geri
Yukarı