Çok format atmak zararlı mıdır?

Çok format atmak zararlı mı?
Çok format atmak zararlı değil ama araştırmamak gerçekten çok zararlı;

Çoktan kastınız haftada bir veya daha sık atmak ise evet zararlı. Her kurulumda diskte okuma yazma yapılıyor ve disklerin ömrü azalıyor. Bunun haricinde bir sorun yok.

Ne kadar yazma islemi yapiyordur ki? GNU/Linux kullandigimdan benim icin sistem yukleme basina ortalama 7-8 GB demek bu. Windows olsa bile 30 GB'i gececegini sanmiyorum. 100 defa format atilsa 3 TB yapar ki bu disklerin omrunun yaninda cok ufak bir miktar. Diskime su ana kadar 22 TB veri yazmisim mesela.

Ne kadar yazma islemi yapiyordur ki? GNU/Linux kullandigimdan benim icin sistem yukleme basina ortalama 7-8 GB demek bu. Windows olsa bile 30 GB'i gececegini sanmiyorum. 100 defa format atilsa 3 TB yapar ki bu disklerin omrunun yaninda cok ufak bir miktar. Diskime su ana kadar 22 TB veri yazmisim mesela.
Yüklenen dosyalar tek bir bütün değil, bir arşivden ayıklama yapılıyor ve bu ayıklama sonrasında binlerce dosya kuruluyor. Tek bir dosya yazılsa dediğiniz geçerli. Bu kurulumlarda ise IOPS değerleri ön plana çıkıyor. Ayıklama işlemi de normalden fazla yük bindiriyor.

Hocam yorulmadınız mı?

Diske çok fazla veri yazdığı için diskin ömrünü kısaltır.
windows old dosyasını siliyorum ama
hepsinde zararlı, zararlı değil, format atmayın yazıyor?

Geri
Yukarı