Çok içine kapanık biriyim

Aynı şey bana da oluyordu bir spor salonuna yazılmayı dene (boş tavsiye değildir cidden dene) veya sorguamayı bırak hayat boş değil git bir hayvan edin kedi, köpek, hamster veya sultan papağanı.

Bu yıl düşünüyordum ama hem YKS sınavına hazırlanıyorum bu yıl hem de dershaneye gidiyorum spor yapacak spora gidecek zamanım yok spordan başka ne önerirsiniz bana? Bir de evde muhabbet kuşu besliyorum.

Spor yap ozguveni arttirir.

Bu yıl düşünüyordum ama hem YKS sınavına hazırlanıyorum bu yıl hem de dershaneye gidiyorum spor yapacak spora gidecek zamanım yok spordan başka ne önerirsiniz bana.

Bu yıl düşünüyordum ama hem YKS sınavına hazırlanıyorum bu yıl hem de dershaneye gidiyorum spor yapacak spora gidecek zamanım yok spordan başka ne önerirsiniz bana? Bir de evde muhabbet kuşu besliyorum.

Bu yıl düşünüyordum ama hem YKS sınavına hazırlanıyorum bu yıl hem de dershaneye gidiyorum spor yapacak spora gidecek zamanım yok spordan başka ne önerirsiniz bana.
Psikiyatra gidersen antidepresan yazar o da buyuk oranda iyi gelir ama ilaclardan once dogal yollari tercih etmek her zaman daha saglikli ve mantikli. Allah gostermesin ama eger kendine zarar verme dusuncelerin varsa sakin antidepresan kullanma.

Bende sınava girecektim de çok eksiğim var ve bana da çok gelmeye başlamışlardı hatta kafayı yemek üzereydim arkadaşlar vardı 3 - 4 tane onlarla dertleştim, arkabalarla ve ailemle dertleştim ve bu sene üniversiteye gitmeme kararı verdim. Gidip şantiyede çalışıp kafama göre bir düzen kuracağım(kimseyi alakadar etmez) her neyse sende sınav stresi var bundan dolayı umutsuzsun. Hayat zaten bayağı sıkıyor, ekonomi veya son zamanlarda yaşanan olaylar falan ondan dolayı içine kapanıksın. Ha çözüm dersen onu bilmiyorum ben bile içime kapanık oluyorum en iyisi gidip dertleşecek birilerini bulmak.

Yaşım 18 çok içine kapanık biriyim, asosyalim. İç sesim sürekli konuşuyor farklı şeyler söylüyor hep. Ne yapmalıyım?
Hocam bu hayattaki amacınız üzerine kafa yorun önce. Ben uzun süre düşündüm bunu. En son bir amacım olmadığına karar verdim. Kariyere odaklanıp hayatımın yarısını çöpe atıp, yaşlanınca paralar harcayıp 70'imde ölmek mi olcaktı amacım? Yoksa yaşıtlarım gibi kız peşinde koşup bomboş yaşamak mı? Carpe Diem'i benimsemeye karar verdim. Bende utangaç, asosyal biriydim. Şuan kafama eseni yapıyorum, kim ne derse desin pek umrumda değil açıkçası. Bazılarına göre ucube veya ruh hastası olabilirim ama umrumda değil. Sırf canım istedi diye kışın denize atlamıştım bir ara. Hiçbir şey kaybetmedim, insanlar dik dik baktı ama keyif aldım. Bu hayat senin, istediğini yap, insanların ne dediğine değil istediğine odaklan. Birşeyler dene, comfort zone'undan çık. Ne kaybedersin ki? Ben bu şekilde açıldım. Mutlu muyum? Hayır. Yaşıyoruz işte bir şekilde, neden veya niye bilmeden..

Düzgün bir Online oyun bulup günde 1-2 saat oynayarak kendine bir oyun arkadaşı edinebilirsin belki bu yöntemle içe kapanıklığınız biraz hafifler ve daha sosyal biri olabilirsin

İçe dönük olmak bir hastalık değildir kişi yönelimidir bunu bilerek hayatınıza devam etmelisiniz. Abartmamanız gerekiyor herkes içe ya da dışa dönük doğmaz, sonradan yaşadıkları onları içe ya da dışa dönük olup olmadıklarını belirler ve kalıcı değildir. İçe dönük olmayı sevmiyorsanız, dışa dönüklüğün size güzel gelen yanlarında mesela yüz yüze konuşmada kendinizi geliştirmek için pratikler yapın ve insanlarla konuşun. Tembellik etmezseniz ister istemez bir şekilde dışa dönük olmaya başlayacaksınız.

Bende sınava girecektim de çok eksiğim var ve bana da çok gelmeye başlamışlardı hatta kafayı yemek üzereydim arkadaşlar vardı 3 - 4 tane onlarla dertleştim, arkabalarla ve ailemle dertleştim ve bu sene üniversiteye gitmeme kararı verdim. Gidip şantiyede çalışıp kafama göre bir düzen kuracağım(kimseyi alakadar etmez) her neyse sende sınav stresi var bundan dolayı umutsuzsun. Hayat zaten bayağı sıkıyor, ekonomi veya son zamanlarda yaşanan olaylar falan ondan dolayı içine kapanıksın. Ha çözüm dersen onu bilmiyorum ben bile içime kapanık oluyorum en iyisi gidip dertleşecek birilerini bulmak.

Hocam bu hayattaki amacınız üzerine kafa yorun önce. Ben uzun süre düşündüm bunu. En son bir amacım olmadığına karar verdim. Kariyere odaklanıp hayatımın yarısını çöpe atıp, yaşlanınca paralar harcayıp 70'imde ölmek mi olacaktı amacım? Yoksa yaşıtlarım gibi kız peşinde koşup bomboş yaşamak mı? Carpe Diem'i benimsemeye karar verdim. Bende utangaç, asosyal biriydim. Şu an kafama eseni yapıyorum, kim ne derse desin pek umurumda değil açıkçası. Bazılarına göre ucube veya ruh hastası olabilirim ama umurumda değil. Sırf canım istedi diye kışın denize atlamıştım bir ara. Hiçbir şey kaybetmedim, insanlar dik dik baktı ama keyif aldım. Bu hayat senin, istediğini yap, insanların ne dediğine değil istediğine odaklan. Bir şeyler dene, comfort Zone'undan çık. Ne kaybedersin ki? Ben bu şekilde açıldım. Mutlu muyum? Hayır. Yaşıyoruz işte bir şekilde, neden veya niye bilmeden.

Düzgün bir Online oyun bulup günde 1-2 saat oynayarak kendine bir oyun arkadaşı edinebilirsin belki bu yöntemle içe kapanıklığınız biraz hafifler ve daha sosyal biri olabilirsin.

İçe dönük olmak bir hastalık değildir kişi yöneli midir bunu bilerek hayatınıza devam etmelisiniz. Abartmamanız gerekiyor herkes içe ya da dışa dönük doğmaz, sonradan yaşadıkları onları içe ya da dışa dönük olup olmadıklarını belirler ve kalıcı değildir. İçe dönük olmayı sevmiyorsanız, dışa dönüklüğün size güzel gelen yanlarında mesela yüz yüze konuşmada kendinizi geliştirmek için pratikler yapın ve insanlarla konuşun. Tembellik etmezseniz ister istemez bir şekilde dışa dönük olmaya başlayacaksınız.

Benim bir amcam var o ve bir oğlu var benden yaşça büyük 30 yaşlarında bana hep sen çok asosyalsin çocuk gibi davranıyorsun kendini hiç geliştirmemişsin yaşıtlarına göre 10 yaş daha geride kalmışsın sen 18 yaşındasın ama hareketlerin 7 yaşındaki çocuk gibi davranıyorsun diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı