Çok kötü durumdayım

Yazdıklarınız beni rahatlattı teşekkür ederim hepinize. Verdiğiniz tavsiyeleri dikkate alacağım.

Çok teşekkür ederim ama galiba herkesin cevaplarından anladığım kadarıyla ben çok korkağım. Bu Sosyal'de bile birine cevap verirken strese girmem bunu açıklıyor galiba ama herkesin yazdıkları bana biraz daha cesaret getirdi dediklerinizi dikkate alacağım tekrar teşekkürler.

Korkaklık değil utangaçsın yanlış hareket yaparım diye korkuyorsun mükemmel yapmak istiyorsun her şeyi gerçekten yazarken kafan penis gibi olsun ne oluyorsa ona göre şekillensin içinden geleni utanmadan söyle sağ ol faydam dokunduysa.

Anlatacak bir şeyiniz yoksa dinletecek kimseniz de olmaz.
Kendinize birbirinden bağımsız 3 hobi buluyorsunuz -şiir, roman, öykü, resim, futbol, basketbol, tenis, boks, sinema, dizi, festival filmleri gibi- ama bunlar etrafınızda biraz popüler olmalı. Seçtiğiniz bu hobilerle ilgili önde gelen isimleri, en değerli yapıtları, pek duyulmamış ama bayağı yetenekli olan isimleri veya başarılı ürünleri araştırıyorsunuz. Araştırdıklarınızla ilgili bu alanlarda sözü geçen kişilerin görüşlerini ve eleştirilerini dinliyorsunuz veya okuyorsunuz, sonra sizin gibi hobi edinenlerin görüşlerine de bu şekilde bakıyorsunuz. Böylece konuşacak bir şeyleriniz oluyor ve insanlar sizden sıkılmıyor.

Bu kadar takıntılı olmak gerçekten kötü. Yalnız kalmamaya çalış hep etrafında insanlar olsun. Hobilerin varsa futbol basketbol vb. bulunduğun bölgede olan spor okullarına gitmeyi dene ya da bir işe girip çalış en basitinden garsonluk yap mesela böylece sosyalleşmiş olursun ve takıntılarından kurtulursun. Bunları düşünmeye vaktin kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı