Çok kötü durumdayım

Tanışmışlar, hoşlanmışlar, sevmişler; ayrılmışlar. Ha belki çok sevdi, çok bağlandı orasını bilemeyiz. Fakat daha yaşı genç ve tecrübe edinme noktasında. Bu seviyede bir insanı hayatınızın merkezinize almak ne kadar doğru bilemiyorum.

Takıp-takmamak konusuna gelecek olursak: Sanırım kız da biraz istekli ayrılma konusunda, e arkadaşında zorla ikna etmesi doğru olmaz. Ne yapsın? Birkaç hafta unutulacak şeyler için gecelerce ağlasın mı?

Takmamak ve vurdumduymaz olmayı birbirine karıştırıyorsunuz...

2008 yılında kız arkadaşımı trafik kazasında kaybettim. Bunun acısı ile ayrılığı kıyaslama, kıyasladığın örneklerden birinin ne olduğunu anlayamazsın çünkü.

Normalde buna haklısın derdim ancak hayatımda çok fazla ayrılık oldu. Eski kız arkadaşlarımın çoğu hâlâ hayatımdalar ve bir şeye ihtiyacım olduğu anda yanıma koşarlar. Hepsinin yeri sevgili olarak olmasa da güvendiğim insanlar olarak bende ayrıdır. Her yeni kız arkadaşım hep bunu garipsedi ilişkinin başlarında ancak sonra bunu takdir etmeye başlıyorlar. Ayrılık demek illa birini kaybetmek demek değil. Ayrıca insanlar hakkında bu kadar kesin yargılara varmamak gerekiyor, kişilerin geçmişte yaşadığı şeyleri ve o yaşadıklarının sonucu olarak da hayata farklı bir açıdan bakabiliyor olabileceğini göz ardı etmek pek doğru bir yaklaşım değil. Senin için çok sevdiğim şu dizeleri buraya yazıyorum;

Bağlanmayacaksın bir şeye öyle körü körüne.
O olmazsa yaşayamam demeyeceksin, demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela, o daha az severse kırılırsın.

Ve zaten genellikle o daha az sever seni, senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince çok ait de olmazsın hem.
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değiller miş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa kaybetmekten de korkmazsın.

Yani arkadaşım konuyu takip etmiyorum alıntılıyorsunuz, alıntılayıp yazdığınız da mantıklı olsa tamam diyeceğim. Birincisi ben aynı acı demedim aynı şeye yakın dedim. Ölen biri ile de görüşmüyorsun ayrıldığınla da. Bir anlamda senin için ölüyor. Herkes senin gibi eski sevgilileri ile görüşmüyor. Bu sitede gerçekten okuduğunu anlamakta zorlananlar var.

Adam yenisini yaparsın demiş. Önemsiz takma demiş. Sevgilin değil değer verdiğin kim olursa olsun hayatından çıksa önemsiz mi olur? Çocuk yeni ayrılmış bunlar doğru sözler mi? Üzülmesin mi kimseye değer vermesin mi? Bu kadar değersiz mi olmalı ilişkiler? Lafı çarpıtıp nerelere çektiğinizin haddi hesabı yok. Yeni ayrıldığı sevgilisi hakkında yenisini ararım üzülmem diyen insanlar bunlar. Farkında mısınız neyi savunuyorsunuz anlamıyorum.

Diğer bir konu hayatın merkezi konusu. Hayatın merkezine giriyor dedim ya buradan sanki onsuz nefes alamamaya getirildi konu. Her gün konuştuğun, çoğu gün görüştüğün, görüşmezsen bile iletişimde olduğun, sevdiğin değer verdiğin, merak ettiğin endişelendiğin insan hayatın merkezine girmiş olmuyor mu?

Diğer konu ağlamak meselesi. Ben zaten hayatımda maksimum 5 6 kere ağlamışımdır onlardan biri de 3 yıllık sevgilim ile mecburen ayrılmak durumunda kaldığımın gecesinde oldu. Bunu arkadaşın yazış şekli ise napsın gecelerce ağlasın mı? Ben gecelerce ağlasın mı demişim yoksa bunun dalga geçilecek bir şey olmadığını mı söylemişim?

Ya eleman gelmiş 5 tane sevgilim oldu fotoğraflarıyla kanıtlayım istersen diyor. Başarıymış gibi övünüyor siz neden bahsediyorsunuz Allah aşkına :D

Artık mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim. Okuduğunuzu anladığınızı düşünmüyorum ama son kez yazıyorum. Ben kimseye körü körüne bağlanmadım. 3 yıllık bir ilişkiydi. Yeri geldi karı koca gibiydik. Onunla büyüdüm her şeyi onunla yaşadım. Ama geçti gitti 2 yıl önceydi. En başından beri söylediğim şey ne önemsiz olan bir konu ne takılmaması gereken. İnsan üzülüyor buraya gelip yenisini yaparsın yazan insan hakkında çıkarımda bulunmak çok zor değil. O 2 arkadaşı da ignoreladım siz de devam ettirmeyin lütfen.

@Jw0w Son mesajlardan birinde senin yazından yapılan alıntıya göre sana cevap verdim ama haklısın konunun tamamını takip etmedim. Kanıtlayayım istersen diyeni de diğer kişinin mesajını da okumadım. Önyargıyla alıntılama yapmışım. Haklısın, özür dileyeyim önyargılı cevabım için.

Birincisi ben aynı acı demedim aynı şeye yakın dedim.
İşte bu konuda haklı değilsin. Diğer hissi yaşamadıysan aşık olduğun kişinin ölümüyle ayrılığı "yakın" tutma. Hiç alakaları yok. "Bazı şeyleri" yaşamadan ne demek olduğunu tam olarak kavrayamazsın. Zaten sana "aynı şey" diyorsun demedim, kıyaslama dedim.

Tek ihtiyacın olan şey zaman. Şu anda acıtır, hem de çok ama normaldir. Bunu yaşayan ilk kişi de değilsin son kişi de olmayacaksın. İyi yanından bakarsak ileride bu şekilde bir acı daha yaşamayacaksın ilişkilerde. Bunu daha önce tecrübe etmiş kişiler sana her şeyi söyler belki şu anda anlayamazsın ama tecrübeyi kendin kazandıkça anlayacaksın.

İlişkine ne olduğu ise açık. Karşı taraf için ilişki kafada bitmiş ve bunu da sana kırmamak ve sorun yaşamamak için uygun bir bahaneyle iletmek kalmış. Tabii sen de kafanda "ailesi izin vermiyorsa da arkadaş kalsaydık, niye engel yedim" diye düşünüp duruyorsundur. Kendini yıpratmamak için kurcalamana gerek yok, bir şey değişmeyecek. Onu her yerden engelle, fotoğrafları varsa da sil. Tamamen başka şeylere odaklan ve bir şekilde devam et. Zaman seni iyileştirecek az önce de dediğim gibi.

@Jw0w Son mesajlardan birinde senin yazından yapılan alıntıya göre sana cevap verdim ama haklısın konunun tamamını takip etmedim. Kanıtlayayım istersen diyeni de diğer kişinin mesajını da okumadım. Önyargıyla alıntılama yapmışım. Haklısın, özür dileyeyim önyargılı cevabım için.

İşte bu konuda haklı değilsin. Diğer hissi yaşamadıysan aşık olduğun kişinin ölümüyle ayrılığı "yakın" tutma. Hiç alakaları yok. "Bazı şeyleri" yaşamadan ne demek olduğunu tam olarak kavrayamazsın. Zaten sana "aynı şey" diyorsun demedim, kıyaslama dedim.

Başın sağolsun sinirlendim yazmayı unutmuşum kusura bakma.

Dert etme, dünya da kız mı kalmadı 😉
Hiç sevgilim olmadı. Olamsınıda istemem. Ama şunu bil. Sevgililer genellikle geçici kişilerdir. Sırf starbucksa götürmediğin içinde ayrılır. Sırf araban eski olduğu içinde. Genellikle acımasız olurlar. Sen kafana takma ve rahat ol. O seni haketmiyor. Seni bırakanı gerçekten seviyor isen koş. Gidip başkası ile sevgili olursada takma. Umarım yakın zamanda rahata erirsin.

Benim gibi düşünen başkaları da varmış demek ki :)

Sevgilimle ayrıldık, arkadaş kalmaya devam ettik ama fazla sürmedi. Biraz önce affedersiniz ağzıma edip tamamen engelledi beni. Yaklaşık 10 gün önce aşkım dediğim kişiye şu an ulaşamıyorum bile. Dertleşecek kimsem kalmadı o gidince haliyle şu anki halimi anlatacak aklıma sadece burası geldi. Hiç bu kadar kötü hissetmemiştim. Bitik haldeyim ne olur yardım edin.
Sisteminizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Hiç sevgilim olmadı. Bu sebeple ayrılmak nasıl bir duygu bilemiyorum. Ancak "hayatımın en kötü gecesi" diye bir bulguda bulunmak seni daha çok karamsarlığa itecektir. Bu nedenle, kafanı dağıtacak şeyler yap. Kafanı neler dağıtır bilemiyorum. Bu sebeple bir öneride bulunmayacağım.

İlişkilerinde asla altta kalma. Bir ara ilişkinin bitme noktasına geldiğini, ancak alttan alarak ilişkini yürüttüğünü söylemişsin. Bu çok yanlış bir şey. Alttan aldığın zaman karşındaki kişi senin ona muhtaç olduğunu düşünür.

Kız da ayrılmak istiyormuş sanırım. Arkadaş bile kalamadığına göre. Ama emin olun, ayrılmak arkadaş kalmaktan daha iyidir. Onunla buluşmaya gittiğinizde ona sahip olamadığınızı düşünüp daha da üzüleceksiniz.

Kısacası ayrılığı o kadar fazla kafaya takmayın. İlişkiler gelip geçicidir. Kafanızı dağıtacak şeyler yapın. Bir de son olarak şu tavsiyeyi veriyorum: hiç kimseyi siz de bilmediğiniz sürece tam bağlılık göstermeyin. Tam bağlılık itaatkarlık, itaatkarlık köpeklik olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı