Çok sıkkınım

Furkan Alp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 11. sınıfım ve dil bölümündeyim. Bölümümle herhangi bir sıkıntım olmasa da canım hiç okula gitmek istemiyor, önümdeki 1,5-2 yılın üniversite sınavı için çok zor ve sıkıcı geçeceğine, ailemin, öğretmenlerimin(çok gereksiz derecede) beni çok sıkacağına eminim. Şimdiden bile sıkıyorlar. Gittiğim okul çok iyi olmasa da kötü de değil. Hocaların, idarenin gereksiz bir baskısı var. Bu baskıyı bir şey yaptıklarını sanarak yapıyorlar ve çok yanlış bir hareket. Türkiye'nin durumu zaten ortada. O ayrı bir sıkıntı, sınav ayrı bir sıkıntı, önümdeki 1.5 senin sıkkınlığını bilmem ayrı bir sıkıntı. Benim için ne kadar zor geçeceğini biliyorum ve bu beni şimdiden çok yıpratıyor. Bu okul baskısı beni çok sinir ediyor ve hocalar tabii ki. Sınav stresi henüz başlamamış olmasa da ilerde başlayacak. Şimdiden bu haldeyken ilerde ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Canım ne ders çalışmak istiyor ne de okul ile alakalı başka bir şey ama mecburum maalesef. Büyük ihtimalle hayatımı bu önümdeki 1.5 yıl içinde belirleyeceğim o yüzden bu sıkıntıyı geçirmem gerek. Nasıl sıkıntım geçer ve ne yapmam gerek? Ya da okuldaki hocaları falan hiç umursamayıp kendi eğitimimin nasıl olacağına ben mi karar versem? Sizin görüşleriniz nelerdir ve dediğim gibi bu içimdeki sıkıntıdan nasıl kurtulurum?

1 hafta kafa tatili yap, kendine gelirsin. 15 gün iyi dinlememişsin herhalde. Tatil dediğim de PC, oyun değil. Kafanı dinle, yalnız kal.

Benim arkadaşım stajdan çıkıp, dershaneye gidiyordu. Gece 11.00'da eve gelip 1 saat çalışıp yatıyordu. Sabah da 07.00'da staja gitmek için kalkıyordu. O çocuk pilotaj kazandı, meslek lisesinden evet.

Çalış, tünelin sonundaki ışığı yakalamak için çalışacaksın.

1 hafta kafa tatili yap, kendine gelirsin. 15 gün iyi dinlememişsin herhalde. Tatil dediğim de PC, oyun değil. Kafanı dinle, yalnız kal.

Benim arkadaşım stajdan çıkıp, dershaneye gidiyordu. Gece 11.00'da eve gelip 1 saat çalışıp yatıyordu. Sabah da 07.00'da staja gitmek için kalkıyordu. O çocuk pilotaj kazandı, meslek lisesinden evet.

Çalış, tünelin sonundaki ışığı yakalamak için çalışacaksın.

Böyle kendimi motive etmeyi çok denedim fakat gerçeklerin değişmeyeceğini biliyorum. Canımı da sıkan bu işte. Teşekkür ederim cevabınız için.

Senin ilacın zaman. Akışına bırak, kimsenin dediğine bakma sen düzenli olarak dersine çalış ileride hak ettiğini mutlaka alacaksındır🙂 Kafaya takılacak bir şey yok çoğu herkes senin gibi bunları yaşadı.

Dil düşündüğün kadar zorlu geçmeyecek. Bu seni streslendirmesin. Ayrıca sınavın 11.sınıfta kazanıldığını da unutma. Yeni hobiler falan edin kendine. Örneğin ben gitar öğrendim kendi kendime ve sıkıldığım zamanlarda vakit geçirmeme yardımcı oluyor. Satranç oyna, gez, takıl kafana göre. Ama dediğim gibi 11 önemli. En azından evine gelince günlük 2 saat derslerine bak. Seneye bu günlerini özleyeceksin.

12. sınıf öyledir, ben dershanedeki derslerden hiçbir şey anlamamaya başlamıştım bir süre sonra :) Sana tavsiyem naylon staj yapman, derslerine ağırlık vermek için daha fazla vaktin olur.
Üniversite nasıl olsa biter bir şekilde :)

10. sınıfın 3. günü bırakmıştım ve işe girmiştim. 15-16 yaşında kazandığım parayla istediğim bilgisayarı, telefonu, kıyafeti alıp çocukken istediğim ama yiyemediğim Burger King, McDonalds gibi yerlerden her gün yiyordum, sende denemelisin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı