Çok toxic birisiyim ne yapmalıyım?

Müslüman olmak isterdim ama olamam. Çünkü Allah'a sövmüştüm birkaç sene önce. Şu an sövmüyorum ama yine de o şans gitti bir kere.

LoL oynamıyorum.
Müslümanlık'ta "sen bir kere ayrıldın bir daha gelemezsin" diye bir kaide yok ki. :) Asıl önemli olan durumun farkına varıp tevbe etmektir. Zaten "zararın neresinden dönersen dön kârdır" diye bir atasözümüz yok mu. :)

Bir de empati yapmanı, bu yeteneğini geliştirmeni tavsiye ederim. Senin yaptıklarını sana yapsalar nasıl hissederdin? Kafanda iyice tartıp düşün. Gerçekten işe yarıyor.

Müslüman olmak isterdim ama olamam. Çünkü Allah'a sövmüştüm birkaç sene önce. Şu an sövmüyorum ama yine de o şans gitti bir kere.
Müslüman olmak isteyen bir kişinin geçmişte yaptıklarının bir önemi yoktur. İsteyen herkes müslüman olabilir :). Tabi ben dalga geçmediğini varsayarak cevap yazdım :).

Ben toxic birisiyim. Bunu kabul ediyorum ama aynı zamanda kurtulmak da istiyorum. Online oyunlarda ölünce ya da kendimden yaşça küçük insanlar bile bana laf sokunca hemen her şeyine sövesim falan geliyor. Bundan kurtulmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Adam sana laf atıyorsa içinden 10'a kadar say ve nefes al geri cevap verme susmak en iyi cevaptır unutma.

"Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim." demiştir yunus emre, çevrendeki küfür eden insanlar ile arana biraz mesafe koyabilirsin (yakın bir arkadaşın veya akraban değilse tabii)
Benim de yapım böyle altta kalmayı sevmiyorum o yüzden bu tarz insanları sinir etmek istiyorsan onlara sadece gül bu onları o kadar sinir edecek ki.

Umarım çünkü artık bir dine inanmam gerekiyor gibi geliyor bana. Dinsiz insanların intihar etme oranı daha yüksek çünkü.

Bir dine inanman gerekmiyor. Eğer inanmıyorsan bunun gibi bir sebep ile saçma sapan şeylerle kafanı doldurma. Türkiye'de dinsiz olmak zaten imkansız gibi bir şey, bu baskı yüzünden intihar eden insanlar var, evet. İnanman gerekiyor gibi gelmez, sadece insan olduğun için sığınacak bir yer arıyorsun.

Geri
Yukarı