Çok üzülüyorum

Lise zamanları ortam yapman çok önemli. Sana tavsiyem sınıf içerisinde o sınıfın kişiliğine bürün. Okul dışında eski kişiliğini kaybetmezsen hayatına devam et. Biraz zor olacaktır. Lise'de kişiliğini kaybetmeyen çok az kişi gördüm.
Sınıfın kişiliğine bürünmeyi deniyorum ama bu benim için çok zor bir şey. Kendimi tamamiyle değiştirmek gibi bir şey bu.

Sınıfın kişiliğine bürünmeyi deniyorum ama bu benim için çok zor bir şey. Kendimi tamamiyle değiştirmek gibi bir şey bu.
Evet, kendinizi tamamen değiştireceksiniz. Tamamen demeyelim de, arkadaşlarınız arasına bukalemun gibi sızın diyeyim. Girdiğiniz ortama bürünün.

Sınıfınızda sizi aşağılayan ya da sizin bu durumunuza rağmen alaya alan insan sayısı fazlaysa okul değiştirip orada neşeli ortamcı tipine bürünebilirsiniz. Böylelikle hem kimse sizi başta tanımadığı için asosyal demez hem de belli başlı bir iki kişiyle arkadaş edindikten sonra beraber ne yapmak isterseniz yaparsınız keyfinizce.
Benim de düşündüğüm şey bu, yeni bir başlangıç yapabilirim.
Sınıflar genel olarak 40-50 kişilik gürültülü bir ortam olur, bir de mahalle arası herkesin çocuğunu gönderebildiği sınavsız alan bir liseyse leş gibi bir ortam olur. Benim tavsiyem başka ortamlarda arkadaş yapmaya çalışmanız.
Sınavsız lise. Sınıfım olmuyor maalesef başka sınıflardan bir ortamla belki ama kimseyi tanımadığım bir ortama girmeye çalışmak çok zor.

Hayat boyu etrafında kafa dengi insanlar olmayacak bazen nefret ettiğin insanlarla ilişkiler kurman gerekecek kendini geliştirmelisin senin yaşında birçok insan aynı sorunları yaşar ama bunu yenmeyi öğrenir. Kendini değiştirmen gerekmez ama onlarla birlikteyken poker face olacaksın.

Benim de düşündüğüm şey bu, yeni bir başlangıç yapabilirim.

Açık liseye geçmeyin de ne yapabilirseniz kar. Önemli olan düzgün muhabbeti olan makarası yerinde sizi aşağılamayan birilerini bulmanız.(Kız/Erkek arkadaş) ve en önemlisi yeni başlangıç yapıyorsanız ortamcı olduğunuz sırada iyi gözlemci olun.

Nakil işlemlerini başlattım ama istediğim okullar için sıram 15 25'lerde yani imkansız o okullara gitmem. Yine sevmediğim okula gittim hoca sıra düzeni yapacağını söyledi. Yaptı, hiç kimse yanındakinden şikayetçi değilken yanımdaki kız başladı zırlamaya, hocam ben şuraya geçsem olmaz mı ya şuraya geçsem valla konuşmam demeye. Yani artık üzülemiyorum da ortamda bulunduğum kişilerde beni istemiyor o gelmese olur mu diyorlar yani kaldım böyle. Kişilik değiştirme olayı da olmuyor benim kişiliğimi değil kendimi istemiyorlar. Neyse olmazsa puanı biraz düşük okula yazılcam başka yolu kalmadı.

İki seçenek arasında denge bulmalısın, üniversitede ben de benzer bir durum yaşamıştım.Tamamen bağı koparıp tek takılmak da olmuyor işkence gibi gelmeye başlıyor, ama kalkıp onların istediği gibi biri olmak da kendinden fazla ödün vermek ve mutsuzluk getiriyor.Arada bir yalandan da olsa ortama katılıp bir iki kelam etmek ama çok da eğilip bükülmemek lazım.Okul değiştirmeni önermek de çok doğru olmaz, bir sınıfa sonradan dahil olmak da başlı başına uyum sorunu

İki seçenek arasında denge bulmalısın, üniversitede ben de benzer bir durum yaşamıştım.Tamamen bağı koparıp tek takılmak da olmuyor işkence gibi gelmeye başlıyor, ama kalkıp onların istediği gibi biri olmak da kendinden fazla ödün vermek ve mutsuzluk getiriyor.Arada bir yalandan da olsa ortama katılıp bir iki kelam etmek ama çok da eğilip bükülmemek lazım.Okul değiştirmeni önermek de çok doğru olmaz, bir sınıfa sonradan dahil olmak da başlı başına uyum sorunu
Şu anki sınıfla zaten uyum sorunu yaşıyorum. Bir de ben bu sınıfla 1 sene daha birlikte olacam bu daha kötü. Başka sınıfla şansımı denemek iyi olmaz mı ?
Bende fazla takılmıyorum boş ver ne derlerse desinler. En iyisi bu.
Artık üzüyor be takma takma nereye kadar.
Sizi üzen insanları dikkate almamaya çalışın birşey dediklerinde suratına bakmayın yok gibi hissedin zaten o kişiler arkadaş olsa bile faydalı olmaz. Ayrıca illa kafa dengi arkadaş vardır çok yakın olmadığınız kişileri iyi tanıyın.
Bizim sınıfta yakın olduğum yok olmaya çalıştığımda karşılık veren yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı