Çok utandığınız bir anı

7. sınıfta müzik öğretmenim bir seferinde sesimin ince olduğunu, kulak burun boğaza gitmem gerektiğini söyledi. Ben gitmedim.

Başka bir zaman da sınıftaki herkes bir şarkının parçasını okuyordu. Ben de tam başladığımda sesim çok ama çok ince, garip çıkmıştı. O an birkaç arkadaşım çok güldü. Hayatımda en utandığım an bile olabilir.

Öğretmenim, o gülenlere çok kızdı ama ağlamamak için zor tuttum.

Üstüne o zamanlar "Müsait bir yerde." dediğimde iki kadın benim de duyduğum şekilde ama biraz kısık şekilde "Aaa, çocuğun sesi çok ince."
Hatta ara sıra şöförler uzun uzun bana bakıyordu sesimden dolayı.

Şimdi Allah'ıma şükürler olsun ki sesim düzgün çıkıyor. Ama özellikle o müzik dersi ve o gün unutmadığım bir gündü. Allah kimseye böyle bir durum yaşatmasın. 🙏

1. sınıftayken okulun ilk ayıydı galiba, dersteydik ve benim aşırı bir şekilde tuvaletim var. İşedim işicem ama tuvalet izni alamadım utançtan en sonunda ölcek gibi olduğumdan sınıfta altıma işemek zorunda kaldım, ne kadar tuttuysam artık her yer çiş oldu paçamdan aka aka, ama kimse fark etmediydi nasıl oldu bilmiyorum ama hiç kimseden ses soluk çıkmadı, zil çaldı öğle teneffüsüydü herkes çıktı sınıftan hoca hariç, hoca bana baktı dedi sen bir şey yemeyecek misin bende hayır dedim. O zaman gel şu sıra örtüleri sıranın üzerine ser dedi ben kalktım üzerim ıslak Full geldim aldım örtünün birini, hoca birden bir patladı gülmekten ben hocaya baktım zaten utançtan patates oldum olmuşum, gülerek dedi dışarı çıkta kurusun bari, bende tamam dedim çıktım sınıftan.Öyle işte buda böyle bi anı, o zamanlarda okulda herkez altına sıçıp sıçıp duruyodu saten,ben çok gülerdim onlara iyiki kimse görmedi bu olayı hoca hariç

1. sınıfta ben çok sıkıştım ve tuvalete girdim fakat tuvaletin kapısını kapatmayı unutmuşum sonra arkamdan biri geldi ve o şahane manzarayı gördü.

Ayrıca müzik dersinde hoca İstiklal Marşını okutuyordu ben çok kötü sesle okudum sınıfın yarısı güldü ben bile okurken sesimin kötü olduğunu fark ettim sonra yerime oturdum.

1. sınıfta ben çok sıkıştım ve tuvalete girdim fakat tuvaletin kapısını kapatmayı unutmuşum sonra arkamdan biri geldi ve o şahane manzarayı gördü.

Ayrıca müzik dersinde hoca İstiklal Marşını okutuyordu ben çok kötü sesle okudum sınıfın yarısı güldü ben bile okurken sesimin kötü olduğunu fark ettim sonra yerime oturdum.
Ben pisuvara işerken donumu tamamen indiriyordum hocam 🤣

Geri
Yukarı