Çok utandığınız anlar

Lisenin ilk gününde manyak bir hoca girmişti derse, kimse sesini çıkarmıyordu. İnsanları rastgele kaldırıp pat diye sorular soruyordu. Durup dururken beni kaldırdı, "Sen nesin?" dedi. Ben de sağa sola baktım, herkes bana bakıyor. Ne diyeceğimi bilemeyip "İnsan" dedim. Nasıl utandığımı anlatamam. Gülmüşlerdi Allahsızlar. İlk günden rezil olmak böyle bir şey.

Lisenin ilk gününde manyak bir hoca girmişti derse, kimse sesini çıkarmıyordu. İnsanları rastgele kaldırıp pat diye sorular soruyordu. Durup dururken beni kaldırdı, "Sen nesin?" dedi. Ben de sağa sola baktım, herkes bana bakıyor. Ne diyeceğimi bilemeyip "İnsan" dedim. Nasıl utandığımı anlatamam. Gülmüşlerdi Allahsızlar. İlk günden rezil olmak böyle bir şey.
Hocam bence burada hoca utanmalı. Lafı vermişsiniz siz niye utanacaksınız? Sen nesin diye soru soruyor yani beklediği cevabı almıştır bence.

Sen kötü birşey yapmamışsın, aksine doğru birşey yapmışsın.

Hocam bence burada hoca utanmalı. Lafı vermişsiniz siz niye utanacaksınız? Sen nesin diye soru soruyor yani beklediği cevabı almıştır bence.
Bir de onun üstüne gülerek "İnsan olduğunu biliyorum, sen kimsin?" dedi. Ben de gülmeleri yüzünden kısa kesip "Yusuf" dedim. Tamam otur dedi istediğine ulaşamayınca. Nasıl bir cevap bekliyorsa artık. İlk günden düşman bellemiştim kendime o hocayı. Bir de ben gülmelerine utanmıştım. 40 kişi sana bakıp gülünce ve sen dimdik durunca utanıyorsun ister istemez.

Bir de onun üstüne gülerek "İnsan olduğunu biliyorum, sen kimsin?" dedi. Ben de gülmeleri yüzünden kısa kesip "Yusuf" dedim. Tamam otur dedi istediğine ulaşamayınca. Nasıl bir cevap bekliyorsa artık. İlk günden düşman bellemiştim kendime o hocayı.
İyi yapmışsınız hocam. Daha dilini doğru düzgün kullanmayı bilmiyor, öğretmen olup oraya buraya çatıyorlar. Çoğu öğretmen böyle maalesef. Özellikle ilkokul öğretmenleri tam psikopat. Düzgün öğretmenlerde var tabii.

Çok varda hangi birini anlatsam bilemedim. Sanırım içlerinde en çok utandığım anım budur:

Ortaokul son sınıftayken minyon tipli bir arkadaşımız vardı, çocuğu alıp çöp kovasına sokmuştuk. Daha sonra çöp kovasıyla beraber sınıftan dışarıya doğru yuvarlanmıştı. Bütün bunları yaparken de kapıya bir tane arkadaşı nöbetçi dikmiştik, müdür de sessiz olmasını işaret ederek girmiş içeriye. Öyle yakaladı bizi ondan sonra bayağı bir azar işittik fakat müdürü gördüğüm ilk an baya utanmıştım, yüzüm kıpkırmızıydı.

Arkadaşım ailesi evlenmek istediği kişiyi istemeyince kaçtılar düğünlerini organize ettik. Sunucu olarak beni seçtiler. Yıllardır sahneye çıkar sunum eğitim vs. hiç problemim olmamasına rağmen ananosum şöyle oldu:
Huzurlarınızda, damat hanım ve gelin bey.
Sınıfta arkadaşlarla otururken kuzey güney'deki Kuzey'in meşhur "simay benim karım lan" repliği aklıma geldi ve bir anda söyleyiverdim. Farkında değildim, önümde de simay adında sınıftan biri oturuyordu 😂

Senin içinden gelmiş.

Geri
Yukarı