Çok utangacım

Kadir75

Kilopat
Daha fazla  
Psikologa bir türlü randevu bulamadım bende buraya yazim dedim ilginiz için teşekkürler şimdiden.
Öncelikle 21 yaşındayım hiç sevgilim olmadı. Neden olmadı bende bilmiyorum çekicimi değilim kimsemi beni beğenmiyor. Anlamadım çok çekingen ve utangaç biriyimdir. Öz güvenim çok eksik sürekli olumsuz telkinler söylüyorum. Kendime üzülüyorum kötü düşüncelerden kurtulamıyorum. Takıntılarımda var bir şeyi 3-4 defa tekrarlamadan rahat edemiyorum. Boyum da kısa buna da çok takıyorum. Öz güvenimi bitiriyor çok moralimi bozuyor. Toplum içindeyken utançtan yemek yerken bile elim ayağım titriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam daha öncelerinde bende çok takardım bazı şeyleri kafama çok düşünürdüm. Hatta o kadar ki düşünmekten kendime zarar verdiğimde oldu. Aynı tarz sıkıntıları bende yaşıyordum ve benim de boyum kısa tam olarak benim de öz güvenim fazla değil bu yüzden bir kıza vs. yaklaşmaktan çok korkuyordum. Fakat buna çözüm olarak bir işte çalışmayı denedim. Başta gerçekten çok zordu benim için mesela bir zaman yemek zamanı geldiğinde yemek yememiştim veya 1 gün boyunca su içemediğim için sususuzluktan ölmüştüm o kadar çalışmama ve ayakta durmama rağmen. Size önerim çalışmanız bir nevi olsa da yardımcı oluyor. Zamanla insan gerçekten bazı konularda hissiz olmaya başlıyor. İşte tam bu zamanda da şarkılar bize eşlik ediyor.

Siz çekingen olduğunuz sürece bu durumdan hiçbir zaman kurtulamayacaksınız ki kendi kendinizi de buna inandırmışsınız. Öncelikle diğer erkeklerden benim neyim eksik diyerekten düşünmeye başlayabilirsiniz. Size söyleyeyim :) Diğer erkeklerden aslında bir eksikliğiniz yok. Sadece öz güven eksikliğiniz var ve zamanla aşılabilecek bir mesele olduğunu düşünüyorum. Kızlar çoğunlukla tipe bakmıyor, bu konuda kendinize güvenin.

Ben sana uzman desteği almanı tavsiye ederim. Kötü bir durum veya hastalıklıymışsın gibi olduğundan değil, bu sıkıntına bir Technopat Sosyal kullanıcısı çözüm getiremez.

Ben sana uzman desteği almanı tavsiye ederim. Kötü bir durum veya hastalıklıymışsın gibi olduğundan değil, bu sıkıntına bir Technopat Sosyal kullanıcısı çözüm getiremez.
Peki bu uzman desteğini nereden alabilirim?

Geri
Yukarı