Çok yalnızım

Ben 32 yaşındayım askere gittikten sonra hiç arkadaş yapmadım. Ben boşladım. Gereksiz buluyorum. Asosyalim ve teknoloji kurduyum. Benim durum farklı, arkadaşlar çağırıyordu ben çıkmıyordum dışarı. Artık çağırmıyorlar alıştılar. Evdeyim hep ve bilgisayarda oyun programlıyorum. Kendimi eğitiyorum. Yalnız isen ve programlamaya meraklı isen kodlama yapmanı öneririm. Boş ver arkadaşı eğit kendini gelecek için para lazım.

Aynen, hatta her sabah 5'de kalkıp 4 tane de çiğ yumurta yiyip bol bol su içsin değil mi hocam? Bazen verdiğiniz tavsiyeler beni benden alıyor cidden. 40 yaşına geldiğinde ve istesende çevrende birini bulamayacağın zaman her sey icin çok geç olacak. Dinleme bu arkadaşı dostum, insan sosyal bir varlıktır. Yalnız başına bir yere kadar.

Dönem dönem olabiliyor böyle şeyler. Örneğin ben üniversite, sınıf ortamında tabir-i caizse "Lonely Loner"ım, 70 kişilik sınıfta kimseyle muhabbetim yok. Fakat yurt ortamında birçok arkadaşım var. Bu gibi dönemlerde ailenizin değerini daha da iyi anlarsınız, hiç kimseniz olmasa bile onlar her zaman yanınızdalar.

Her insan hayatının belli bir dönemlerinde yalnızlık çeker. Günümüz gençlerinin yalnız olması çok normal çünkü bende genç grubuna dahilim çoğumuz yüzyüze iletişim yapmıyoruz. Discord, İnstagram vb sosyal medya platformlarında sosyalleşiyoruz. Burada biraz da ülke ekonomisinin de payı var. Bu gençler dışarıya adımını atsa cebinden en az 50-100 TL arası para gidiyor. Bende lise dönemlerimde yalnızdım lise biteli 3 yıl oluyor hala öyleyim çokta takılmayın böyle şeylere.

Yeni konular

Geri
Yukarı