Çok yalnızım

MaxCaulfield

Hectopat
Daha fazla  
Bu yazıyı kimse okumasa bile umurumda değil sadece içimi dökmek istiyorum. Ben çok yalnızım birkaç ay önce en iyi dostumdan tek dostumdan daha doğrusu dostum olduğunu sandığım kişiden kazık yedim o günden beri hiçbir şey yolunda değil. Lisedeyim okulda arkadaşlarım var ama istediğim arkadaşlık bu değil, bu arkadaşlık okul içinde sadece. Okul bittikten sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Bu sefer gerçekten bir boşlukta olacağım sanırım, sadece benim bulunduğum bir boşluk.

Yalnızlık kötüdür. Lakin zamanla en azından arkadaş tarafında dertlerin olmadığını hatırlayınca kendini iyi hissedeceksin. PC'den oyun oyna, kitap oku falan uydur bir şeyler.

Dostum inan bana onlarca defa hayatımda kimse olmasın istemişimdir. İnsanlar menfaatleri için gözünü bile kırpmadan kalp de kırarlar duygularını da yıkarlar. İşyerinde mesai saatleri içinde sana saygı duyarlar, okulda okul bitince yok olurlar, akraba ortamında iş güçte başarılı olduğun kadar yanında olurlar. O yüzden hayatının her yeri insan kaynıyor olsa emin ol eski haline dönüp kafanı dinlemek isterdin. Herşeyi zamana bırak ve unutma hayat sıkıntıdan ibaret değil sen öyle olsun istiyorsun öyle yapıyorsun.

Ben 32 yaşındayım askere gittikten sonra hiç arkadaş yapmadım. Ben boşladım. Gereksiz buluyorum. Asosyalim ve teknoloji kurduyum. Benim durum farklı, arkadaşlar çağırıyordu ben çıkmıyordum dışarı. Artık çağırmıyorlar alıştılar. Evdeyim hep ve bilgisayarda oyun programlıyorum. Kendimi eğitiyorum. Yalnız isen ve programlamaya meraklı isen kodlama yapmanı öneririm. Boş ver arkadaşı eğit kendini gelecek için para lazım.

Bende yalnızım. Şikayetçi miyim? Hayır. 2018'den beri gerçekten yakın diyebileceğim bir arkadaşım olmadı, havadan sudan muhabbet o kadar. Birilerine yaranmaya çalışıp onlarla olan ilişkimi düzeltme çabalarını bıraktım, çok da doğru yaptığımı düşünüyorum.

Bu yazıyı kimse okumasa bile umurumda değil sadece içimi dökmek istiyorum. Ben çok yalnızım birkaç ay önce en iyi dostumdan tek dostumdan daha doğrusu dostum olduğunu sandığım kişiden kazık yedim o günden beri hiçbir şey yolunda değil. Lisedeyim okulda arkadaşlarım var ama istediğim arkadaşlık bu değil, bu arkadaşlık okul içinde sadece. Okul bittikten sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Bu sefer gerçekten bir boşlukta olacağım sanırım, sadece benim bulunduğum bir boşluk.
Fitnessa başlamanı şiddetle tavsiye ederim orda zaten ister istemez dostlar ediniyosun zaten GYM dostlukları bambaşka oluyor. Psikolojik olarak da terapi gibi geliyor.

Son düzenleme:
Benim de aynı kardeşim okul dışında hiç biriyle konuşmuyorum whatsapp grubumuz bile yok.

Geri
Yukarı