Çok yoruldum

Eğer sıkıntıların içinde çok büyüdüyse, profesyonel bir destek almak da rahatlatıcı olacaktır. Bu tarz ortamlarda genelde tiye alınır. (Seni ve sosyal üyelerini güldürmek için yapılır tabii kötü niyet yok ama sana yardımcı olamaz.)

Dünya çapında zor dönemlerden geçiyoruz ve insanlar sosyal varlıklardır. Konuşmak çok önemli bir şeydir. Arkadaşın olmaması da anormal değil bence. Sınıf arkadaşlarından birileriyle internet ortamında buluşup konuşabilirsin. Herhangi bir konuda. İlgi duyduğun cinsiyet neyse onunla konuşursan daha iyi olabilir.

Ama başta da söylediğim gibi profesyonel destek almak sana daha iyi gelebilir. Yine de bir şeyler edinmeye çalışmanı kendimce öneriyorum. Meslek hedefin varsa o alanda çalışmış ustaların hayatlarını oku, yaşayan efsanelerin videolarına bak veya neyi varsa, kısacası bir şeyler edinmek bir uğraş edinmek zor değil. Ailene de açıl. Anne ben bundan etkileniyorum de. Annen anlayışlı biriyse mutlaka dikkat edecektir.

Eğer sıkıntıların içinde çok büyüdüyse, profesyonel bir destek almak da rahatlatıcı olacaktır. Bu tarz ortamlarda genelde tiye alınır. (Seni ve sosyal üyelerini güldürmek için yapılır tabii kötü niyet yok ama sana yardımcı olamaz.)

Dünya çapında zor dönemlerden geçiyoruz ve insanlar sosyal varlıklardır. Konuşmak çok önemli bir şeydir. Arkadaşın olmaması da anormal değil bence. Sınıf arkadaşlarından birileriyle internet ortamında buluşup konuşabilirsin. Herhangi bir konuda. İlgi duyduğun cinsiyet neyse onunla konuşursan daha iyi olabilir.

Ama başta da söylediğim gibi profesyonel destek almak sana daha iyi gelebilir. Yine de bir şeyler edinmeye çalışmanı kendimce öneriyorum. Meslek hedefin varsa o alanda çalışmış ustaların hayatlarını oku, yaşayan efsanelerin videolarına bak veya neyi varsa, kısacası bir şeyler edinmek bir uğraş edinmek zor değil. Ailene de açıl. Anne ben bundan etkileniyorum de. Annen anlayışlı biriyse mutlaka dikkat edecektir.
Ben o işlere giremem ki. Birde benle kimse arkadaş olmaz konuşabileceğim hiç bir sosyal platform yok şuan sadece ders çalışıyorum üye olduğum yerler arasında sadece technopat var numaram da yok yani başka birisi için faydalı olabilir ama bende önerdiklerinizin hiç biri yok dertleşebileceğim sadece bu forum var zaten o yüzden bu konuyu sosyale attım. Yinede teşekkürler.🙂

Ebeveynlerin yanına git medeni bir şekilde konuş. Psikiyatriye git. İlk önce kendin gir konuşmaya. Merak etme senin dediklerini ailene söylemiyor. Dök içini psikiyatriye. İlaç başlatabilir, haberin olsun. Seninki hiçbir şey. Benim ailemle aram iyi ama psikolojim kötü. 4 yıldır tedavi görüyorum. 2 defa hastaneye yattım(toplam 50 gün). Günlük tamı tamına 26 hap içiyordum. Dengem kayboluyor, dilim peltek, elime aldığım nesneyi yere düşünüyorum falan.

Lütfen git. Ailenin başının etini ye. İllada psikiyatriye gitmek için. Hap zararlı değil. Ben ilaç kullanmayı bırakırsam eskisinden daha kötü olurum. Bir kere gittim bıraktım bu hallere düştüm. Sosyal hayatının olması lazım. Ben psikolojim bozuk olduğu için okulu bırakmak zorunda kaldım. Açık öğretim lisesinde okuyorum şu an. Bitecek az kaldı. Ben yaşıtlarım şu an üniversiteye başladı. Ben 19 yaşındayım.

Bu arada benim hastalığım iyileşecek (kısmen). Garantisi yok.

Evde durmak psikolojiyi bozuyor. Doktorum bana fırça çekti. Benimde sosyal çevrem yok. Bilgisayarı gündüz 11'de açıp gece 2 de kapanıyordu. Ben çalışmaya başlayıp bilgisayar alacağım dedim. Der demez biraz yüksek sesle hayır dedi. Bilgisayar falan oynama diyor. Ders beni strese sokuyor. Onuda yasakladı.

Hatta zihinsel aktivite yapma diyor. Bedensel şeyler yap diyor. Bu arada bacaktan da amelîyat oldum. Evdeyim mecburen. Çalışamıyorum.

Öncelikle büyüklerin senin kötülüğünü hiçbir zaman istemez. Yaşın daha 15 aklında 16 olayım da kararlarımı kendim vereyim gibi bir algı oluşmasın. Dediğim gibi daha çocuksun büyüyüp olgunlaşınca olur istediklerin. Discord'da arkadaşın yok diye isyan etmen de çok komik. Benim de Discord üzerinde hiç arkadaşım veya dostum yok çok yalnızım ama illa bu günlerde geçer. Yalnızlık kötüdür evet ama takılacak bir şey değil. O durumda isyan ediyorsan benim yaşadıklarım seni intihar etmeye kadar götürür.

Okuyorsan mecbur ders çalışacaksın karşılığını bir zaman sonra alacaksın.

Ebeveynlerin yanına git medeni bir şekilde konuş. Psikiyatriye git. İlk önce kendin gir konuşmaya. Merak etme senin dediklerini ailene söylemiyor. Dök içini psikiyatriye. İlaç başlatabilir, haberin olsun. Seninki hiçbir şey. Benim ailemle aram iyi ama psikolojim kötü. 4 yıldır tedavi görüyorum. 2 defa hastaneye yattım(toplam 50 gün). Günlük tamı tamına 26 hap içiyordum. Dengem kayboluyor, dilim peltek, elime aldığım nesneyi yere düşünüyorum falan.

Lütfen git. Ailenin başının etini ye. İllada psikiyatriye gitmek için. Hap zararlı değil. Ben ilaç kullanmayı bırakırsam eskisinden daha kötü olurum. Bir kere gittim bıraktım bu hallere düştüm. Sosyal hayatının olması lazım. Ben psikolojim bozuk olduğu için okulu bırakmak zorunda kaldım. Açık öğretim lisesinde okuyorum şu an. Bitecek az kaldı. Ben yaşıtlarım şu an üniversiteye başladı. Ben 19 yaşındayım.

Bu arada benim hastalığım iyileşecek (kısmen). Garantisi yok.
Hocam psikiyatriye nasıl gidiyim param olsa zaten giderim tanıdığımda yok.

Birde benle kimse arkadaş olmaz
Kardeşim bu cümle çok yanlış bir cümle. Gerçekten bu düşüncelere girecek ne yaşadın bilmiyorum ama böyle bir şey yok. Dünya üzerinde en kötü insanların bile arkadaşları olur. İllaki kafanıza uyan beraber eğlenebileceğin insan(lar) tanıyacaksındır. Bir şeyleri kovalamak yerine yoluna bırakmak bazen daha iyi oluyor. Hayat önüne birilerini çıkarıyor, fırsatları kaçırma sadece.

Halini bi nebze de olsa anlayabiliyorum. Kısıtlamalar olmasa en azından arkadaşlarınla buluşabilirdin ancak kötü bi dönemdesin. Kendine yeni hobiler edinmeye çalış. Biliyorum çok zor ama senin gibi yüzlerce insan yapayalnız kalıyor ve çoğu insanın psikolojisi çoktan bozuldu bile. Kendini vakit geçirebileceğin bir şeyler bulmaya çalış ve unutma ki kötü olan her şey elbet bir gün geçiyor. Bu umudunu sakın kaybetme. Umarım daha iyi yarınların olur. :(
Psikoloji mi? O da ne!

Geri
Yukarı