Çok yoruldum

Yorumlarınız için teşekkürler. Umarım yaşamak için bir neden bulup hayatıma devam edebilirim. Beni seven birini bulacağıma dair de tüm umutlarımı kaybettim artık. Üniversitede beklentilerimi karşılamadı. Ne yapacağım hiçbir fikrim yok. Teşekkürler yine de yorumlar için.

Böyle düşünürseniz hiç bir zaman mutlu olamazsınız, hayat bakış açını değiştirdiğinde güzeldir. Elbet bulursun seni seven biri sadece ne zaman çıkacağını bilemezsin.
Yorumlarınız için teşekkürler. Umarım yaşamak için bir neden bulup hayatıma devam edebilirim. Beni seven birini bulacağıma dair de tüm umutlarımı kaybettim artık. Üniversitede beklentilerimi karşılamadı. Ne yapacağım hiçbir fikrim yok. Teşekkürler yine de yorumlar için.

Böyle düşünürseniz hiç bir zaman mutlu olamazsınız, hayat bakış açını değiştirdiğinde güzeldir. Elbet bulursun seni seven biri sadece ne zaman çıkacağını bilemezsin.

Bir yerde işe gir. Biraz dişini sık. 20.000₺ kadar bütçe topla, İngilizce kurslarından sertifika al ve yabancı ülkelere garsonluk ve benzeri işler için başvuruda bulun. Bir ay içerisinde kabul edileceksin. Tavsiyem Kanada veya Amerika'ya başvuru yapmandır. Hayatı insanlar için değil, bir Mazda RX-8 için yaşamaya başla. Zaten her şey istediğin gibi olacaktır.
Reis ülkeden kaçmayı Minecraft oynamak zannediyor galiba. Kas yapmayı ağırlık kaldırmak zanneden insanlar gibi.

İsterseniz sosyal medya hesabı verirseniz ekleyebilirim.

Yok hocam burada anonim takıldığım için rahat rahat yazıyorum zaten ya.

Böyle düşünürseniz hiçbir zaman mutlu olamazsınız, hayat bakış açını değiştirdiğinde güzeldir. Elbet bulursun seni seven biri sadece ne zaman çıkacağını bilemezsin.

Böyle düşünürseniz hiçbir zaman mutlu olamazsınız, hayat bakış açını değiştirdiğinde güzeldir. Elbet bulursun seni seven biri sadece ne zaman çıkacağını bilemezsin.

Yok be hocam olmuyor. Bakış açımı değiştirdim, yaşadığım şehri değiştirdim, ailemden uzaklaştım denenebilecek her şeyi denedim benden bir şey olmuyor ben bunu anladım.

@Docthirst Herkesin başka bir şeye başarısı vardır, bunu keşfetmeniz lazım. Bazının müziğe, bazısı resime ve bazısı matematiğe. Bunu bulmak sizin elinizde deneyin hocam.
@Docthirst Herkesin başka bir şeye başarısı vardır, bunu keşfetmeniz lazım. Bazının müziğe, bazısı resime ve bazısı matematiğe. Bunu bulmak sizin elinizde deneyin hocam.

Dostum üzüldüm tabii ki de haline ama bu kadar da kötümser yaklaşma derim. Hayatta zorluklar karşısında pes edeceksen ne anlamı kaldı ki? Hayat zorluklar ile ve engeller ile dolu olacak ki hayatın bir anlamı olsun. Eğer pes edersen hayat senin için anlamsız bir hal alır. Pes etmeyip engeller karşısında durursan işte o zaman zevk alırsın. Güzel kardeşim sana tavsiyem çok klişe olsa bile hobi edin, ailenle vakit geçir en önemlisi senin kötü gününde bile yanında olan bir dost bulman. Emin ol bu gerçek dost senin hayatını renklendirecektir. Bulmak ise sen de saklı. Hadi bakalım önünde bir sürü güzel anı ve zaman var. Mutlu olmaya bak, sağlıcakla kal.

21 yaşındayım. İstediğim arkadaş ortamını kuramamaktan yoruldum. Beni seven birini bulamamaktan yoruldum. Gelecek için kaygılanmaktan yoruldum. Her seferinde işler düzelecek diye diye üniversiteye kadar geldim fakat hiçbir şeyin değişmemesinden yoruldum. Sanırım sorun bende diyorum fakat ben kendimden de yoruldum. Ben yaşamaktan yoruldum. Tek yaşama motivasyonum ölürsem ailemin üzülmesi oldu artık. Ne yapacağımı bilmiyorum. Neyle uğraşsam batırdım ve hep başarısız oldum. Kimseyle de kendim ve dertlerim hakkında konuşamıyorum. Gerçekten yaşamak için gram hevesim kalmadı. Hevesleneceğim her şey elimde patlıyor çünkü. Kısaca yoruldum ve ne yapacağım bilmiyorum.
Hedefin yok. Amacın yok. O yüzden bu haldesin. Bir inanca inananların da bir hedefi vardır. Dünyada belli konumlara gelmek isteyenlerinde bir hedefi vardır.

Dostum üzüldüm tabii ki de haline ama bu kadar da kötümser yaklaşma derim. Hayatta zorluklar karşısında pes edeceksen ne anlamı kaldı ki? Hayat zorluklar ile ve engeller ile dolu olacak ki hayatın bir anlamı olsun. Eğer pes edersen hayat senin için anlamsız bir hal alır. Pes etmeyip engeller karşısında durursan işte o zaman zevk alırsın. Güzel kardeşim sana tavsiyem çok klişe olsa bile hobi edin, ailenle vakit geçir en önemlisi senin kötü gününde bile yanında olan bir dost bulman. Emin ol bu gerçek dost senin hayatını renklendirecektir. Bulmak ise sen de saklı. Hadi bakalım önünde bir sürü güzel anı ve zaman var. Mutlu olmaya bak, sağlıcakla kal.

Hocam mental olarak bitik durumdayım. Ümidim kalmadı ciddi manada. Ailemle aram iyi fakat dediğin gibi bir dostum yok maalesef. Keşke olsa ama yok. Arkadaş var ama dost yok. Hobi edinmede tam bir klişe gibi geliyor bana ya.

Hedefin yok. Amacın yok. O yüzden bu haldesin. Bir inanca inananların da bir hedefi vardır. Dünyada belli konumlara gelmek isteyenlerinde bir hedefi vardır.

Hedefim ve amacım var ama onlara ulaşınca ele bir şey geçmiyor ki. Türkiye şartları da belli. Çabalasam da boşa çabalıyorum gibi geliyor. Öyle işte hocam ya.

Hocam mental olarak bitik durumdayım. Ümidim kalmadı ciddi manada. Ailemle aram iyi fakat dediğin gibi bir dostum yok maalesef. Keşke olsa ama yok. Arkadaş var ama dost yok. Hobi edinmede tam bir klişe gibi geliyor bana ya.

Hedeflerim var demişsin ne güzel bunları gerçekleştirmek için çabala. Spor yap. Dost zaten zaman ile olur. İlk önce arkadaş olursun sonra çok yakın arkadaş ve birer dost olursunuz benim dosttan anladığım bu. Kitap oku. Oyunlar oyna. İstediğin meslek hakkında araştırmalar yap. Gündemi araştır (ne kadar iyiyse artık orası tartışılır). Arkadaşların ile sosyal bir aktivite de bulun. Hayattan böyle zevk alırsın dostum. Böyle dersen zaten hiçbir zaman düzelemezsin açık konuşmak gerekirse. Hedeflerini gerçekleştirmeye bak derim. Psikolojik anlamda aşırı kötü isen psikoloğa da gitmeni öneririm. (eğer aşırı derecede kötüysen tabii)

Geri
Yukarı