Çok zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum

Hocam olay sizin kuzeniniz değil, yapmıyor diyorsanız yapmiyordur bir şüphem yok ama bu yaştaki kızlar hormanlarıyla hareket ediyorlar. Bazen konuşmak çözüm olmuyor.

O yaşlarda ki çoğu insan (cinsiyet fark etmeksizin) hormonlarıyla hareket eder. Bence en iyisi kardeşini ilk olarak kibar bir dille uyarması. Yine yapmaya devam ederse de sert bir dille tekrardan uyarması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kardeşim olsaydı, bu konuda denge sağlardım.. Hoşlanıyor olabilir, lakin aşırıya kaçmaması ve kendine zarar vermemesi gerek..

Bu tür kızlarla karşılaştım.. Dilini jiletleyen bile var.. Sadece farklılık için yaparlar, ileri gitmezler.. Dikkatli olmak gerek.. Senin dostça, onu utandırmadan uyarman gerek..

Zorunda kalmadıkça şiddet ve baskı uygularsan ateşe körükle gitmiş olursun. Kardeşini karşına al önce ona anlattırmaya çalış olayı. Abisi olduğunu hissettir ona. Baktın anlatmıyor yavaş yavaş sen anlatmaya başla ama ciddiyetini de koru. Yaptığı şeyin ne kadar tehlikeli olduğunu ve nelere sebep olabileceğini anlat bence.
Ama diğer çocuğa bence olabildiğince sert ol ki uzaklaşsın. Bir daha teşebbüs ederse bence o çocuğu iyice tehdit etmekten ve dövmekten zarar gelmez.

Hocam olay sizin kuzeniniz değil, yapmıyor diyorsanız yapmiyordur bir şüphem yok ama bu yaştaki kızlar hormanlarıyla hareket ediyorlar. Bazen konuşmak çözüm olmuyor.
Hocam kuzenimin de yaptığını biliyordum zaten ama azmettirici olarak diğer çocukları düşündüm. Dediğiniz gibi bu yaşlar sıkıntılı yaşlar kanları deli akıyor. İlk çözüm olarak dayağa vurmak 2 taraf içinde en kötü senaryoyu doğurması çok muhtemel. Ben her zaman dayağa karşı olup konuşup sorunun içinden çıkılması taraftarıyım.

Anlatsan anlayacağını pek zannetmiyorum, çoktan kötü yola girmiş. O yoldan anca kendi istediğinde geri çıkabilir. Bundan ben anlamam, yalnız başınasın ama şu kızın çevresindeki erkeklerle falan bir görüşme başlatsan iyi olacak. O insanlara kibar davranmanı pek önermiyorum.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. kuzenime yazdım, ablama, ona anlatacağım ve annemgile de söylememesini isteyeceğim. Hem kız olduğu için birbirini daha iyi anlarlar ve güvenirler birbirlerine. Çocuğu da yarın söyledim, yüz yüze görüşeceğim, 5-6 kişi gideceğiz korkutacağız çocuğu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. kuzenime yazdım, ablama, ona anlatacağım ve annemgile de söylememesini isteyeceğim. Hem kız olduğu için birbirini daha iyi anlarlar ve güvenirler birbirlerine. Çocuğu da yarın söyledim, yüz yüze görüşeceğim, 5-6 kişi gideceğiz korkutacağız çocuğu.
Uslu davran dostum. Sanırım seks olayı var...

Rehber hocasına haber ver kardeşinle konuşsun. Yoksa ilerde daha çok ister.

Sadece erkek olayı olsa anlarım da el kesmekten zevk alması pek normal bir şey değil. Kesinlikle piskoloğa gitmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı