Giyim Columbia pantolon 1700 TL

Geçen yıldan itibaren helly hansen markasına geçiş yaptım. Elimde bir sürü ürünü var. Üç farklı montu var ve nokta hata bulamadım, adamlar kusursuz yapmışlar. Gel gör ki Bangladeş üretimi Columbia softshell montta Columbia yazısı bile yamuktu hiç unutmam. :)

Helley hansen markasını bende çok merak ediyorum hocam. Şu anda, daha doğrusu 3-3.5 senedir 2as markasını kullanıyorum.-17 derecede bile sıcak tuttu ve rüzgar geçirmedi montum. Helley hansen çok daha iyi sanırım bu markadan.

Helley hansen markasını bende çok merak ediyorum hocam. Şu anda, daha doğrusu 3-3.5 senedir 2as markasını kullanıyorum.-17 derecede bile sıcak tuttu ve rüzgar geçirmedi montum. Helley hansen çok daha iyi sanırım bu markadan.
Yaşadığım yerde kış bile olmadığı için ona göre alıyorum. Güzel kışlık karlık montları da var muazzam. Denedim ama tecrübe edinemedim. Soğukla pek işim yok. Benim için önemli olan rüzgarı ve suyu itmesi, ben motosiklet montunun üzerine giyiyorum yada şehir içi seyahatlerde. Helly Hansen Workwear markasının bir tane montu var bende, o acayip kalın kışın bile terletiyor. Yorgan giyiyorum gibi oluyor. :) Mağazada dene yurt dışından sipariş ver alacaksan.

Bu tarz ucuz ürünler ya Türkiye yada Bangladeş üretimi, ve kalitesiz. Bu marka dahil ve muadili markaların giyim ürünlerini kullanıyorum fiyatlarını hiç hak etmiyorlar. Tahminimce bu ürün Bangladeş üretimi. Gidin bunların çakmaları var ve yerli üretim, onları alın daha iyi. :) Columbia abartılacak bir marka değil, ortalama bir markadır. Bu paraya kaliteli bir tane Softshell bir tanede kot pantolon alırsınız. İlla Outdoor giyime merakınız varsa Helly Hansen markasını öneririm, çok memnunum. Ayrıca bunlar günlük giyilecek pantolonlar değil ve çok abes durur. :D
Çok güzel söylemişsiniz keşke yerli dediğiniz güzel markalardan bahsetseniz de bizde keşfetsek. 😆

Her pahalı şey kaliteli olmuyor.

Pahalı göreceli bir durum. İyi ve fonksiyonel bir pantolona 1700 TL vermek bana göre pahalı değil.

Spor salonlarında görüyorum kimisi 1000-1500 TL'lik spandeks & polyester karışımı Dri-Fit tshirt giyiyor, kimisi bunların çakması olan ve leş gibi ter kokutan 200-300 TL'lik dandik DeFacto ürünlerini, kimisi de pazardan 50-100 TL'ye aldığı %100 pamuk tshirtü.

Bunlar arasında pahalı ve kötü olan 200-300 TL'lik üründür misal. Ama bizim millet de en çok onu övmeyi sever.

Pahalı diyenler, sebebi %100 saf, A kalite ve Kolombiyalı dostlarım.

images.jpeg

Pahalı göreceli bir durum. İyi ve fonksiyonel bir pantolona 1700 TL vermek bana göre pahalı değil.

Spor salonlarında görüyorum kimisi 1000-1500 TL'lik spandeks & polyester karışımı dri-fit tshirt giyiyor, kimisi bunların çakması olan ve leş gibi ter kokutan 200-300 TL'lik dandik DeFacto ürünlerini, kimisi de pazardan 50-100 TL'ye aldığı %100 pamuk tshirtü.

Bunlar arasında pahalı ve kötü olan 200-300 TL'lik üründür misal. Ama bizim millet de en çok onu övmeyi sever.

Çakma övmek tabii güzel bir şey değil. Fakat pahalı olan daha iyi diye bir şey de yok.

Öncelikle Amerika'nın kinetixi lumberjacki yorumu çok komik ve saçma olmuş. Döviz kuru bu kadar yüksekken zaten ABD'de standart olan bir çok ürün burada pahalı, buna şaşırılacak bişey yok. Yani ABD'de 1.000 dolara olan araba burada 400k diye kimse binmiyor değil. Arabanın süper olmasına gerek yok.

Türkiye standartlarında karşılaştırdığım zaman Colombia gayet iyi markadır arkadaşlar. Amerika'da 4 yıl yaşadım orada da gayet kabul görmüş iyi bir markadır. Kinetix falan masalına inanmayın yani. Elbette premium süper bir marka değil ki zaten ABD'de premium üst düzey bir pantolonu burada 1.7k ya alacağını düşünen varsa hemen alsın.

Gelelim Türkiye içindeki göreceli kalite durumuna. Bilmiyorum ne tarz markalarla dolu dolabınız ama eğer ortalama bir şeyler giyiyorsanız ve pazardan alışveriş yapmıyorsanız, Zara, Mango'da 1000 liradan başlıyor zaten bu tarz ve pek de kaliteli değil zaten giyenler onaylayacaktır. Massimo Dutti benim şuan fiyat performans olarak başarılı bulduğum pantolon, kot markası onda da 1500 bandında işime yarar şeyler buluyorum. Bi tık üstü derseniz levi's her zaman bi standarda sahip onda da 2k'dan aşağı pek alınacağını zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı