Comnet geçiş sürecim ve sonrası

Merhaba arkadaşlar,

TurkNet'in arkası kesilmez zamlarından sonra 22.12.2022 tarihinde yine bu siteden @Bilişsel Hack isimli arkadaşımızın açmış olduğu konuyu okuduktan sonra ben de Comnet'e geçmeye karar verdim ve yine ilgili arkadaşın davet kodunu kullanarak geçiş işlemlerimi tamamladım. Geçiş sürecim hızlıydı ve birkaç gün içerisinde bağlantım tamamlandı. Evrakları Online olarak taradım. Eski kimlik kullandığım için ıslak imzalı belge yollamak zorunda kaldım ama yeni kimlik kullananlar telefondan Comnet uygulamasını kullanarak NFC ile kimlikleri tararlarsa ıslak imzalı evrak gönderisi yapmak zorunda kalmıyorlar. Böyle bir kolaylık mevcut.

Öncelikle geçiş öncesi ve sonrası yaşadıklarımı, ayrıca eski bir TurkNet kullanıcısı olduğum için geçişimden sonra bağlantımda nelerin değiştiğini yazayım.

Comnet sitesi üzerinden altyapı sorgulama yaptığım zaman adresimde hizmet alamazsınız uyarısı alıyordum. Ancak Comnet Online işlemler kısmından üye olup TurkNet devre numaramı kullanarak sorgulama yapınca alabileceğim hizmeti doğru bir şekilde gösterdi bana. Üye olup gerekli sorgulamaları yaptıktan sonra Online olarak geçiş işlemlerimi hızlıca tamamladım. Eski kimlik kullandığım için gerekli evrakları taradım ve kargo ile gönderdim.

Geçiş işlemlerim 4-5 gün sürdü ve kullanıcı adı-şifrem telefonuma mesaj ile iletildi. Modem arayüzüne gerekli tanımlamaları yaptım ve kullanmaya başladım.

TurkNet kullanırken Steam'de 7.2 Mbps hız görüyordum maksimum, Comnet'te şu an 7.0 görüyorum, 7,1 bile olmuyor. Aynı şekilde hız testi yaptığımda da TurkNet kullanırken aldığım hız Comnet'e göre çok az daha fazla. Tabii ufak bir miktar olduğu için benim için hiç sorun yaratmadı. 7.2'den 7.0'a düştü işte siz hesap edin gerisini.

Beni asıl ilgilendiren ve memnun olduğum kısım ise şudur: Televizyonda Xiaomi box kullanıyorum. Netfix, Amazon Prime ve Disney uygulamaları yanında, IPTV hizmeti ve stremio programını kullanıyorum. Eskiden IPTV ve Stremio'da takılmalar yaşardım. Hatta Stremio'da bazı şeyler açılmazdı bile. Şu an sıkıntısız hızlı bir şekilde açılıyor her şey. IPTV'de maç izlerken çok kopma yaşardım. O sorun da ortadan kalktı. Stremio'nun hızlı çalışması çok iyi oldu.

Sonuç olarak ben geçiş sürecimden ve sonrasında ki aldığım hizmetten çok memnunum. Binama TurkNet GigaFiber gelene kadar da Comnet'te kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bağlantı 100mbite kadar, Turknet'te 88mbit stabil kullanıyorum bana yeterli. 88mbite sabitlendikten sonra hat kaynaklı hiç problem yaşamadım. En son ne zaman destek kaydı açtığımı bile hatırlamıyorum. Gerçi Turknet'te de destek kaydını aplikasyondan açıyordum eskiden, destek telefonu yoktu. Comnette geçsem tecrübem nasıl olur acaba? Destek kaydı aplikasyondan mı açılıyor? Kayıt açıldığında hızlı müdahale ediyorlar mı?

Benim bağlantı 100mbite kadar, Turknet'te 88mbit stabil kullanıyorum bana yeterli. 88mbite sabitlendikten sonra hat kaynaklı hiç problem yaşamadım. En son ne zaman destek kaydı açtığımı bile hatırlamıyorum. Gerçi Turknet'te de destek kaydını aplikasyondan açıyordum eskiden, destek telefonu yoktu. Comnette geçsem tecrübem nasıl olur acaba? Destek kaydı aplikasyondan mı açılıyor? Kayıt açıldığında hızlı müdahale ediyorlar mı?
Uygulama üzerinden kayıt açılabiliyor. Geçtiğim günden beri hiç sorun yaşamadım ama ben, o yüzden arıza çözüm hızı nedir yorum yapamayacağım.. :/

Ben turknetten internet kutusuna geçitim . Sorgulayınca 100 mb çıkıo ama gerçekte 60 mbit veriyorlar. Bu firmaya sorguladım ondada 100 mbit vdsl çıktı. Ama sayfalarında sadece fiber bağlantı paketleri görünüo VDSL bulamadım. Müşteri hizmetleri var mı arayınca muhatap çıkıo mu?

Bide bu çakal firmalarda 50 mbit satılmıo. 100 mbitt ten aşağı düşüyim derseniz 35 e düşüyorsunuz. Uyduruk BTK buna da ses çıkarmıo.

Btk nın sayfasına gidin utanmadan yazmışlar oraya Vaad edilen hızın %75 altına da düşebilir diye. Hiç bir sorun yok diye. Ortada devlet yokki kurum olsun.

Son düzenleme:
Avatarında firma logosu olan adamın aklıyla hareket ederseniz vay halinize 🤣 Yakındaalırsınız pişmanlığınızı :)
Arkadaşım, burada insanlar Turknet çalışanları ve fanboyları tarafından yönetilip durdu şimdiye kadar. Şuan ki fiyatı 249 TL civarına gelmiş. Şuan ben Comnet'i gelen bedavalar ile birlikte aylık 90 TL ye kullanıyorum. Ayrıca alt yapım Turk Telekom alt yapısı yani, ne Comnet alt yapısı ne de Turknet..

Geri
Yukarı