TurkNet'e geçiş sürecim ve bağlantımı durumu

Merhaba, TurkNet'e geçmeyi düşünenler için yazacağım.

1 - bu çarşamba ilk görüşmemi gerçekleştirdim. İstanbul caferağa bölgesinde oturuyorum, genel olarak Moda'nın her yerinde altyapı bulunduğu için yüksek hızda internete uygun olduğumu söylediler. Aynı gün tüm evrak işlerini herhangi bir bayii ziyareti olmadan Online olarak gerçekleştirdim. Sıkıntısız ve çok hızlı bir süreç oldu.

2 - cuma yani bugün öğlen 3'te gelip ekipler kurulumumu yaptılar, gelen ekip Türk Telekom ekibiydi, kurulum 30 dakika sürdü, elemanlar gayet iyiydi işlerini biliyorlardı. (ben de zamanında modem kurulumunda çalıştığım için biliyorum.) İnternet kurulumumu ve modem kurulumumu yaptılar.

3 - 15 MB/Sn indirme hızı alıyorum, Valorant'ta sabit 4 ping ile maç bitirdim, bazen 5 Ping'i görüyordu. LoL West sunucusunda sabit 43 ping ile oynuyorum ki önceden kullandığım Türksat Kablonet ile 65'den aşağı inemezdim. Herhangi bir takılma veya kopma sorunu henüz yaşamadım, umarım yaşamam.

Tekrar merhaba hocam ben mevcut aboneliği iptal ettirip yeni abonelik açtırdım e-Devlet üzerinden onaylamak için fakat 10 dk oldu hala e-Devlet'te göremiyorum onay belgelerini siz de hemen mi düşmüştü acaba.

Seni yönlendirmediler mi dostum, onay verdiğin gibi telefonda ki kişi sana TurkNet yönetici panelinin şifresini ve kullanıcı adını vermeliydi, onay işlemleri oradan.

Yok onları halletmiştik zaten E-Devlet'te onaylamam için belge bulunamadı diyordu da neyse ki sonra düştü E-Devlet'ime onayladım kurmaya gelecekler.

Geri
Yukarı