Comnet nasıldır?

@erengore riot.de değil de bir IP adresi vardı unuttum onu. Oyun içi deneyebiliyorsan deneyebilir misin?
Maalesef hocam şu an eski bilgisayardayım deneme fırsatımın olduğu pek söylenemez. Ama genel izlenimlerime göre vie.valve dışında diğer tüm serverlerde pingim gayet iyi seviyede. Beni en çok memnun eden özelliği ise hiçbir server'de ne bağlantı kesildi işareti yani fiş işareti ne de paket kaybı falan hiçbirini yaşamadım. Şahsen Stabilite gerçekten çok iyi beklediğimin çok çok üstünde.

Aklım şu an bayağı çelindi. Fiber altyapı olmasına rağmen gözükmemesi sinirimi bozdu. Kablonet ile 50 Mbps + KabloTV'ye 75 TL verirken geçmen çok mantıklı gibi gözükmüyor. VDSL ile gelebilecek değişken gecikme değeri benim için biraz tehlikeli. Fiber için ne yapmalıyım acaba? @erengore Turkcell + Vodafone altyapılarının olduğunu söylüyor. Geçen yıl kazı yapılmıştı. Sanırım Vodafone, Turkcell altyapısını kullanıyor.

Aklım şu an bayağı çelindi. Fiber altyapı olmasına rağmen gözükmemesi sinirimi bozdu. Kablonet ile 50 Mbps + KabloTV'ye 75 TL verirken geçmen çok mantıklı gibi gözükmüyor. VDSL ile gelebilecek değişken gecikme değeri benim için biraz tehlikeli. Fiber için ne yapmalıyım acaba? @erengore Turkcell + Vodafone altyapılarının olduğunu söylüyor. Geçen yıl kazı yapılmıştı. Sanırım Vodafone, Turkcell altyapısını kullanıyor.
Değerli hocam Comnet firması Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Eğer ki Türk Telekom Fiber altyapınız yok ise maalesef dilediğiniz hizmeti pek iyi bir derecede alamayabilirsiniz.
Eğer ki Türkcell altyapınız var ise bence Türkcell'e geçin en iyi stabiliteyi o verecektir. Siz ne dersiniz @Patrixcs
@Lodge hocam bu arada hiçbir zaman KabloNet'i beğenmemişimdir. Tavsiyem düzgün bir altyapı kullanın. Türkcell ve Vodofone'dan hangisi derseniz Türkcell'i seçerim.

@erengore Turkcell altyapısı var ise kesinlikle Turkcell. TT altyapısı varsa comnet veya diğer firmalar olur. Comnet VDSL hizmeti verde bana anında iptal edeceğim. FTTH bekliyom. O PC'ye geçtiğinde LoL euw pingine bakar mısın?

@erengore Turkcell altyapısı var ise kesinlikle Turkcell. TT altyapısı varsa comnet veya diğer firmalar olur. Comnet VDSL hizmeti verde bana anında iptal edeceğim. FTTH bekliyom.
Türk Telekom altyapısında bence artık Türk Telekomu kullanmak biraz gereksiz gelmeye başladı. Diğer firmalar ucuza da güzel hizmet sunabiliyor sonuçta. Ben bu ping değerlerinden fazlasıyla memnunum. Ayda 99 TL'ye hatta ve hatta Ayda 95 TL ücret sunan TürkNet'den kat ve kat iyi olduğunu düşünüyorum. Bir tek rahatsız eden şey var beni. O da Download'ı 92 vermesi normalde 100 Mbps'de 96 Mbps falan veriyordu routerim. Nerden biliyorsun derseniz Mert Kuşkapan'ın videosunda gözlemlemiştim. Yani routerimin sorunsuzca verebiliyor olduğuna emin olduğuma göre niye 92 Mbps alayım ki. Bu da dolaylı yoldan daha az bir download hızı belirlendiği anlamına gelir. Tek Eksi yönü bu oldu. Onun dışında pingten kırdığım puanları da geri alıyorum. Oyunda gerçekten üstün bir performans çıkardı. Takdire şayendi. Tek sorunum:

-Vaat edilenden düşük Download hızı

(Bu arada CGNAT havuzu Xbox'ımda ilginç bir şekilde sorun çıkartmıyor. O yüzden Statik IP almama da gerek kalmadı. Çift Nat hatası veriyor ancak normalde sorun oluştururken, oluşturması lazımken Comnet'de oluşturmadı. Çok ilginç gerçekten.)
Ve @Patrixcs hocam Fiber gelince umarım sizde denersiniz bu deneyimi.

@erengore üstadım bugün aradılar kafama yattı fakat şöyle bir sorun var ben telefon altyapısı kullandığım için ( yani sabit hat ) aslında hiç kullanıyorum onu ama Millenicom öyle verdiği için. Şimdi internet aboneliğini oraya geçirsem sabit telefon Millenicom'da kalsa bir sorun olur mu acaba? Telefon hattını iptal ederlerse port gidebilir.

@erengore üstadım bugün aradılar kafama yattı fakat şöyle bir sorun var ben telefon altyapısı kullandığım için ( yani sabit hat ) aslında hiç kullanıyorum onu ama Millenicom öyle verdiği için. Şimdi internet aboneliğini oraya geçirsem sabit telefon Millenicom'da kalsa bir sorun olur mu acaba? Telefon hattını iptal ederlerse port gidebilir.
Hocam inanın ben bu port gitmesi konusunda çok bilgisizim. Ama Port gitse bile hemen Portu kapacaklarını zannetmiyorum. Evet biraz riskli ama telefonu kullanmıyorsanız sanırım riskli olacak ama bir şansımızı denememiz gerekebilir. Aslında hocam siz direk bu derdinizi bana değil de Comnet'e söylerseniz onlar sizi fazlasıyla aydınlatacaklardır.
Twitchtest üzerinden denesin.
Hocam Twitchtest dediğiniz şey sanırım bir bilgisayar programı. Bilgisayarı açtığım zaman indirip bilgilendiririm.

Maalesef geçişimi yapamıyorum sanırım. Comnet benden yalın VDSL'e geçmemi istiyor. Millenicom ile görüşmemi söyledi görüştüm yalın VDSL'e geçmem için 10-15 gün internetsiz kalacağımı beyan ettiler. Bu seferde telefon hattım Millenicom'da internet aboneliğimde comnete geçersem telefon hattını kapatma ihtimalleri var. Bir sürü iş. O yüzden maalesef yerimde sayıyorum :) @erengore

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı