Comnet vs Netspeed vs Millenicom vs GIBIRNet

Müşteri hizmetleriyle işim olmadığı için bir şey diyemem fakat en iyi pingi bana Comnet veriyor. Netspeed CS:GO 60 TurkNet 75 Comnet 45 falan veriyor. İstanbul'da diğerleri 22 25 arası iken commet 16 20 arası. 1 yıldan fazla kullanıyorum bir sorun çıkmadı bende.
Doğrudur hocam ama bende müşteri hizmetleri ile işiniz olduğunda başınızın ağrıyacağını anlatmaya çalıştım. Bu Facebook grubunda henüz dün olan bir durum ve Comnet'in yaklaşımı bu şekilde. Profesyonellikten ve kurumsallıktan çok uzak bir yaklaşım olmakla birlikte direkt insanları hattınızı kapatırız başkasından alın gibi aba altından sopa göstermek hiç adil değil. BTK bu firmaya yakında ceza keser.

2022-03-18_233308.jpg
2022-03-18_233400.jpg
2022-03-18_233636.jpg
2022-03-18_233725.jpg

Doğrudur hocam ama bende müşteri hizmetleri ile işiniz olduğunda başınızın ağrıyacağını anlatmaya çalıştım. Bu Facebook grubunda henüz dün olan bir durum ve Comnet'in yaklaşımı bu şekilde. Profesyonellikten ve kurumsallıktan çok uzak bir yaklaşım olmakla birlikte direkt insanları hattınızı kapatırız başkasından alın gibi aba altından sopa göstermek hiç adil değil. BTK bu firmaya yakında ceza keser.
Vazgeçtim teşekkürler paylaşım için.

TurkNet kullanıyorum. %40 zam olayından sonra bende bir süredir arayış içerisindeydim, bu 4 firmayı bende çok araştırdım. Bugün Millenicom'a geçme kararı aldım.

Araştırmalarım neticesinde çok fazla detaya girmeden bulunduğum bölge (IST/Pendik) için düşüncelerim şöyle;

Comnet: İyi bir seçenek ancak yalın internet hizmeti veriyorlar müşteri ilişkileri pek iyi değil. Türk Telekom alt yapısı üzerinden hizmet veriyor. 100 Mbps'e kadar = 100 TL
Netspeed: Ping sürelerinin iyi olduğunu duydum, yalın hizmet veriyor. Türk Telekom alt yapısı üzerinden hizmet veriyor. 100 Mbps'e kadar = 100 TL
Millenicom: Türk Telekom alt yapısı üzerinden hizmet veriyor. Telefon hattı + 100 Mbps'e kadar = 100 TL
GIBIRNet: Yalın internet hizmeti veriyor. Türk Telekom alt yapısı üzerinden hizmet veriyor. 100 Mbps'e kadar = 100 TL
TurkNet: Türk Telekom alt yapısı üzerinden hizmet veriyor. 100 Mbps'e kadar = 140 TL + 10 TL telefon = 150 TL

Altyapı zaten Türk Telekom'un neden %50 fazladan para vereyim ki? Statik internet aldım bir karsta gösteriyor, değiştiriyorum Suriye'de çıkıyor İstanbul için statik ipleri bitmiş. Sonucu etkilemiyor hız konusunda ama neden İstanbul olmasın.comnet iyi bir alternatifti benim için ancak oda yalın hizmet veriyor bizim buradaki Türk telekomcular saha dolabına telefonu takınca o dııııt sesini duyması lazım yoksa söküp atıyorlar kabloyu boş diye. O yüzden bazı seçenekleri bu sebeple elemek zorunda kaldım. Amacım TurkNet'i kötülemek değil yanlış anlaşılmasın. Şimdiye kadar çok memnundum artık bana pahalı geliyor. Selamlar.

Son düzenleme:
TurkNet kullanıyorum. %40 zam olayından sonra bende bir süredir arayış içerisindeydim, bu 4 firmayı bende çok araştırdım. Bugün Millenicom'a geçme kararı aldım.

Araştırmalarım neticesinde çok fazla detaya girmeden bulunduğum bölge (IST/Pendik) için düşüncelerim şöyle;

Comnet: İyi bir seçenek ancak yalın internet hizmeti veriyorlar müşteri ilişkileri pek iyi değil. Türk Telekom alt yapısı üzerinde hizmet veriyor. 100 Mbps'e kadar = 100 TL.
Netspeed: Ping sürelerinin iyi olduğunu duydum, yalın hizmet veriyor. Türk Telekom alt yapısı üzerinde hizmet veriyor. 100 Mbps'e kadar = 100 TL.
Millenicom: Türk Telekom alt yapısı üzerinde hizmet veriyor. Telefon hattı + 100 Mbps = 100 Mbps'e kadar = 100 TL.
GIBIRNet: Yalın internet hizmeti veriyor. Türk Telekom alt yapısı üzerinde hizmet veriyor. 100 Mbps'e kadar = 100 TL.
TurkNet: Türk Telekom alt yapısı üzerinde hizmet veriyor. 100 Mbps'e kadar = 140 TL + 10 TL telefon = 150 TL.

Altyapı zaten Türk Telekom'un neden %50 fazladan para vereyim ki? Statik internet aldım bir karsta gösteriyor, değiştiriyorum Suriye'de çıkıyor İstanbul için statik ipleri bitmiş. Sonucu etkilemiyor hız konusunda ama neden İstanbul olmasın.comnet iyi bir alternatifti benim için ancak oda yalın hizmet veriyor bizim buradaki Türk telekomcular saha dolabına telefonu takınca o dııııt sesini duyması lazım yoksa söküp atıyorlar kabloyu boş diye. O yüzden bazı seçenekleri bu sebeple elemek zorunda kaldım. Amacım TurkNet'i kötülemek değil yanlış anlaşılmasın. Şimdiye kadar çok memnundum artık bana pahalı geliyor. Selamlar.

Bende Netspeed gececek gibiyim Milleni girmek kolay cikmak zor diyorlar.comnet yorumlari bayagi kotu hizi iyi ama yapamayacaklari bise istediginizde internetinizi kesiyorlarmis. Netspeed temiz gibi ben ilk aramamda direk acip duzgun bir bicimde konusup tum verebilecekleri bilgileri vermislerdi amcamda kullaniyor ve memnun.

Bende Netspeed gececek gibiyim Milleni girmek kolay cikmak zor diyorlar.comnet yorumlari bayagi kotu hizi iyi ama yapamayacaklari bise istediginizde internetinizi kesiyorlarmis. Netspeed temiz gibi ben ilk aramamda direk acip duzgun bir bicimde konusup tum verebilecekleri bilgileri vermislerdi amcamda kullaniyor ve memnun.

Altyapı Telekom'un ise sonuçlar çok farklı olmayacaktır. Genelde tüm firmaların çıkışları İstanbul'dan oluyor. Birkaç ms fark olur en fazla. Telefon detayı da sizin için önemli değil ise (benim için çok önemli telekomcu kabloyu söküp gidiyor ya da hat değerleri sağlam diye kendi müşterisini o porta bağlıyor. Ayda 2-3 defa internet bu sebeple kesilebiliyor) en uygun ve en esnek seçenekleri sunana geçmek daha mantıklı olacaktır. Seçiminiz hayırlı olsun şimdiden, selamlar. 🙋‍♂️

Geri
Yukarı