Conexant SmartAudio HD Windows 10 Ses Sorunu

Murat Koç

Kilopat
Makaleler
69
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1523789582
Windows 10'da yüklenen ses sürücüsü gerçekten hiç iyi çalışmıyor. Yazılımın kendi sitesinden de bulamadım. Seslerde Bass hiç gelmiyor.
= Conexant SmartAudio HD.

Aygıt Yöneticisi / Ses, video ve oyun denetleyicileri / Conexant SmartAudio HD - Sağ tık / Özellikler / Ayrıntılar / Donanım Kimlikleri'ne gelerek burada bulunan kimliği paylaşırsan. Doğru sürücüyü bulabiliriz.

Daha önce kullandığın sağlam çalışan driverı kurmayı dener misin ?
Bir şekilde eski sürücüyü kurmayı başardım. Yalnız söyle böyle bir sıkıntı var windows update kapanmadığı için sürücü yine otomatik olarak inip kuruluyor. Gerçekten canımı çok sıkıyor. @Egemen

Makaleye göz at:

Windows 10 İçin Güncelleme Engelleyici Yayınlandı - Technopat

Olmazsa bu yöntem Windows Update servisi tamamen durdurmana neden olur ve hiç güncelleme alamazsın:

1. Hizmetler'i aç.
  2. Windows Update'i bul:

upload_2015-8-2_21-7-51.png

3. Çift tıkla ve hizmeti durdur, Başlangıç Türü'nü de devre dışı olarak ayarla:

upload_2015-8-2_21-8-7.png

4. Kurtarma sekmesini de bu şekilde ayarla:

upload_2015-8-2_21-8-40.png

Son düzenleme:
Makaleye göz at:

Windows 10 İçin Güncelleme Engelleyici Yayınlandı - Technopat

Olmazsa bu yöntem Windows Update servisi tamamen durdurmana neden olur ve hiç güncelleme alamazsın:

1. Hizmetler'i aç.
  2. Windows Update'i bul:

Eki Görüntüle 93484

3. Çift tıkla ve hizmeti durdur, Başlangıç Türü'nü de devre dışı olarak ayarla:

Eki Görüntüle 93485

4. Kurtarma sekmesini de bu şekilde ayarla:

Eki Görüntüle 93486
Güncelleme engelleyici şimdilik işe yaramış gözüküyor, çok teşekkür ederim. Yalnız makale Technopat'ta güncellenerek konulsa daha faydalı olabilir nitekim ben hemen hergün siteye bakmama rağmen bu haberi görememişim.

Nasıl çözdüğünü bana da iletirmisin, 2 senedir bu sorunla uğraşıyorum pc'yi aldıktan sonra ilk formattan sonra hoparlör'de sıkıntı var bir süre sonra ses gidiyor.

Şuanlık güncellemeyi erteleyici işe yaradı. Bu işle hiç uğraşmadım. Ama yine sonuçta bu inecek. Sürücüler adam akıllı yapılsaydı böyle sıkıntı çıkmazdı.

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_510F&SUBSYS_17AA3801&REV_1001
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_510F&SUBSYS_17AA3801
Yardımcı olur musunuz donanım kimlikleri bunlar 1 aydır ses gelmiyor kulaklığa ama normal hoparlör çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı