Cooler Master Liquid ML240R RGB vs Corsair H100I Platinum RGB

Lemi Galip

Megapat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir Merkez
Evet arkadaşlar 2 urun arasında hangisini seçerdiniz? Cooler Master Liquid ML240R RGB kullanan arkadaşların var mi? Fiyat olarak biraz daha uygun şu an ama ben CM'nin RGB fanlarını kullanıyorum azıcık cızırtı sesi var ve yüzde 60-75 devirlerde tıkırtı gibi ses var. Cooler Master Liquid ML240R RGB fanları da var mı böyle bir ses kullanan arkadaşlar için. Amacım şu aslında iyi bir hava soğutma kullanıyorum ama Core Performance Boost açtığımda gene sanki yetersiz gibi geldi ondan bircsivi soğutma almak istiyorum sözce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de performans olarak gayet iyi ama Cooler Master sanki eskisine göre biraz daha düşük performanslı fan kullanıyor ucuz soğutmalarında.

Fan olarak yakınlar ve radyatör kalınlığı da aynı yani hemen hemen aynı performansı alırsın.
Ben olsam Corsair alırdım malzeme kalitesinden dolayı.
Cooler Master da üzmez ama 7 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.

İkisi de performans olarak gayet iyi ama Cooler Master sanki eskisine göre biraz daha düşük performanslı fan kullanıyor ucuz soğutmalarında.

Fan olarak yakınlar ve radyatör kalınlığı da aynı yani hemen hemen aynı performansı alırsın.
Ben olsam Corsair alırdım malzeme kalitesinden dolayı.
Cooler Master da üzmez ama 7 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.
Hoşgeldin kanka, ya CM'de korkma amacım bu master fan pro aldim 6 adet 6'sida cızırtı yapıyor ve belli bi devirde hırıltı var. Peki aklıma takılan 2. Şey şu MB511 kasanın üst tarafına olur mu sanki RAM'lere değecek korkusu var. Suan kullandigim hava soğutma birde 1 kg değişme isteme sebebim arasında oda var.

Cooler Master'ın genel olarak fanlarının sorun çıkarma potansiyeli yüksek ve bazı sıvı soğutma modellerinde (hepsinde değil) pompanın ses yaptığını gördüm. Corsair'da ise pek sorunla karşılaşan görmedim. Hem -bence- estetik olarak da daha güzel. Tecrübe ettin mi diyen olabilir. Bende de Cooler Master soğutucu var ve fanlarından şikayetçiyim, ses yapıyorlar.

Cooler Master'ın genel olarak fanlarının sorun çıkarma potansiyeli yüksek ve bazı sıvı soğutma modellerinde (hepsinde değil) pompanın ses yaptığını gördüm. Corsair'da ise pek sorunla karşılaşan görmedim. Hem -bence- estetik olarak da daha güzel. Tecrübe ettin mi diyen olabilir. Bende de Cooler Master soğutucu var ve fanlarından şikayetçiyim, ses yapıyorlar.
Corsair alayim 100 tl için değmez o zaman. Peki MB511 kasanın üstüne sığar mı ki bilginiz varmı? RAMler sanki yakın gibi 😂.

Corsair alayım 100 tl için değmez o zaman. Peki MB511 kasanın üstüne sığar mı ki bilginiz var mı? RAM'ler sanki yakın gibi 😂.
Kağıt üzerinde olur gibi gözüküyor ama yüksek RAM'lerin sorun yaratma ihtimali olabilir. Benim kasa Corsair 400C, sıvı soğutmayı üst kısma takayım dedim RAM'lere çarpıyor. Ben de soğutucuyu fan için olan deliklere değil de fanın havayı atması için koyulan ızgara deliklerini kullanarak bir kademe sola monte ettim öyle kullanıyorum. Böyle bir sorun olabilir garanti veremem ancak sitede sıvı soğutma desteği olarak üst kısma 240mm takılabileceğini ayrıca belirtmiş. O yüzden büyük ihtimalle sorun olmaz, olsa bile en kötü ön kısma takarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda yanılmıyorsam aynı model var. Üst kısma 2 tane fan takılmış ve radyatör için 4-5 cm veya daha fazla boşluk var. Hazır sıvı soğutmalarda radyatör kalınlığının 3 cm olduğunu düşünürsek sığar gibi duruyor.

Son düzenleme:
Kağıt üzerinde olur gibi gözüküyor ama yüksek RAM'lerin sorun yaratma ihtimali olabilir. Benim kasa Corsair 400C, sıvı soğutmayı üst kısma takayım dedim RAM'lere çarpıyor. Ben de soğutucuyu fan için olan deliklere değil de fanın havayı atması için koyulan ızgara deliklerini kullanarak bir kademe sola monte ettim öyle kullanıyorum. Böyle bir sorun olabilir garanti veremem ancak sitede sıvı soğutma desteği olarak üst kısma 240mm takılabileceğini ayrıca belirtmiş. O yüzden büyük ihtimalle sorun olmaz, olsa bile en kötü ön kısma takarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda yanılmıyorsam aynı model var. Üst kısma 2 tane fan takılmış ve radyatör için 4-5 cm veya daha fazla boşluk var. Hazır sıvı soğutmalarda radyatör kalınlığının 3 cm olduğunu düşünürsek sığar gibi duruyor.
Radyatör ile 5.2 cm lazım sığıyor gibi RAMlerim Corsair Vengeance bilerek ufak kalıplı aldim ne olur olmaz diye o bile gözümü korkuttu.

@Lemi Galip konuyu hortlatmış gıbı olucam ama bendede mb520 kasa var cm 240lite sogutucu kullanıyorum pompa sesi cok asırı gurultu yaptıgından degıstırecem ya cm 240 v2 alıcam yada corsair h100i platınıum senden rıcam acaba hangısını aldın şu an ne kullanıyorsun o kasayla bendekı kasa aynı sayılır ebatları onerın varmı acaba

Peki üstadım şu an ne kullanıyorsun benım pompa dedıgım gıbı cok ses cıkardıgı ıcın coolormaster 240 v2 veya h100i 240 arasında kaldım fanların sesı kolay degıstırırım fanları elımde noctua nın fanları var onları takarımda pompa sesı cok onemlı benım ıcın sessız calısan pompa lazım ne yazıkkı PF240 alamıyorum maddıyattan degıl tanıdıgım bı arkadasın dukanından alıcam ve secenegım sadece bu ıkısı kasa Masterbox MB 520 anakart msi x570 işlemci r7 3700x bu ıkısınden etrcıhım hangısı olması gereklı sence

Geri
Yukarı