Cooler Master Masterbox Lite 5 Fanların Gürültülü Olması

Akasa CB001 Molex/4x3-Pin Hız Düşürme Özellikli Fan Fiyatı
Akasa 20 x Sessizleştirici Silikon Fan Vidas (AK-MX003) Fiyatı

Hocam ürünler bunlar. Anakart bağlantısı yapmıyorsun PSU'dan gelen güç kablosuna bu çoklayıcıyı takıyorsun direk fanlara bağlıyorsun. Kasanın sağ kapağını açtığında o kabloları direk göreceksin zaten bu attığım aparatın siyah renklisi mevcut kasanın kendisinde. Sadece o parçayı değiştirerek fanları 5v a düşürmüş olacaksın. Ama 2 tane 5v fan kablosu var bu parçada onu unutma hepsini 5v çalıştırmak istiyorsan başka bir çoklayıcı alman gerek. Ben bunu yeterli buldum. Silikon vidaları da bütün metal fan vidaları ile değiştireceksin. Ucunu sokup biraz kuvvettli çektiğin zaman arkasındaki en kalın son noktaya kadar ilerliyolar ve oturuyolar vidalar. Sorun yaşarsan yardımcı olmaya çalışırım.
merhaba kardeşim farkettimki sende diğer üyelerden daha fazla tıpkı benim gibi sese çok fazla önem veriyosun aldığın ürünler gerçekten ne kadar bir düzeyde azalttı bana % olarak kafana en yatkın % yi yazarmısın birde 2 fan güç azaltıcı var diyosun ya fanının birisi normal düzeyde çalışırken sesi azaldı sanırım ben o fanı hiç çalıştırmamayı düşünüyorum fazladan kalanı yani bana yardımcı olursan sevinirim birazda olsa ses hala geliyor diyosan şu ürüne yönelicem XIGMATEK CY120+CYB1 120MM RGB LED FAN
zaten kasaya çok para harcadım gerçekten yaptıkların etkili olduysa senin ürünlerini alıp aynısını yapıcam şimdiden sağol

merhaba kardeşim farkettimki sende diğer üyelerden daha fazla tıpkı benim gibi sese çok fazla önem veriyosun aldığın ürünler gerçekten ne kadar bir düzeyde azalttı bana % olarak kafana en yatkın % yi yazarmısın birde 2 fan güç azaltıcı var diyosun ya fanının birisi normal düzeyde çalışırken sesi azaldı sanırım ben o fanı hiç çalıştırmamayı düşünüyorum fazladan kalanı yani bana yardımcı olursan sevinirim birazda olsa ses hala geliyor diyosan şu ürüne yönelicem XIGMATEK CY120+CYB1 120MM RGB LED FAN
zaten kasaya çok para harcadım gerçekten yaptıkların etkili olduysa senin ürünlerini alıp aynısını yapıcam şimdiden sağol
Hocam ben şuan 2 fanı 5v olarak kullanıyorum diğer fanı hiç çalıştırmıyorum. 3 fanın 12v çalışmasıyla karşılaştırırsam en az %50 daha sessiz. Ben tualetten duyoyordum yani kasanın sesini şuan hiç sıkıntım yok %70 azalmış bile olabilir yani. Bence yeni fan almak yerine bu işlemi dene çünkü sorun fanlardan ziyade kasanın titreşim yapıp inanılmaz bir uğultu oluşturması. Bu kasada dünyanın en iyi fanını 12v çalıştırırsan yine bu kafa ütüleyen sesi yapabilir. Vidalarla molex dönüştürücü 40 küsür liraydı sanırım büyük ihtimal çözer sıkıntını.

hocam bende master liq 240 var. sıvı sogutma olarak kasamızda aynı. işlemci bira yüke binince bildigin uçak kalkış sesi geliyor. çözümlerini uygulamam için bana yardımcı olur musun ? fanları nereye takacagımı bilmiyorumda.

240'lık ve 360'lık radyatörler kasanın ön tarafında takılacak. Fanlar önüne gelecek şekilde monte edeceksiniz. Ben şahsen kasadan oldukça memnunum. Hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım şahsen. Oldukça sessiz ve soğutması iyi.

Arkadaşlar çok fazla şikayet/memnuniyet yorumu gelmiş. Biraz baktığımızda şikayet gelen tüm kullanıcıların fanlarının PSU'ya bağlı olduğunu gördüm.(Yanlış varsa düzeltin).

Piyasada bulunan herhangi model bir fanı'da tam güçte çalıştırdığınızda ses sorunu ile karşılaşacaksınız. Sorun fanların sesli olmasından değil, tam güçte çalışmasından kaynaklanıyor. Eğer anakartınızda yeterli fan giriş bulunuyor ise tek tek, bulunmuyor ise 3 fan çoklayıcı Y splitter kullanabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar fanların 3 pin olmasından şikayet etmiş. Fanlar 3 pin olsa bile, anakart bağlantısı yaptığınızda güç ayarlaması yapabiliyorsunuz.

Kişisel olarak evimde MasterBox Lite 5 kullanıyorum. Kasanın ön fanlarını işlemci soğutucuna ve egzos kısmına taktım. Kullandığım soğutucu Hyper 412S. Kasanın önünde ise MasterFan Air 120 Air Balance RGB fanları kullanıyorum. Tüm fanlar anakartıma bağlı ve sistem 50 dereceyi geçene kadar fan hızları %60ı geçmiyor. 60 dereceden sonra fanlarım kademeli olarak %100 e kadar çıkıyor. %100'e çıktığında bende sizler gibi ses ile karşılaşıyorum ancak onun harici fanlar cidden sessiz çalışıyor.

Ses sorunu yaşayan kullanıcılar ilk önce fanlarını anakarta bağlamayı denesin. Anakarttan'da fanlarınızın çalışma hızlarınızı ayarlamanız gerekiyor. Anakarta takılıyken de %100'de çalışabilir. Zira bu kasayı alan kullanıcılar için fan sayısı hesaplandığında; Önde 3, Egzosda 1, işlemci de 1 toplamda neredeyse en az 5 fan kullanıyorsunuz. 5 tane fanın %100de çalıştığını düşünürseniz sessiz çalışmasını da beklemeniz biraz zor olur.

O yüzden bağlantılarınızı kontrol etmeniz en doğru çözümdür diye düşünüyoruz.

(Bu belirttiklerim tamamen normal şartlar için geçerlidir. Fan arızalı çıkabilir. Bu durumlar çok çok az karşılaşsak da, bu durumda teknik servisimiz veya bizimle görüşmeniz en doğru çözüm olur)

Merhaba 2 aydır Coller Mastet MasterBox Little 5 RGB Kasa kullanıyorum. Neden olduğunu anlayamadığım derecede bir ısınma var kasanın içinde. Kapağı açık kullanmak zorunda kalıyorum.
İlk başta sıvı soğutucu aldım 120 lik. Egzoz fanı ( yani arka kısmına bağladım) içeride oluşan sıcaklıktan dolayı dün gidip AMD WRAITH MAX aldım kasanın kendi egsoz fanını geri taktım belki ondandır diye ama yine muazzam bir sıcaklık oluşuyor ve ben bu sıcaklığı dışarı atamıyorum kasanın cam kapağı kapalıyken.

Ekran kartım GTX 980TI ( Referans Tasarım) o zaten fazlasıyla sıcak çalışan bir kart. Kasa ısıyı dışarı atamayınca içeride resmen cehennem oluşuyor. Bu durumu çözebilen var mı ? Ondan mıdır bundan mıdır diye harcadığım paranın haddi hesabı kalmadı :( Egzos fanını değiştirsem düzelir mi?

İşlemci : AMD Ryzen 1800X ( 55-60 Derece)
Anakart : Asus Rog Strix X370 F Gaming
Ram: Gskill Trident Z
GPU: Evga GTX 980TI
PSU: Rampage 1050W RGB

Kasayı açık kullanmaktan tüm bileşenlerim toz doluyor. Isınma sorununu çözmüş olan biri fikir verirse sevinirim

- Fanların yönü doğru ve anakarta bağlı hepsi.
- Ses için de evet biraz ses yaptığı doğru hele ki full speed de çalıştırınca.

Merhaba 2 aydır Coller Mastet MasterBox Little 5 RGB Kasa kullanıyorum. Neden olduğunu anlayamadığım derecede bir ısınma var kasanın içinde. Kapağı açık kullanmak zorunda kalıyorum.
İlk başta sıvı soğutucu aldım 120 lik. Egzoz fanı ( yani arka kısmına bağladım) içeride oluşan sıcaklıktan dolayı dün gidip AMD WRAITH MAX aldım kasanın kendi egsoz fanını geri taktım belki ondandır diye ama yine muazzam bir sıcaklık oluşuyor ve ben bu sıcaklığı dışarı atamıyorum kasanın cam kapağı kapalıyken.

Ekran kartım GTX 980TI ( Referans Tasarım) o zaten fazlasıyla sıcak çalışan bir kart. Kasa ısıyı dışarı atamayınca içeride resmen cehennem oluşuyor. Bu durumu çözebilen var mı ? Ondan mıdır bundan mıdır diye harcadığım paranın haddi hesabı kalmadı :( Egzos fanını değiştirsem düzelir mi?

İşlemci : AMD Ryzen 1800X ( 55-60 Derece)
Anakart : Asus Rog Strix X370 F Gaming
Ram: Gskill Trident Z
GPU: Evga GTX 980TI
PSU: Rampage 1050W RGB

Kasayı açık kullanmaktan tüm bileşenlerim toz doluyor. Isınma sorununu çözmüş olan biri fikir verirse sevinirim

- Fanların yönü doğru ve anakarta bağlı hepsi.
- Ses için de evet biraz ses yaptığı doğru hele ki full speed de çalıştırınca.
Hocam kasanın önündeki 3 fanın bulundugu camı çıkartın ve aradaki derece farkını görün muhtemelen 10 derece aşagı inecektir. Üst düzey sistemler için bu kasa vasat kalıyor. Kasayı degiştirmenizde fayda var. Ben corsair 400c aldım rahatım.

Hocam kasanın önündeki 3 fanın bulundugu camı çıkartın ve aradaki derece farkını görün muhtemelen 10 derece aşagı inecektir. Üst düzey sistemler için bu kasa vasat kalıyor. Kasayı degiştirmenizde fayda var. Ben corsair 400c aldım rahatım.
Burak abi bendede kasa olarak corsair 400c var ama fanlar kendi içinde gelen 2 1000rpm çalışan fan. Ben geçen günlerde coolermaster mf120r rgb fan aldım egzoz olarak kullanıyorum üstte 1 120mmlik önde ise 140mm lik kendi fanlarını oraya taktım.
Senin fanlar ne ? Fanların yerleri nerede ? Kaç fan kullanıyosun ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı